999 rezultate për

padi

3 akuza të rënda! Kryetari i Bashkisë Tropojë padit paraardhësin e tij Ditën e sotme kryebashkiaku i Tropojës Rexhë Byberi ka paditur paraardhësin e tij dhe 7 punonjës për shpërdorim të fonde
Dështoi shkëmbimi, Roma padi gjyqësore Interit Kur gjithçka dukej e kryer, shkëmbimi mes Leonardo Spinazzolas dhe Mateo Politanos dështojë. Roma dhe Interi nuk e pritë
Haradinaj paralajmëron Ramën: Ka edhe më shumë, nuk i kam thënë sepse kam kursyer kombin Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj e nisi duke komentuar padinë ndaj tij. ‘Kjo është më larg nga sa k
Padia e Ramës ndaj Haradinajt, reagojnë të zhgënjyera mediat kosovare Ideja e shkëmbimit të territoreve edhe një herë ka përplasur kryeministrin e Kosovës në detyrë Ramush Haradinajn me homo
Çfarë ndodhi? Paditen Kylie dhe Kendall Jenner (FOTO LAJM) Një kompani 161-vjeçare e të brendshmeve ka paditur dy motrat, Kylie dhe Kendall Jenner për hskelje të të drejtës së aut
I nxorri të gjitha të palarat, pse Rama nuk e paditi kurrë gazetën Bild Në muajin qershor Kryeministri Rama deklaroi se do të padiste gazetën Bild dhe gazetarin e saj, Peter Tiede, në Gjermani
Padia ndaj Haradinajt, Basha: Na turpërove! ‪Kreu i Partisë Demokratike Lulëzim Basha ka reaguar lidhur me padinë për shipje të ngritur nga kryeministri Edi R
Rama theu besën me padinë ndaj Haradinajt, mediat serbe në festë (FOTO LAJM) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ditën e djeshme paditi Kryeministrin Ramush Haradinaj, për shpifje. Në padinë th
Berisha sulmon ashpër Ramën pas padisë për Haradinajn: Tradhëtar i kombit! Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një reagim pas dorëzimit të padisë nga kryeministri Edi Rama për kryeministrin në
Rama e paditi, Haradinaj i kundërpërgjigjet publikisht Pas lajmit që qarkulloi në media se kryeministri Edi Rama ka depozituar një padi ndaj homologut të tij kosovar, Ramush H
Edi Rama dorëzon padinë kundër Ramush Haradinajt në Gjykatën e Prishtinës Nga takimet zyrtare në Prishtinë, apo në Tiranë, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj, një të tillë, pritet ta realizojnë në nj
E paditi Rama, gjykata dënon Berishën Gjykata civile e Tiranes ka denuar ish- kryeministrin Sali Berisha per shpifje per padin e bere nga kryeministri Rama.
Tufa nuk dorëzohet përballë Brahos: Së shpejti padi të reja Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen në ngarkim të Brahos për shpifje, Agron Tufa deklaroi se nuk
E pushoi nga puna, ish-dado padit Mariah Carey (FOTO LAJM) Një vit më parë, Mariah Carey pushoi nga puna ish-dadon e saj. Tashmë kjo e fundit ka ngritur një padi kundra këngëtares
Nuk arriti akordin, Neymar padit Barcelonën Pritej që të transferohej në "Camp Nou", por duket se diçka e tillë nuk do të ndodh kurrë. Braziliani i Paris Saint Germ
FIFA merr vendimin, do padisë Blatterin dhe Platinin Federata Botërore e Futbollit (FIFA) do të padisë Sepp Blatter dhe Michel Platini, një propozim i miratuar unanimisht ng
Padia e Metës, Dvorani sot në Prokurorinë e Tiranës Pas ngërçit për Kushtetuesen, kreu i KED, Ardian Dvorani është thirrur sot në Prokurorinë e Tiranës. Ai do të dëshmoj
U shkurorëzua se ishte nënë, Miss Ukraina padit Miss World (FOTO LAJM) Miss Ukraine që u shpall Miss World dhe që u detyrua të heqë dorë nga titulli po padit kompeticionin për diskriminim.
Ardian Fullani padit Shqipërinë në Gjykatën e Strasburgut Ish-Guvernatori i BSH-së, Ardian Fullani ka paditur Shqipërinë në Gjykatën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut në St
E paditi Meta, kush është prokurori që do hetojë Adrian Dvoranin Pas padisë së ngritur nga Presidenti Meta, prokuroria ka vendosur që ccështjen e Adrian Dvoranit ta hetojë gjyqtari Klod