999 rezultate për

paguhen

Nami me seriale, kush janë aktorët më të paguar në Turqi (FOTO LAJM) Serialet turke kanë mbërthyer para ekranit të gjithë shqiptaret dhe jo vetëm. Por kjo industri e televizionit dhe ser
Kapin shifra të çmendura, zbuloni sa paguhen aktorët turq për një episod Kinematografia turke është kthyer në një nga më të suksesshmet dhe fitimprurëset vitet e fundit. Aktorët e serialeve tur
Dibra rrezikon të mbulohet nga plehrat Pas grevës së punonjësve të Ndërmarrjes publike komunale “Standard” në Dibër për shkak të kontributeve të papaguara në p
Ushtria e Maqedonisë kërkon kandidatë për pilot ushtarak, do paguhen edhe gjatë trajnimit Deri më 1 gusht është i hapur konkursi për pranimin e kadetëve të rinj për pilotë në Njësinë ajrore të Armatës së Republ
Nuk paguhen për orët shtesë, zjarrëfikësit në protestë Zjarrfikësit e Tetovës kanë protestuar ndaj mos-pagesës së shtesave për punën e natës, gjatë fundjavave dhe rrezikshmëri
Skandaloze, policët që po punojnë jashtë orarit nuk paguhen Një punonjës policie ka denoncuar mashtrimin e radhës së Ramës dhe vartësve të tij të bindur në Polici, që premtuan një
Ja sa paguhen aktorët e “Game of Thrones” për një episod “Game of Thrones” është në sezonin final, i cili ka pësuar mjaft ndryshime që nga fillimi i tij, e që veçanërisht vlen t
Cilët pozicione paguhen më shumë në Shqipëri, pagat u rritën minimalisht që prej 2014 Sot është 1 Maji, që njihet ndërkombëtarisht si dita e punëtorëve, që i ka fillesat në Çikago në 1886-n dhe më pas në 19
Basha premtoi paga 1200 euro për mjekët, Manastirliu tregon sa paguhen aktualisht Pas premtimit të kreut të opozitës se pagat për mjekët do të bëheshin 1200 euro, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manast
Jeni kuriozë të dini sa paguhen aktorët e "Game of Thrones"? "Game of Thrones" është në hapat e fundit drejt finishit dhe ka ndryshuar shumë që nga debutimi në vitin 2011. Aktorë
Shqiptarët paguhen 10 herë më pak sesa evropianët Instituti i Statistikave INSTAT ka dalë në përfundimin që një orë pune në Shqipëri kushton mesatarisht 2,5 euro, ose rre
E rrallë, në këtë shtet taksistët dhe kuzhinierët paguhen më shumë se doktorët dhe inxhinierët Kuba është vendi i vetëm në botë ku shoferët e taksisë dhe kuzhinierët paguhen më shumë se inxhinierët e doktorët. Kjo v
Përsëritet rasti Karius në Turqi, këtë herë janë dy ish-lojtarët e Seria A që nuk paguhen Nuk po ia kalojnë aspak mirë Alessio Cerci dhe Thomas Heurtaux, dy njohje të vjetra të Serisë A që kanë emigruar në Tu
Dy vendet e punës që paguhen më shumë në Shqipëri Ndër punët më të paguara në Shqipëri janë ato në një bankë apo në një shoqëri sigurimi. Sipas të dhënave të INSTAT,
Këto janë pagat e arbitrave në top-5 ligat më të mira evropiane (FOTO LAJM) Gjyqtarët janë ata që pranojnë më së shumti kritika dhe fyerje në një ndeshje të futbollit. Viteve të fundit, në Prem
Vendimi, nuk paguhen orët shtesë të policëve: Merrni pushime po të doni Pas mjaft ankesave të policëve për pagesën e orëve shtesë, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu tho
Ismaili publikon pagat, kaq paguhen mjekët dhe infermierët (FOTO LAJM) Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka publikuar sëfundmi në Facebook pagat e personelit shëndetësor pas miratimit të
Të gjithë ëndërroni të emigroni në Gjermani por mësoni cilat profesione paguhen më shumë Berlini në Gjermani ka nevojën më të madhe të punëtorëve, e ndjekur nga Mynih, Hamburg. Më shumë se 10 mijë vende të lir
Racizëm në Angli, Jakat e Bardha ende paguhen më shumë Punonjësit me ngjyrë dhe ata aziatikë po përballen më një “dënim në paga” që arrin deri në 3.2 miliardë sterlina çdo vit
Gjyqet dhe udhëtimet e njerëzve që janë akuzuar nga Specialja do të paguhen nga qytetarët Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se këtë javë do të procedohen për aprovim në Qeveri, dy projekt-udhëzimet për mbështe