999 rezultate për

pagesave

Vijon rritja e pagesave të dëmeve në tregun e sigurimeve (FOTO LAJM) Rreth 1.5 miliardë lekë dëme u paguan nga tregu i sigurimeve për 3-mujorin e parë të vitit 2019, duke shënuar një rritje
Pasi u largua nga BabaStars, Cozman nxjerr listat e pagesave të grupit Cozman u largua ditën e djeshme nga Babastars dhe mesa duket ka një arsye të fortë pas këtij vendimi. Ai ka publikuar
VV padit nënkryetarin e LDK-së Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe
E frikshme, a e dini sa miliardë lekë ka shpenzuar Rama me udhëtimet Prej disa javësh kryeministri Edi Rama po akuzohet nga opozita për udhëtime të shpeshta me charter, udhëtime të cilat pa
Ndahen pensionet dhe socialet para kohe në Kosovë Ministria e Financave njofton se sot ka bërë ekzekutimin e pagesave për muajin gusht të skemave sociale dhe pensioneve.
“Visa” njofton probleme me procedimin e pagesave “online” në Europë Biznese të ndryshme nuk kanë mundur të procedojnë me pagesat e tyre përmes kartave elektronike “Visa”. Kompania në fjalë
Policia e Shtetit me shërbime private kundrejt pagesave, ja tarifat Policia pritet të ofrojë shërbime shtesë për persona apo institucione, publikë apo privatë, kundrejt pagesës. Ky ësht
Messenger, ju kujton për borxhet që u keni shokëve tuaj Messenger vitin e kaluar prezantoi shërbimin e pagesave Peer –To- Peer me anë të cilit përdoruesit mund ti dërgonin para
Rinis të funksionojë Serveri i Thesarit të Shtetit i bllokuar prej ditësh Nga sot ka rinisur të funksionojë Serveri i Thesarit, i cili ishte i bllokuar prej ditësh. Lajmin e bën me dije Portali
Samsung blen kompaninë e pagesave nga pajisjet mobile Samsung njoftoi blerjen e kompanisë LoopPay, e cila merret me pagesat nga pajisjet mobile, e ngjashme me Aple Pay. G
Sa para harxhojnë deputetët për udhëtime Për më pak se një vit, vetëm për 11 muajt e parë të vitit 2014 për shpenzimet e udhëtimit të deputetëve të Maqedonisë ja
Publikohen të tjera foto të iPhone 6 (FOTO-LAJM) Pak ditë para prezantimit zyrtar, dalin të tjera imazhe të iPhone 6 dhe iWatch. Mediat e huaja ka publikuar foto të ver
Marrëveshje e re, ndryshimet që do vijnë bashkë me iPhone 6 Mendohet se Apple do të sjellë edhe teknologjinë e pagesave mobile NFC, në gjeneratën e re të iPhone. Duket se ndryshime
Ulja e pagesave për studentët hyn në fuqi me datën 1 maj Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), njofton të gjithë studentët, se vendimi i Qeverisë së Republikës
Nis shpërndarja e pagesave të ndihmës ekonomike dhe aftësisë së kufizuar Lajmin e mirë për nisjen e shpërndarjes së pagesave të ndihmës ekonomike dhe aftësisë së kufizuar në të gjitha njësitë v
Të hënën nis shpërndarja e pagesave të aftësisë së kufizuar Shpërndarja e pagesave për personat me aftësi të kufizuar dhe për ndihmën ekonomike do të nisë të hënën. Lajmi bëhet i d
Rama: Berisha bëri rrush e kumbulla lekët e personave më aftësi të kufizuar Në ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuar, kryeministri Edi Rama dhe ministri i Mirëqënies Sociale Erion
“Vodafone Albania” lançon shërbimin e pagesave nëpërmjet telefonit “Vodafone Albania” lancon shërbimin e pagesave nëpërmjet telefonit. Drejtori ekzekutiv i Vodafone Group Vittorio Colao s
Janari, vonesa në dhënien e pagave të administratës Punonjësit e disa institucioneve si Polica e Shtetit, Garda, spitalet, shkollat apo dhe disa ministri nuk kanë marrë end
Skemë e re për pagesat në spitale Skema të reja pagesash për shërbime të ndryshme në spitale janë propozuar nga Instituti i Sigurimeve të Kujdesit Shëndet