999 rezultate për

ortodokse

Opozita rrëzon Gjukanoviçin, zgjedhjet e rralla në Mal të Zi Sipas rezultateve preliminare koalicionet opozitare në Mal të Zi kanë fituar 41 vota nga 81 sa janë në kuvendin e këtij
Përplasje mes policisë dhe qytetarëve në Mal të Zi, përdoret gazi lotsjellës Policia malazeze hodhi gaz lotsjellës të mërkurën mbrëma për të shpërndarë grupe protestuesish në Nikshiq dhe Plevle, të
Kishat bosh, Pashkët Ortodokse festohen si kurrë më parë Pashkët Ortodokse u festuan mbrëmë në një mënyrë të pazakontë me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Me
Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë dhuron maska, doreza e dezinfektantë për policinë Kisha Ortidokse Autoqefale e Shqipërisë i ka dhuruar Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, 1000 maska, 1000 doreza dhe
KORONAVIRUSI/ Ndahet nga jeta peshkopi i Kishës Ortodokse në Serbi Peshkopi i Valjevës i Kishës Ortodokse Serbe (KOS), 71-vjeçari Milutin, ka vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Qe
Mustafa uron besimtarët për Krishtlindjen ortodokse Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka uruar sot besimtarët ortodoksë për festën e Krishtlindjes.
Dhjetëra zyrtarë nënshkruajnë kundër Serbisë Dhjetëra zyrtarë dhe ish-zyrtarë të mirënjohur, akademikë dhe figura të kulturës në Ballkan, i janë bashkuar një peticio
Pacolli i ashpër ndaj Vuçiç, thotë se Beogradi po nxit tensione në Kosovë Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandar Vuç
Meta takon Janullatos: Të reflektojmë dhe t’i shtrijmë dorë... Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot Qendrën Sinodike të Katedrales Ortodokse “Ngjallja e Krishtit”,
Nis mesha e Krishtlindjes në Katedralen Ortodokse "Ngjallja e Krishtit" (FOTO LAJM) Ka nisur mesha e Krishtlindjes në Katedralen Ortodokse “Ngjallja e Krishtit”. Besimtarët ortodoksë janë mbledhur tek
"Provokuese dhe poshtëruese", serbët i bëjnë namin këngëtares shqiptare për videoklipin (VIDEO) Këngëtarja shqiptare Albana Azizi me videoklipin e saj të fundit ka shkaktuar debat për shkak të skenave të xhiruara në
Kreu i Kishës Ortodokse Serbe: Gjukanoviç do ta tërheqë njohjen për Kosovën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, gjatë një vizite që ka pasur në Mal të Zi, ka thënë se është i bindur q
"Dita pa makina", këto janë rrugët ku nuk do lejohet qarkullimi nesër në Tiranë Me rastin e festës së 1 qershorit, Bashkia e Tiranës ka parashikuar që të zhvillohet po ashtu dhe dita pa makina në krye
Kisha ortodokse bojkoton Papën Papa Françesku mbërriti në Bullgari për tu takuar me komunitetin e vogël katolik të vendit. Kryeministri bullgar Bojko B
Sot mos dilni me makinë nëpër Tiranë pa e lexuar këtë lajm Bashkia e Tiranës rikthen sot, në 5 Maj, nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve që të shmang
Avokati: Vetëm ortodoksët nuk vrasin familjarët e tyre (VIDEO) Avokati Saimir Vishaj ka bërë një deklaratë të guximshme dy ditë më parë në emisionin "Dritare" duke thënë se vrasjet në
Besimtarët ortodoksë festojnë sot Pashkët Besimtarët ortodoksë në të gjithë botën kanë kremtuar mesnatën e djeshme Festën e Pashkëve. Kjo festë është kremtuar edh
Rusia arreston kryepeshkopin ukrainas Zyrtarët rusë të sigurisë e kanë arrestuar kryepeshkopin e Kishës Ortodokse të Ukrainës në Gadishullin e Krimesë, i cili
Para Krishlindjeve ortodokse Irinej shpif për shqiptarët Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej gjatë një interviste sot tha “Zgjerimi i Shqipërisë në kurriz të Serbisë
Ortodoksët në Maqedoni festojnë Buzmin Besimtarët krishterë ortodoks në Maqedoni nesër festojnë Buzmin, një ditë para festës së madhe Lindjen e Krishtit – Kris