999 rezultate për

pacientet

OBSh-ja sjell 1000 oksimetra të dhuruara nga Gjermania për pacientët COVID-19 në Shqipëri Në vijim të përpjekjeve të vazhdueshme për mbështetjen e përgjigjes ndaj pandemisë COVID-19 dhe për mbrojtjen e atyre që
Pacientët nga rrethet e paguajnë shtrenjtë betejën familjare me COVID-19 Dritani, 40 vjeç nga qyteti verior i Kukësit, qëndroi gjatë pas kangjellave të spitalit “Shefqet Ndroqi” më 14 dhjetor,
Klinikat në QKUK të cilat shërbyen për pacientët me COVID-19 i kthehen normalitetit hërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se klinikat interne të cilat kanë shërbyer për trajtimi
Goditje në tru dhe humbje kujtese, ndërlikimet më të zakonshme neurologjike të Covid Dihet mirë se Sars-CoV-2 jo vetëm që prek mushkëritë, por edhe zemrën, trurin e veshkave. Por, sa serioze mund të jenë n
Ekspertët zbulojnë sa kohë qëndroni të mbrojtur pasi keni kaluar Covid-19 Një studim i ri i Institutit për Imunologji “La Jolla” në Kaliforni, pretendon se pacientët e shëruar nga koronavirusi,
Testi i gjakut mund të parashikojë nëse do t’i mbijetoni virusit Covid-19? Një test gjaku është duke u zhvilluar në mënyrë që të mund të parashikojë nëse pacientët me COVID-19 do të kenë nevojë p
Të fikët, të vjella dhe djegie sysh: Shpërthen një tjetër sëmundje e panjohur Zyrtarët në Indi po hetojnë shkakun e një sëmundjeje të paidentifikuar që la më shumë se 140 njerëz të shtruar në spital
Si komunikojnë të infektuarit me COVID-19 me familjarët në Spitalin Infektiv (VIDEO) Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video ku tregon se si komunikojnë pacientët e shtruar në
Manastirliu uron për ditëlindje infermieren: Me foshnjën tre muajshe në shtëpi u kthye në shërbim "Foshja e saj ishte vetëm 3 muajshe kur Rovena Rushiti, infermierja e palodhur e spitalit Infektiv, vendosi të shërbejë
Je prekur nga COVID-19? Mund të mbeteni me pasoja edhe pas muajve të tërë Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes.
Nga lëngjet te paracetamoli, mjekja e familjes këshillon pacientët me COVID-19 "Unë iu këshilloj paracetamol, lëngje me shumicë dhe vitamino-terapi..." Mjekja e familjes, Adriana Ilias, tha në emi
LVV: Kosova po përballet me mungesë oksigjeni për pacientët me COVID-19 Lëvizja Vetevendosje, ka thënë se Spitalet Rajonale që po trajtojnë pacientë me COVID-19, janë duke u përballur me munge
COVID-19/ Manastirliu jep lajmin e mirë: Familjarët mund t’i shohin pacientët e shtruar në spitale Një lajm i mirë është dhënë nga ministrja Manastirliu për familjarët e pacientëve të prekur nga COVID-19 të shtruara në
Keni kaluar COVID-19? Pasojat që mund të kenë mbetur në mushkëritë tuaja Covid-19 mund të shkaktojë komplikacione në mushkëri, që mbeten të pranishme tek pacientët edhe tre muaj nga infektimi,
Hapet spitali Covid 4, shtrohen pacientët e parë Ministrja Ogerta Manastirliu ka njoftuar se është hapur spitali COVID4 që ka në dispozicion 100 shtretër. Janë shtrua
Përlotet mjekja e Infektivit: Jo i lehtë vendimi për të intubuar një pacient! Mjekja infeksioniste Entela Kolovani, e cila prej muajsh qëndron në vijën e parë të frontit të luftës përballë koronaivi
Kaos tek covid 2, pacientët presin disa orë deri në 3 ditë jashtë spitalit në autoambulancë Shqipëria po kalon ditë të vështira për shkak të COVID-19, i cili ka shkaktuar vetëm sot 18 viktima. Urgjenca e spit
Mjeku shqiptar në Angli: Ja çfarë duhet të bëjnë pacientët pasi kalojnë COVID-19 Gjithë gjithë kohës është diskutuar se si duhet të ruhemi nga Covid-19, por shumë rrallë janë dhënë këshilla për ata që
Këngë e valle për pacientët, Asambli mban koncert te Sanatoriumi Teksa prej ditësh apo javësh ndodhen në izolim në spitalin e Sanatoriumit, ditën e sotme Asambli i Këngëve dhe Valleve k
Nga 50 në 200 euro, si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19 Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me korona