999 rezultate për

osbe-se

Suedia në krye të OSBE-së, Linde-Ramës: Morët vendime të rëndësishme Suedia nga data 1 janar 2021 ka marrë drejtimin e OSBE-në, për një vit, duke pasuar kështu Shqipërinë. Së fundmi me m
Ndoka shkrin së qeshuri të ftuarit në studio: Ramën nuk e p*rdhi njeri Ish deputeti Nard Ndoka ka shkaktuar shumë të qeshura mes të ftuarve në studion e emisionit "Arena" pasi tha se Ramën nu
Kush do ta marrë marrë drejtimin e OSBE-së pas kryesimit të Shqipërisë Nën kryesinë e radhës së Shqipërisë, ka nisur dje takimi i radhës i OSBE-së dhe në seancën e sotme pritet të miratohet e
Përshëndetje me grusht dhe me maska në fytyrë, Meta takon ambasadorin e ri të OSBE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar sot ambasadorin e ri të OSBE-së në vendin tonë, Vincenzo Del Monaco. Met
Përplasja ushtarake mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, reagon Rama Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së, ka reaguar, pas luftimeve, të rinisura mes Azer
Kriza në Bjellorusi, Rama: Tre gjëra që duhet t'i kemi të qarta Kryeministri Edi Rama prej ditës së enjte, ndodhet në Vienë, në rolin e kryetarit të OSBE-së, ku po zhvillohet Mbledhja
Borchardt përfundon mandatin si kreu i OSBE-së në Shqipëri, mesazhi i fundit Kreu i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard pritet të largohet nga vendi ynë në fillim të muajit të ardhshëm duke përfund
Ambasada ruse në Tiranë jep detaje, qëndrimi i Moskës për rolin e OSBE në Bjellorusi Ambasada ruse në Tiranë konfirmoi bisedën telefonike midis kryeministrit Edi Rama si kreu i OSBE-së dhe ministrit të Jas
Kriza politike në Bjellorusi, Amerika thirrje Minskut: Pranoni ofertën e kryesisë së OSBE-së Pas mbështetjes nga Bashkimi Evropiane dhe kancelarët gjermane, Angela Merkel dhe Presidentit francez, Emanuel Macron që
Thirrja e Ramës për dialog, Presidenti i Bjellorusisë nuk pranon ndërmjetësimin e OSBE-së Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko nuk dëshiron që OSBE-ja e drejtuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Ra
Ambasadori i OSBE-së i shkon në zyrë Kryeprokurorit Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka patur sot një takim me kreun e prezencës së OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt.
Rama prezanton prioritetet e Shqipërisë nën drejtimin e OSBE-së Kryeministri Rama prezantoi prioritetet e Shqipërisë nën drejtimin e OSBE-së në Këshillin e Sigurimit. Në fjalën e ti
Rama mbërrin në Ukrainë si kryetari në detyrë i OSBE (VIDEO) Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin Gent Cakaj kanë mbërritur ditën e sotme në Kiev, kryeqytetin e Ukrainës ku
Pamje nga masakra që tronditi botën, tmerri që bënë serbët në Reçak (VIDEO) “Kujdes nënë, ata do të vrasin”, ishin fjalët e fundit e Halim Beqirit, 12 vjeçar. Një plumb e goditi pas qafe. Kishte g
E pengonte Rama, fotografi hipën mbi shkallë për të bërë foton familjare në OSBE Ditën e djeshme Shqipëria mori zyrtarisht kryesimin e OSBE-së. Konferenca u zhvillua në Vjenë dhe sigurisht që ngjarj
"Moment historik!" Shqipëria merr drejtimin e OSBE-së Viti 2020 ka nisur mbarë për Shqipërinë pasi ka marrë drejtimin e OSBE-së. Ky vendim është publikuar në faqen zyrtare
35 organizata të botës thirrje Ramës të tërheqë paketën ligjore anti-shpifje 35 organizata nga vende të ndryshme të botës, 34 prej të cilave janë pjesë e “Solidarity Platform” i bashkohen deklaratë
Komisioni i Helsinkit: Paketa anti-shpifje, Shqipëria do e ketë të vështirë Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe
Meta e përzuri nga Presidenca, OSBE për Borchardt: Ishte korrekt! Borchardt është ambasadori të cilin Presidenti Ilir Meta e shpalli non-grata dhe të padëshirueshëm në zyrën e tij. N
Borchardt non grata, reagon OSBE Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga