999 rezultate për

pagat

Për të ardhur keq, Shqipëria me pagat më të ulëta në rajon (FOTO LAJM) Në çfarëdo sektori që të zgjedhësh të punosh në Shqipëri, paga për një të punësuar është më e ulëta në rajon. “Monitor”
Kushtetueja shpall të pavlefshëm Ligjin për Pagat (FOTO LAJM) Gjykata Kushtetuese e ka shpallur të pavlefshëm Ligjin për Pagat në sektorin publik, duke e pranuar kërkesën e Avokatit
3 produkte ushqimore që duhet t'i shmangni për të mirën e shëndetit tuaj Një problem shumë i madh për të gjithë konsumatorët shqiptarë është pa dyshim siguria e ushqimeve. Por çfarë duhet të ke
Mosmarrëveshje me klubin për pagat, skuadra spanjolle bojkoton stërvitjet Skuadra e parë e Rayo Vallecanos vendosi që të stërvitej në shtëpi dhe jo në qendrën stërvitore, siç kishin planifikuar
Rama: Askush nuk do mbetet pa e marrë, janë paguar 7.5 miliard lekë për pagat e luftës "Janë 7.5 mld lekë të reja të paguara që kanë shkuar në arkën e familjeve dhe do të vazhdojmë se paketa ka ende një pjes
Do të ulen pagat e pensionet? Rama u përgjigjet prerë shqiptarëve (VIDEO) Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave dhe kritikave pas deklaratës së mund të ulen rrogat dhe pensionet për t
A do ulen pensionet dhe pagat? Çfarë thotë Erion Braçe Një nga idetë që u hodh në lidhje me daljen nga kriza ekonomike që ka shkaktuar në vend COVID-19, ishte rishikimi i pen
A do të ulen pagat dhe pensionet për të dalë nga kriza? Përgjigjet ministrja Ministrja e Financave, Anila Denaj, duke iu referuar propozimeve të ish-ministrit Ilir Beqaj për të ulur pagat dhe pensi
Nuk i uli pagat lojtarëve, por Chelsea u kërkoi të bëjnë bamirësi Chelsea ka vendosur të mos u imponohet futbollistëve për uljen e pagës, siç rekomandohet nga Premier League, por u ka kë
Edi Reja flet rreth kontratës: Nëse situata rëndohet heq dorë nga pagat e mia Edi Reja ka dhënë një shembull shumë të madh në intervistën e tij për “Fan Zone”. Një rrëfim i gjatë nga ana e trajnerit
Te Arsenal nuk ka qetësi, 3 lojtarë përfshirë dhe Ozil nuk pranojnë të ulin pagat Arsenali njoftoi të hënën se është arritur një marrëveshje vullnetare me futbollistët dhe stafin e skuadrës së parë për
Jo vetëm në futboll, edhe NBA do ti ul pagat lojtarëve me 25% Në Ligën Amerikane të Basketbollit (NBA) do të bëhet një ulje e pagave me 25 për qind për shkak të koronavirusit të ri (
I thirrën për t'i dhënë pagat, 40 shoferë e faturino hiqen nga puna në Tiranë Edhe në Shqipëri koronavirusi ka shkaktuar deri tani dëm të madh në ekonomi ndërsa mijëra shqiptarë kanë mbëtur të papun
Bonusi i lindjes, kempi dhe pagat e punonjësve: Rama shpjegon si do të paguhen Kryeministri Edi Rama në një dalje direkte deklaroi se jemi akoma herë për të nisur fillimin e shkollës. Rama ka shpj
Në Premier League nuk duan t'ia dijnë, refuzojnë t’i ulin pagat për 30 për qind Shoqata e Futbollistëve Profesionistë, që përfaqëson futbollistët në Angli dhe Uells, është e pajtimit që lojtarët e Pre
PD i nxjerr videon Ramës: Si gënjeu për pagat e "luftës" (VIDEO) Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar një video ku shkruan se kreu i qeverisë është kapur në fla
Nisin aplikimet për pagat e ''luftës'', procedura dhe kush e përfiton Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka sqaruar procedurën që duhet të ndjekin të gjithë ata të cilët përfito
Situata e vështirë më koronavirusin, përgjysmohen pagat e deputetëve Mbledhja e fundit e Byrosë së Kuvendit ka vendosur që deputetët e Kuvendit të marrin një pagë të përgjysmuar për tre mua
Shfryn moderatorja shqiptare e sportit: Na morën lirinë dhe përgjysmuan pagat Prezantuesja e njohur, Hygerta Sako është e zhgënjer nga masat e marra deri tani dhe bën apel që teë mos preket rroga e
Nga sot nisin aplikimet për pagat e "luftës", hapat që duhen ndjekur për të përfituar Nga data 1 prill ka nisur aplikimi i subjekteve të vogla, me qarkullim deri në 14 milionë lekë, për të përfituar pagën m