999 rezultate për

osbe-ja

OSBE-ja me kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut Pushteti gjyqësor në Maqedoninë e Veriut sërish është vënë në shënjestër të kritikave të bashkësisë ndërkombëtare, për m
OSBE pas ndryshimeve të bëra nga Rama në draftin e mediave online: Janë bërë përmirësime! "Kemi punuar me Ramën, janë bërë përmirsime..." OSBE-ja ka reaguar pas ndryshimeve të fudnit që u bënë në draftin e p
OSBE-ja nis vëzhgimet për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut 11 ekspertë, 18 vëzhgues afatgjatë dhe 250 vëzhgues afatshkurtër të OSBE-së do të kenë nën “thjerrëz” zgjedhjet preside
OSBE-ja është teknikisht e gatshme për zgjedhje në Kosovë Zëdhënësi i OSBE-së, Senad Saboviç, ka thënë se OSBE-ja është teknikisht e gatshme të organizojë zgjedhjet serbe në pjes
OSBE-ja garanton zgjedhjet presidenciale të Serbisë në Kosovë Serbia e ka identifikuar Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE) si të vetmen garantuese për organizimin
"Maqedonia të përjashtohet nga OSBE-ja dhe Këshilli i Evropës" Diplomati i njohur evropian Erwan Fouere ka reaguar ashpër pas fjalimit të djeshëm të liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla G
“Korridor ajror” për refugjatët Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, i cili po merr pjesë në Konferencën e Sigurisë së OSBE-së në Romë
Protesta në Prishtinë, reagon OSBE-ja Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Ambasadori Jean-Claude Schlumberger ka reaguar për protestën e sotme në Prishtinë
Rivotim në Mitrovicën Veriore Në tri qendrat e votimit në pjesën veriore të Mitrovicës të cilt u dëmtuan gjatë ditës së diel, zgjedhjet do të ripërsër
OSBE ndihmon ushtrinë shqiptare të çlirohet nga kimikatet e vjetra Tetëdhjetë tonë lëndë kimike të rrezikshme, që ndodhen në repartet ushtarake të Shqipërisë, do të ripaketohen dhe do të
Marrëveshja Thaçi-Daçiq po deformon listën e votuesve të Kosovës Marrëveshja Thaçi-Daçiq përveç dëmeve që solli në lidhje me sistemin e drejtësisë dhe atë të buxhetit të shtetit, ka pre
KQZ-ja do t’i verifikojë të regjistruarit nga OSBE-ja Ende nuk ka shifër të saktë për numrin e të regjistruarve , ndërsa vazhdon procesi i regjistrimit të votuesve. Zëdhënësi
OSBE-ja neutrale ndaj statusit, ndryshe s'ka zgjedhje Serbët nuk mund të pranojnë që fletvotimet për zgjedhjet lokale në Kosovë të kenë simbolet shtetërore të Kosovës. Kësht
OSBE-ja, rolin e “postierit” në veri Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nuk ka qasje në veri dhe për atë arsye është kërkuar ndihma e OSBE-së, e cila do të
D4D: KQZ-ja shkel ligjin, OSBE-ja vështron Instituti Demokraci për Zhvillim D4D ka bërë kërkesë që të monitorojë punëtorinë e KQZ-së që po mbahet në Pejë, që temë
OSBE mohon mbajtjen e zgjedhjeve serbe OSBE ka mohuar kategorikisht mundësinë e mbajtjes së zgjedhjeve lokale serbe në lokalitetet ku OSBE-ja organizon zgjedhj
Kosovë: OSBE-ja kritikon gazetën Infopress si “joprofesionale” Misioni i OSBE-së në Kosovë shprehu sot shqetësim rreth disa njoftimeve të publikuara nga gazet