999 rezultate për

pagave

Haradinaj: Paga minimale nuk është prekur që prej 2011 Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se përballet vazhdimisht me kërkesa për rritje të pagave në sektorë të ndry
Niveli i pagave në Shqipëri sa 30% e Gjermanisë, si kanë ndryshuar nga viti 2000 Në vitin 2000 paga mesatare bruto në Shqipëri në raport me fuqinë blerëse ishte sa 13 për qind e nivelit të pagave në
Nuk ka nevojë për firmën e Thaçit, Ligji për Pagat hyn në fuqi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk e ka dekretuar Ligjin për Pagat. Kështu kanë konfirmuar për Radion Evropa e L
Një sindakate nuk i pëlqen rritja e pagave, kërkesë për Thaçin Sindikata e Universitetit të Prishtinës kërkon nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që ta analizoj profesionalisht Lig
Thaçi do të kthejë Ligjin e Pagave, nuk do të rriten rrogat? Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që ta kthej mbrapsht Ligjin për Paga, që u iniciua nga Qeveria Haradinaj, dhe
Shpenzimet buxhetore për paga më të ulëtat që nga 1993 Edhe pse fondi i pagave për punonjësit në sektorin publik ka ardhur me rritje vit pas viti, vlera e tyre në raport me PB
Zaev tregon kur rriten pagat e gjyqtarëve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i shoqëruar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, ministri i Financave, Dra
Edhe në SHBA mësuesit kërkojnë rritje të pagave Sarah Pedersen dhe bashkëshorti i saj kishin besuar se karriera e mësimdhënësit do t’ua ofronte atyre një stabilitet fin
Vazhdon greva e mësuesëve dhe mjekëve në Kosovë Derisa mësimdhënësit dhe personeli mjekësor janë në grevë me kërkesë të rritjes së pagave, një rritje e tillë vlerësohet
Edhe punonjësit e doganës kërkojnë rritje të pagave Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës po kërkon nga Qeveria e Kosovës, komisionet parlamentare dhe deputetët e Kuvend
Minatorët në grevë për rritje page, ministri i AKR-së u pret shpresën Ministri i Zhvillimit Ekonomik në Qeverinë e Kosovës, Vladrin Lluka, ka zhvilluar një takim me minatorët e kombinatit “T
Veseli konfirmon rritjen e pagave për mjekët dhe infermierët Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli ka konfirmuar se pagat e profesionistëve shëndetësor do të rriten. Këtë e ka bërë të dit
Rrogat deri më 4 janar ose gjyq në FIFA, lojtarët e Flamurtarit ultimatum klubit Ditë vendimtare për Flamurtarin. Çështja e rrogave duket se është kthyer në një problem serioz, ashtu sikundër edhe një
Pepe konfirmon largimin nga Besiktasi Mbrojtësi portugez, Pepe i është shkëputur kontrata e tij nga Besiktasi, me klubin nga Stambolli që janë në proces të li
Rama nxjerr videon, si rriten pagat për mbi 60 mijë punonjës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video informacion ku tregohet se si përfitojnë rritje pagash mbi 60 punonj
Ahmetaj kërkon taksimin e pagave nën 30 mijë lekë, debate në mbledhjen e grupit të PS Ministri i Financave Arben Ahmetaj, i njohur për shërbimet ndaj oligarkëve dhe rritjen e barrës fiskale për të varfrit,
Nga ushtarët tek komandantët, sa rriten pagat në ushtri Duke filluar nga 1 prilli i vitit të ardhshëm, do të kenë rritje të pagave për 6.800 ushtarakë të Forcave të Armatosura.
SBASHK-u paralajmëron: Do të ketë paralizë totale të arsimit Mësimdhënësit e të gjitha niveleve të arsimit në Kosovë po presin që deri në fund të këtij muaji, institucionet përkatës
Ministria ka një suprizë për punonjësit që paguhen nga xhepat e qytetarëve Ministria e Financave ka njoftuar se është bërë ekzekutimi i pagave për shërbyesit e administratës publike për muajin sh
Rriten pagat e policisë së Kosovë, sa do të marrë secili prej tyre Rreth 8 mijë e 600 pjesëtarë të Policisë së Kosovës pritet t’i marrin pagat me rritje. Me miratimin e Ligjit për Pag