999 rezultate për

pacient

Shkollat në Elbasan "vatra" COVID-i, infektohen 39 mësues Shifrat e të infektuarve në Elbasan po rriten me çdo ditë që kalon, duke u kthyer në një zonë të rrezikshme. Një rrit
Studimi: Një në katër pacientë me Covid vuajnë nga rënia e flokëve, kush janë më të rrezikuar Një e katërta e pacientëve me Covid përjetojnë humbje të flokëve në gjashtë muajt e parë pas infektimit, ku gratë duket
Elbasani në zi, vdesin 3 pacientë në moshë të re nga COVID-19 COVID-19 duket se po shkakton çdo ditë e më shumë viktima edhe në moshë të re. 3 qytetarë nga Elbasani kanë humbur je
Brenda spitalit famëkeq ku sterilizoheshin pa dëshirë njerëzit me ngjyrë (FOTO LAJM) Së fundmi në rrjet po qarkullojnë disa pamje nga fotografi i njohur Leland Kent i cili përmes pamjeve zbulon historinë
Zhvatën pacientët te Sanatoriumi, lihen të lira dy nga bashkëpunëtoret e Tires Gjykata ka liruar nga burgu dy infermierët e Shefqet Ndroqit të cilat akuzohen si të përfshia në skemën e korrupsionit t
I afërmi i pacientit dhunoi mjekun, reagon QSUT QSUT ka bërë një deklaratë lidhur me dhunimin e mjekut Petrit Gjorgji nga një i afërm i pacientit në ambientet e spitali
"Një pacient ra nga krevati", mjeku që u dhunua në QSUT sqaron ngjarjen Ditën e djeshme një 24 vjeçar goditi me grusht mjekun e QSUT-së, Petrit Gjorgji në ambientet e spitalit. I riu me ini
Pandemia në Kosovë, deri tani 1,568 qytetarë kanë humbur jetën nga Covid-19 Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë kanë humbur jetën 1,568 pacientë nga Covid-19. Rreth 66 mijë raste kanë rezultu
Bilancet me Covid-19 në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2.549 testime kurse janë regjistruar 41
"Qëndroi në karrige dhe në të ftohtë", mjekja i përgjigjet akuzave të motrave Lalo Vetëm dy ditë më parë, vajzat e Rifat Lalos akuzuan mjekët në QSUT se nuk ishin kujdesur për babain e tyre i cili gjeti
Po transportonte një pacient, ambulanca e Infektivit përplaset mes Tiranës Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se një autoambulancë e Spitalit Infektiv ë
Kosova ndihmë Shqipërisë edhe për pandeminë: Pacientë nga Hasi, Kukësi e Tropojës kurohen atje Shkëlzen Ibra – mjek pneumolog në spitalin bashkiak të Krumës, ka fituar statusin e veteranit të UÇK-së për kontributin
13 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Pejë 62 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali njoftojnë se 43 pacientë janë në o
Mjeku jep alarmin: Spitalet covid nuk kanë më shtretër, pacientët në gjendje të rënduar! Spitalet covid në Tiranë janë drejt ezaurimit të plotë. Burimet bëjnë me dije se spitali "Shefqet Ndroqi" në Tiranë
Një operacion i rrallë! Mjekët shqiptar i heqin tumorin 15 kg pacientit me sukses Ditën e sotme ka ndodhur një operacion i rrallë, shumë i vështirë në spitalin e Mitrovicës në Kosovë. Mësohet se mjek
Kosova i jep ndihmën e madhe Shqipërisë në luftën kundër COVID-19 Dhjetëra pacientë të infektuar me COVID-19 nga bashkitë veriore të Hasit, Kukësit dhe Tropojës janë kuruar me sukses në
Lajme të mira nga Infektivi: Mbi 1000 pacientë janë shëruar nga COVID-19 vetëm sot! Ndërkohë që shifrat e infektimeve dhe viktimave vazhdon të jetë alarmante në Shqipëri, një lajm i mirë vjen nga ministri
Shifrat më të fundit me Covid-19 në Maqedoni Gjatë 24 orëve të fundit nMaqedoninë Veriore nga 2.275 teste të kryera janë regjistruar 358 raste të reja me koronavirus
COVID-19/ Situata alarmante! Tejmbushet brenda orësh spitali i Durrësit, 70 pacientë nga 60 shtretër Ditën e sotme është hapur edhe Spitali Rajonal i Durrësit për të prekurit nga COVID-19. Vetë drejtoresha e këtij spit
Pacientit iu vodhën paratë dhe unaza, reagon QSUT e fajëson vajzën e tij Vazhdojnë denoncimet e qytetarëve/ familjarëve të pacientëve të infektuar me COVID-19 për skandale brenda spitaleve COVI