999 rezultate për

ovarian

Gruaja "shëron" kancerin e vezorëve duke përdorur vajin e kanabisit Mjekët pretendojnë se një grua ‘kuroi’ kancerin ovarian, pasi mori trajtimin tradicional të vajit të kanabisit dhe ekstr
Kjo bimë ia kalon edhe kimioterapisë, shkatërron qelizat e kancerit Kanceri është një nga plagët më të mëdha të të gjithë njerëzimit, dhe terapitë shëruese janë po aq të tmerrshme sa vetë
Më e fortë se kimioterapia, xhenxhefili ka efekt mahnitës kundër kancerit Kanceri është një nga plagët më të mëdha të të gjithë njerëzimit, dhe terapitë shëruese janë po aq të tmerrshme sa vetë
Nëse nuk keni simptoma mos iu frikësoni kancerit ovarian Gratë nuk duhet të paraqiten në vizita mjekësore për kancerin e vezoreve nëse nuk kanë ndonjë simptomë për një gjë të ti
Sindroma që shkakton qimet në mjekër, kilogramët e tepërt dhe puçrrat në fytyrë është kjo Sindromi ovarian polycystic, i njohur ndryshe si PCOS, është një problem shëndetësor që prek shumë gra dhe sipas gjineko
Nëse keni këto simptoma, jeni të rrezikuar nga kanceri Një ndër arsyet kryesore se pse numri i personave të prekur me këtë sëmundje rritet është se ky lloj kanceri është i vës
Veprimi që rrezikon krijimin e kancerit ovarian Edhe pse vagina kryen procesin e pastrimit natyror në vetvete, 25% e grave pavarësisht paralajmërimeve të gjinekologët p
Kura natyrale që trajton dhe zvogëlon madhësinë e kisteve ovariane Kistet janë qeska të mbushura me lëngje që gjenden tek të dyja vezoret ose vetëm njëra. Shfaqja e tyre është shumë e zak
A i dini të gjitha për Kistin Ovarian? (VIDEO) Dr. Chris Moraudis, Kirurg gjinekolog i specializuar në kirurgjinë minimale invazive (Laparoskopi dhe Histeroskopi).
Efektet e shëndetshme të kanellës për femrat Sipas një studimi të realizuar nga Universiteti i Kolumbias në Nju Jork, u arrit në përfundim se kanella është përbërësi