999 rezultate për

pagĂs

Programi për arsimin, Basha premton rritje pagash për mësuesit Kreu i Partisë Demokratike prezantoi këtë të mërkurë programin për arsimin, me të cilin do të garojë në zgjedhjet e 25 p
Nga mjekët tek arsimtarët, Denaj tregon se kush do të përfitojë rritje pagash në vitin 2021 Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka treguar në emisionin Top Talk në Top Channel, se janë tre kategori në shëndetësi
Rama jep lajmin e mirë: Rritje pagash për të gjithë mjekët e infermierët! Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, kanë zhvilluar një takim me mjekë të
Te Barcelona kërkojnë tjetër ulje pagash, këtë herë futbollistët i përgjigjen negativisht Kriza financiare për shkak të pandemisë COVID-19 po ndihet shumë edhe te një klub i madh si Barcelona që njihet për fina
Pas atyre të Chelsea edhe futbollistët e PSG-së nuk pranojnë ulje pagash Paris Saint-Germain është në telashe ngase lojtarët nuk po pranojnë që të ketë ulje pagash. Pavarësisht bisedimeve di
Rama nuk ka lekë për rritje pagash, por hap thesin për oligarkët: Dalin tabelat e buxhetit 2020 Prej disa vitesh pagat nuk janë rritur në bllok për nëpunësit publik përveç disa ndërhyrjeve mjaft të segmentuara në sek
Zaev: Rritje pagash me 5 % për sektorin publik nga shtatori Kryeministri i vendit në një konferencë për shtyp para pak minutash, duke folur për ekonominë në vend, bëri të ditur se
Irritohen infermierët: Rama na mashtroi, u premtua rritje pagash 20% Edhe infermierët bëjnë pjesë në grupin e profesionistëve që po largohen masivisht nga Shqipëria, duket se qeveria nuk po
Qeveria hap "thesin", rritje pagash për këto sektore Qeveria ka diskutuar draft buxhetin për vitit 2019. Në një konferencë për shtyp ministri i Financave Arben Ahmetaj pohoi
Haradinaj premton rritje pagash për mësuesit dhe mjekët pasi dyfishoi rrogën e tij Ramush Haradinaj e ka prezantuar si arritje të Qeverisë dyfishimin e pagave për zyrtarët qeveritarë. Ka premtuar se
Gjermani, rrëzohet kërkesa për rritje pagash me 6% Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, ka thënë të shtunën se ai do të vazhdojë të kërkojë për “rezultate më të a
Rama e nis ditën me një lajm të mirë: Rritje pagash për infermierët e mjekët (VIDEO) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një lajm të mirë në lidhje me shëndetësinë dhe buxhetin që do marrë vitin e ar
Rama zbardh programin e qeverisë: Rritje pagash për mësuesit dhe infermierët Kryeministri Rama ditën e sotme ka folur në Kuvend në seancën ku do votohet programi i qeverisë. Rama preku disa tema kr
Kadri Veseli premton rritje pagash për 30% Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli në një tubim me udhëheqës të bizneseve në Kosovë, ka deklaruar s
FMN: Nuk ka vend për rritje pagash në Kosovë Kur në zgjedhjet e fundit nacionale, ish-kryeministri, tash kryetari i shtetit, Hashim Thaçi premtoi dhe rriti pagat në
5 mijë punonjës, rritje pagash e ulje të moshës së pensionit për naftëtarët Përfitues të projektligjit më të ri të depozituar në Kuvend janë rreth 5 mijë punonjës dhe ish-punonjës në industrinë e
Zjarrfikësit kërkojnë rritje pagash: Kemi punë shumë të vështirë Të qenit zjarrfikës konsiderohet një ndër profesionet më të vështira në botë, por kur këtë profesion duhet ta ushtrosh n
ANALIZA/ U premtoi rritje pagash, pedagogia “gozhdon” Ramën Pedagogia e Gjuhe­ Letersise, Prof. Dr. Dhurata Shehri i eshte pergjigjur sot permes nje shkrimi në gazetën “Panorama”,
Cani siguron qytetarët: Nuk ka ulje pagash dhe pensionesh Ministri i Financave, Shkëlqim Cani deklaroi sot në Kuvend se nuk do të ketë ulje pagash dhe pensionesh. Duke sqaruar di
Nuk ka rritje pagash për 2014-n Në ndryshim nga çfarë ishte parashikuar nga qeveria paradhëse, duket se qeveria Rama nuk do të rrisë pagat e administrat