999 rezultate për

osbe

Përshëndetje me grusht dhe me maska në fytyrë, Meta takon ambasadorin e ri të OSBE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar sot ambasadorin e ri të OSBE-së në vendin tonë, Vincenzo Del Monaco. Met
Kush është diplomati italian në postin e ambasadorit të OSBE në Tiranë Ndërkohë që zgjedhjet e 25 prillit janë vetëm disa muaj larg është prezantuar kryetari i ri Prezencës së OSBE-së në Shqi
OSBE ”rrëzon” Trump-in: Votimet në SHBA, pa manipulime Megjithë pandeminë, paditë ligjore dhe retorikën e fortë politike, vëzhguesit e huaj të zgjedhjeve dolën me konkluzionin
16.500 nënshkrime, mocioni mosbesimit ndaj Bartomeut fare pranë përfundimit Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu po përballet me një mocion mosbesimi dhe mund të largohet përpara fundit të
Mocioni mosbesimit ndaj Bartomeut dorëzohet zyrtarisht sot Mocioni i mosbesimit kundër Josep Maria Bartomeu do të dorëzohet zyrtarisht të martën [sot] në mëngjes. Paneli për kr
Përplasja ushtarake mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, reagon Rama Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nën cilësinë e kryetarit të OSBE-së, ka reaguar, pas luftimeve, të rinisura mes Azer
Pesë pyetjet drejtuar OSBE-ODHIR, Artan Fuga: Të pagjetura! Akademiku Artan Fuga ka reaguar në lidhje me pyetjet e dërguara OSBE-ODHIR ku thotë se pyetjet janë teorike. Ai shton
Letra e Opozitës drejtuar OSBE/ODIHR, Gjiknuri nuk pranon të firmosë Përfaqësuesi i PS në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri e ka konsideruar letrën e PD drejtuar OSBE/ODIHR si të njëanshme
Mblidhet Këshilli Politik, pika e vetme që opozita do të diskutojë Këshilli Politik është mbledhur ditën e sotme pas thirrjes së opozitës së bashkuar. Mësohet se sot do diskutohet vetë
Koalicionet, OSBE-ODIHR i gatshëm për të dhënë rekomandime OSBE-ODIHR ka reaguar pas propozimit të Partisë Demokratike lidhur me koalicionet parazgjedhore për marrjen e një opinio
Kriza në Bjellorusi, Rama: Tre gjëra që duhet t'i kemi të qarta Kryeministri Edi Rama prej ditës së enjte, ndodhet në Vienë, në rolin e kryetarit të OSBE-së, ku po zhvillohet Mbledhja
Rama: Lukashenko nuk na ka kthyer përgjigje! Kryeministri Edi Rama ditën e nesërme do të mbledhë Këshillin Special të OSBE posaçërisht për krizën në Bjellorusi. A
BARCELONA/ Dorëzohet mocioni i mosbesimit kundër presidentit Bartomeu dhe bordit të drejtorëve Kandidati për president të Barcelonës, Jordi Farre, ka njoftuar se sot në mëngjes e ka dorëzuar mocionin e mosbesimit ku
Borchardt përfundon mandatin si kreu i OSBE-së në Shqipëri, mesazhi i fundit Kreu i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard pritet të largohet nga vendi ynë në fillim të muajit të ardhshëm duke përfund
Ambasada ruse në Tiranë jep detaje, qëndrimi i Moskës për rolin e OSBE në Bjellorusi Ambasada ruse në Tiranë konfirmoi bisedën telefonike midis kryeministrit Edi Rama si kreu i OSBE-së dhe ministrit të Jas
Kriza politike në Bjellorusi, Amerika thirrje Minskut: Pranoni ofertën e kryesisë së OSBE-së Pas mbështetjes nga Bashkimi Evropiane dhe kancelarët gjermane, Angela Merkel dhe Presidentit francez, Emanuel Macron që
Thirrja e Ramës për dialog, Presidenti i Bjellorusisë nuk pranon ndërmjetësimin e OSBE-së Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko nuk dëshiron që OSBE-ja e drejtuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Ra
Kurti mosbesues ndaj takimit në Uashington: Ka si synim kompromisin Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh aspak me sy pozitiv ndërhyrjen e Grenell për dialogun me Serbinë.
"Është shumë vonë për ndryshime", Komisioneri për Zgjerimin: Votoni marrëveshjen e 5 Qershorit Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheley, bëri të qartë se Komisioni Europian nuk mbështet nismat për ndryshimin e si
Rama kritikon anëtarët e OSBE: Jo gjithçka shkon mirë, mos ushqeni shpresa të rreme Kryeministri Edi Rama ka pasur kritika për vendet anëtarë të OSBE gjatë fjalës së tij në Konferencën Vjetore të Sigurisë