999 rezultate për

paaftesi

Ia ka hedhur gjithnjë! Paaftësia e drejtësisë ndaj Gjergj Cukalit Ndër vite, drejtësia është treguar bujare me Gjergji Cukalin. Kështu, në vitin 2012, gjykimi i shkurtuar i uli në 1 v
Shpërthen deputetit i PS: Ky është kulmi i paaftësisë, do ngrihemi në protestë Deputeti i PS, Pjerin Ndreu ka shpërthyer në akuza ndaj OSHE-së pasi zona turistike e Tales është prej katër orësh pa dr
Paaftësia teknologjike e Gjykatës shtyn gjyqin për grabitësit e bankës Sseanca e sotme gjyqësore për të pandehurit Roland Liti dhe Alan Babameto të akuzuar për vjedhjen e 20 milionë lekëve n
Si po e falimenton Telekomin paaftësia Telekomi i Kosovës ka qenë ndërmarrja më fitimprurëse në Kosovë. Para një dekade ia paguante deri në 100 milionë euro në
Lame: Turp për ne! Flamuri nuk ka faj për paaftësinë tonë Sot në 105-vjetorin e festës së Pavarësisë së Shqipërisë, drejtori i ALUIZNIT, Artan Lame ka nxjerrë disa foto nga arkiv
“Sëmundje”, paaftësi dhe PAK mungesë kushtesh Rasti i një supervizoreje call center-i e cila i bënte presion vartësve të saj, përbën precedentin e parë negativ të fi
Blushi shpërthen ndaj koalicionit: Qeveria po bie, Rama i paaftë, Meta bën çmos për ta treguar këtë paaftësi Blushi ka marrë fjalën në seacën plenare që po mbahet në këto moment e në parlamentin e Shqipërisë. Me një gjuhë të revo
Kur shteti bëhet palë në një vrasje! Nga Blendi Fevziu – Një grua e re ka humbur jetën dhe dy fëmijë kanë mbetur jetimë dje në Tiranë! Një baba dhe bashkë
UNITETI: Të mos lejojmë që paaftësia dhe korrupsioni të na vrasin Partia "UNITETI" reagon ashpër ndaj paaftësisë së Qeverisë aktuale për të siguruar ajër të pastër për qytetarët. Kjo paa
KOMENT/ Kontrabandë apo paaftësi? Koment nga Albeu.com Treguesit Fiskal të Ministrisë së Financave janë ndoshta pasqyra më e mirë e asaj që po ndo
PDSH: Marrëveshja e Ohrit? Dështimi dhe paaftësia e BDI-së Partia Demokratike Shqiptare ka reaguar nëpërmjet një komunikate publike në lidhje me 14-vjetorin e nënshkrimit të Marrë
Arrestohet mjeku që merrte ryshfet për një dëshmi paaftësie Në sajë të operacionit të koduar "Bluzat e pastra", është bërë i mundur arrestimi i një mjeku në Vlorë, pasi merrte 50 m
Mbipesha, faktori kryesor për largimin nga puna Mbipesha në jo pak raste është kthyer në një problematikë madhore dhe në punë, pasi jo pak persona janë larguar duke e k
Përmirësimi i sistemit të paaftësisë paguese në Shqipëri IFC, pjesë e Grupit të Bankës Botërore, dhe Ministria e Drejtësisë në Shqipëri, në partneritet me Qeverinë e Zvicrës, e
Reagimi i bashkisë së Tiranës: Sulmi politik nuk e mbulon paaftësinë e qeverisë Bashkia e Tiranës reagoi sot ndaj deklaratës së drejtorit të Zyrës Kombëtare të Punës, Genc Kojdheli. Në njoftimin e Bas
"Varrezat", Bashkia: Justifikimi i Tahirit, i turpshëm Pas ministrit Tahiri, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Bashkisë së Tiranës. Me anë të një deklarate për shtyp, Bashkia e
Bashkia Tiranë: Qeveria fsheh paaftësinë duke sulmuar Bashën "Qeveria kërkon ta fshehë paaftësinë e saj për t’i shërbyer qytetarëve duke sulmuar bashkinë". Kështu ka reaguar Bashkia
Pagesat e aftësisë se kufizuar u shpenzuan për fushatë Ministri i Mireqenies Sociale, Erion Veliaj në Ditën Nderkombetare të Personave që nuk degjojnë u shpreh sot se me fond
Kriza tregtare produkt i paaftësisë menaxheriale të dy qeverive RDK-ja ka reaguar ndaj krizës tregtare mes Maqedonisë dhe Kosovës. Ajo e quan paaftësi menaxheriale të të dy qeverive, e
Administrata shtetërore, hapet fondi i pagave Ministri i Financave, Ridvan Bode ka kërkuar nga Drejtoria e Thesarit të nise kryerjen e veprimeve për shpërndarjen e pa