999 rezultate për

paga

Kushtetuesja pezullon Ligjin për Paga deri më 30 mars 2020 Gjykata Kushtetuese e ka miratuar përkohësisht kërkesën e Avokatit të Popullit për pezullim të Ligjit për Paga. Sipas
Takaj pranon vonesat e pagave: Bojkoti i futbollistëve ishte veprim i gabuar (VIDEO) Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj ka reaguar pasi lojtarët morën vendimin që të bojkotonin stërvitjen për shkak se
Haradinaj: Zvarritja e ligjit për paga, skenar i qëllimshëm Haradinaj duke komentuar dërgimin e ligjit për paga, në Gjykatën Kushtetuse, tha se ai dyshon se zvarritja e këtij ligji
Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun (VIDEO) U akuzua se sajoi dhe trilloi masakrën e Reçakut nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, por ish-ambasadori i mision
Cakaj i "hakërrehet" Vuçiçit: Skandaloze propaganda e Millosheviçit Dënimi me dy vite burg i ish-ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq nga Gjykata e Prishtinës k
Kjo është paga e Amir Rrahmanit te Verona (FOTO LAJM) Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve, ndërsa tani do të përqendrohemi te Verona. Atje luajnë dy futbol
Prej ditës së sotme paga minimale në Maqedoni është 14.500 denarë Paga minimale nga dita e sotme shënon rritje për rreth 2.000 denarë dhe është 14.500 denarë. Krahasuar me vitin 2017, pa
Nga sot Presidentit e Kryeministrit iu ulet paga Nga dita e sotme ka filluar zbatimi i ligjit të ri për paga në sektorin publik, me këtë të fundit, edhe Presidentit, Kry
Rama e ftoi në tryezë, Basha: Nuk është koha për politikë e propagandë! Pas situatës së vështirë ku gjendet vendi, Kryeministri Edi Rama ka ftuar sot opozitën të ulet në tryezë dhe të shpalos
Këto janë qytetet që ofrojnë pagat më të larta në Shqipëri Qarqet e Tiranës, Fierit dhe Kukësit ofrojnë pagën më të lartë mesatare për një të punësuar në raport me qarqet e tjera
Kështu i shpenzojnë pagat familjet zvicerane Të ardhurat përbëhen nga pagat (6,320 CHF; 64%), të ardhurat e pavarura (CHF 984; 10%), të ardhurat nga investimet (CHF
Dojna ngel pa fjalë, zbulon sozinë e saj në Netflix (VIDEO) Me siguri të gjithë e keni vënë re se moderatores Dojna Mema i pëlqen të luajë me look-un e saj. Së fundmi, ajo është
Banka e Shqipërisë jep lajmin e mirë: Do rriten pagat Pagat në ekonomi pritet të rriten me ritme më të përshpejtuara vitet në vijim për shkak të ndryshimeve strukturore në tr
Këto janë 10 qytetet që kanë pagat më të larta në botë Pagat konsiderohen si një temë tabu dhe rrallë ndodh që të bëhen biseda direkte rreth tyre. Është e vështirë ta dini se
Qeveria miraton buxhetin e 2020-ës, Zaev: Nga rritja e pagave përfiton shteti (VIDEO) Rritja e pagave, pensioneve, investime në resurset njerëzore dhe përmirësimin e shërbimeve janë shtyllat kryesore të bux
SPIN-i: Si e nxorri "bllof" Veliaj-Pampurin me të vdekurin tek Unaza (FOTO & VIDEO) Përplasja prej një viti tek Unaza është shoqëruar edhe me një luftë të madhe mediatike si edhe element të fortë të propa
Nga 1 dollari i Trump te shifrat stratosferike, sa paguhen liderët botërorë Pagat e njerëzve të tjerë gjithmonë nxisin kuriozitet, madje as miqtë nuk hezitojnë të jua tregojnë apo të ju pyesin për
A u arrit marrëveshja për rrogat e arsimtarëve, çfarë u vendos? Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së A
Pabarazia gjinore: Sa paguhen gratë në Shqipëri dhe diferenca me burrat Gjatë vitit 2018, treguesi i hendekut gjinor i pagave në Shqipëri tregonte një diferencë prej 10.7%, çka nënkupton se gr
Zotohet Basha: Vitin e parë të qeverisjes, paga minimale 300 euro Lulzim Basha ka udhëtuar ditën e sotme drejt Korçës në kuadër të turit "Rrugëtimi për Shqipërinë", ishte qyteti i Korçës