999 rezultate për

pacientit

Specializantët e QSUT protestojnë kundër dhunës: Ndihemi të kërcënuar Mjekët Specializantë janë mbledhur para urgjencës së QSUT-së në shenjë proteste kundër dhunës së ushtruar ndaj mjekëve.
Mjekja humb licencën pasi bëri s*ks me pacientin (VIDEO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Toronto të Kanadasë ku raportohet se një mjeke ka humbur licencen e saj për shkak
Shkoi me dhimbje në spital, mjekët zbulojnë tmerrin në stomakun e pacientit Nj ngjarje e rëndë dhe e pazakontë ka ndodhur në Indi. Maksud Khan, 35 vjeç, u dërgua në një spital në Madhya Pradesh
Sa një vezë struci, mjekët shokohen nga ajo që gjejnë brenda pacientit (FOTO LAJM) 55-vjeçari me emrin Zhou, është kthyer në një fenomen në Kinë. Në muajin Qershor ai kishte shqetësime me stomakun e tij,
Infermierja ul pantallonat dhe ia tregon pacientit plak (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi shfaq pamjet ku ajo bën vallëzime erotike në trupin e pacientit të moshuar. Në këto p
Pacienti shkoi për një puçërr, por doli pa apendicit: Reagon mjeku, bashkëshort i deputetes së PS Lajmi se një i ri shkoi për një puçër në kurriz dhe doli pa apendicit nga spitali i Peshkopisë u bë viral dje pas postim
Zbulohet pajisja që do të zbulojë 17 sëmundje nëpërmjet frymëmarrjes së pacientit Hossam Haick, inxhinier kimik në Institutin Technion Israel of Technology në Haifa, ka zhvilluar një pajisje, që sipas t
E pazakontë, kirurgët heqin një krimb 10 cm nga fytyra e pacientit (FOTO & VIDEO) Disa pamje janë publikuar të cilat tregojnë momentin kur kirurgët nxorrën nga fytyra e një pacienti një krimb të gjatë 1
Mjeku "hero" bën veprimin e jashtzakonshëm për të shpëtuar pacientin (VIDEO) Një mjek nga Bursa e Turqisë është kthyer në hero në të gjitha mediat e vendit. Pasi një i plagosur me thikë mbërriti
Në QKUK kryhet një operacion specifik, hiqet tumori 30 centimetra nga fytyra Në Klinikën e Kirurgjisë Plastike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, për herë të parë është kryer operacioni pë
Shokohen mjekët, heqin 30 krimba brenda veshit të pacientit (VIDEO) Ky është momenti kur një gruaje të moshuar i heqin rreth 30 krimba nga veshi, të cilës iu infektua nga një mizë që më pa
Dëshira e fundit e pacientit 66-vjeçar me kancer (FOTO LAJM) Ron Smith nga Straffordshire i Anglisë i cili vuan nga një formë e rëndë e kancerit, ka kërkuar që për herë të fundit t
E pazakontë, kirurgët heqin një krimb 10 cm nga fytyra e pacientit (FOTO & VIDEO) Disa pamje janë publikuar të cilat tregojnë momentin kur kirurgët nxorrën nga fytyra e një pacienti një krimb të gjatë 1
Skandal, mjeku i "merr frymën" pacientit: Nuk ta bëj rezonancën pa 150 mijë lekë (VIDEO) Një qytetar drejtohet në repartin e neurologjisë, duke kërkuar të bëjë rezonancë magnetike. Nëse ndjek planifikimin, rez
Drithëruese, doktorët shokohen nga ajo çka i gjejnë pacientit në trup (FOTO LAJM) Një video e filmuar në një seancë operacioni në Kinë, tregon momentin kur një ngjalë hiqet nga trupi i një pacienti i ci
Humbi veshin, doktorët i "mbjellin" një të ri në krah Në nëntor të vitit të kaluar doktorët në Kinë vendosën të mbjellin një vesh artificial në dorën e një burri që kishte hu
Mjekët kërcejnë rreth pacientit pa ndjenja në sallën e operimit (VIDEO) Pesë mjekë janë filmuar në një video të “egër” duke u tallur me një person të shtrirë në një krevat kirurgjie. Grupi
Mjeku qan pas vdekjes së pacientit, por fotoja e tij ka prekur rrjetin (FOTO LAJM) Profesioni i mjekut i cili ka të bëjë drejtpërdrejt me jetët e njerëzve, shpesh është mjaft i vështirë, madje shpesh zem
Mjekët harrojnë gërshërët në barkun e pacientit, zbulohen pas 18 vitesh të ndryshkura Një burrë nga Vietnami ka jetuar me një palë gërshërë në barkun e tij për 18 vite me rradhë dhe i ka zbuluar ato vetëm p
Kurohet personi i parë me virusin HIV Një 44-vjeçar nga Britania është personi i parë në të gjithë historinë e njerëzimit që është kuruar nga virusi HIV.