999 rezultate për

pĂrmes

Turpërohet De Ligt, Juventusi jep një tjetër lajm të keq për të Matthijs De Ligt duhet të presë për debutimin e tij në Juventus. Mediat italiane raportojnë se ylli holandez, përforc
U la në stol në ndeshjen ndaj Parmës, De ligt nuk e fsheh zhgënjimin Matthajs De Ligt është blerja e bujshme e skuadrës së Juventus në këtë merkato verore. 19 vjeçari u ble nga skuadra e Aj
Ende pa nisur mirë sfida, Juventus zbllokon shifrat ndaj Parmës (VIDEO) Juventusi e ka nisur mjaft mirë startin e Serisë A teksa në ndeshjen që po luhet në Tardini, bardhezinjtë kanë kaluar në
Juventus nis mbrojtjen e titullit, Sarri befason me formacionin ndaj Parmës Sot në orën 18:00 Juventusi luan kundër Parmës në "Stadio Ennio Tardini" në ndeshjen hapëse për sezonin e ri në Serie A.
Sarri i sëmurë, Juventusi zyrtarisht konfirmon mungesen e tij në dy ndeshjet e para të Seria A Juventusi ka konfirmuar që Maurizio Sarri nuk do të jetë në bankë kundër Parmës apo Napolit derisa “të shërohet plotësis
Kapiteni njofton largimin nga Roma Kapiteni i Romës Daniele De Rossi do largohet në fund të sezonit. Lajmi është konfirmuar nga vetë faqja zyrtare në
Për herë të parë në Seria A ekipet do të luajnë me fanellat e njëra-tjetrës Këtë fundjavë, në Serinë A do të luhet ndeshja midis Parmës dhe Sampdorias. Dy skuadra që njihen për binjakëzimin mes ti
Ndeshja ndaj Parmës, Gattuso konfirmon dy yjet Milani do të luajë nesër të transfertë ndaj Parmës ky detyrim janë 3 pikët për të mbajtur gjallë shpresat për nje vend n
Buzëqesh Milani, rikthehen dy yjet e ekipit Lajme të mira nga infermeria e Milanit në prag të ndeshjes kunër Parmës këtë fundjavë. Siç raportohet nga kanali tel
Hysaj flet para ndeshjes ndaj Parmës Elseid Hysaj, mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe Napoli-t, ka folur para ndeshjes së kampionatit me Parma-n, që do të
Ka shënuar vetëm 2 gola, Dybala dret Realit? Paulo Dybala po kalon momentin më të vështirë në karrierë me fanellën e Juventusit që pas transferimit në Torino në viti
Bruno Alves nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli, rinovon me Parmën Eki Parmës ka mjoftuar sot se ka rinovuar kontratën me lojtarin Bruno Alves deri në qershor të vitin 2020. "Ne jemi
Zhbllokohet sfida në Tardini, Roma kalon në epërsi ndaj Parmës (VIDEO) Roma ka kaluar në epërsi në transfertë ndaj Parmës. Golin për skuadrën e drejtuar nga Eusebio Di Francesko e shënoi mesf
Milan tiumfon me përmbysje ndaj Parmës, ngjitet përkohsisht në vëndin e 4 (VIDEO) Milani ështe rikthyer te fitorja në Serinë A. Kuqezinjtë kanë triumfuar 2-1 ndaj Parmës në San Siro. Ishte një fitore e
Pizzaroti: Sheshi Skënderbej, një hapësirë fantastike pedonale “Sheshi Skënderbej, një hapësirë fantastike pedonale”. Kështu u shpreh kryetari i Bashkisë së Parmës, Federico Pizzaroti
Shkoi në Itali me gomone, ja kush është shqiptari favorit për Bashkinë e Parmës Një shqiptar në Itali është duke kryesuar primaret për tu zgjedhur kandidat i Partisë Demokratike për Bashkinë e Parmës.
Kryebashkiaku italian i bashkohet protestës para Parlamentit Kryetari i Bashkisë së Parmës në Itali, Federico Pizzaroti, i është bashkuar protestës së shoqërisë civile në Tiranë për
Ish boksieri dhunon në qeli shqiptarin e dënuar përjetë, bie në koma Një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm është masakruar në qeli, ndërsa mjekët thonë se ai është në koma. Bëhet fj
Alarm në Serie A, klubet të zhytura në borxhe Alarm mbi bilancin e Serie A. Ai që deri para pak vitesh konsiderohej pa hezitim si kampionati më i bukur në botë ka hum
Feston golin me maskë, del me të kuqe Futbollisti i Parmës, Yves Barave ka festuar golin e realizuar dje ndaj rivalëve të Ribelle, në Serinë D italiane, duke