999 rezultate për

orizi

Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur Kohët e fundit e keni tepruar dhe keni abuzuar me ushqimin? Ndiheni të fryrë dhe të lodhur? Provoni dietën e orizit. Or
Kokaina dhe pakot e orizit, media greke: E gjitha u zbulua nga 1 telefonatë anonime Media greke “Kathimerini”, e cila botoi e para informacionin se në Portin e Pireut u gjet kokaina që mbërriti në Durrës,
Uji i orizit, sekreti i grave japoneze për flokë të gjatë e të shëndetshëm Do të ishte e mahnitshme nëse flokët mund të rritesh disa centimetra në vetëm disa ditë, por nuk ka asnjë produkt që do
Mënyra më e mirë për të humbur peshë pa qenë kurrë të uritur Kohët e fundit e keni tepruar dhe keni abuzuar me ushqimin? Ndiheni të fryrë dhe të lodhur? Provoni dietën e orizit. Ori
Mënyra tradicionale e gatimit të orizit është ajo e gabuara, mësoni të saktën Orizi jo vetëm që është shumë i lehtë për t’u gatuar por është dhe lehtësisht i tretshëm nga organizmi, duke e bërë atë
Ndryshoni recetën e sultjashit, bëjeni atë me kakao Sultjashi është një ëmbëlsirë sa e lehtë në përgatitje aq dhe e shijshme.Gjithashtu është e shëndetshmë edhe për të vegj
Zhdukni rrudhat në vetëm 5 ditë Në Japoni ekziston një traditë shumë e vjetër për përdorimin e orizit, jo vetëm në kuzhinë, por edhe për përdorim kozmet
Ku dallon orizi i bardhë nga ai kaf Gjithnjë e më shumë njerëzit kanë filluar të jetojnë një mënyrë jetese më të shëndetshme. Një pjesë e madhe e kësaj ësht
Shqipëria si Kina, fillon mbjellja e orizit (VIDEO) Kultivimi ka nisur në zonën e Zadrimës në Lezhë. Njw biznesmen nga Lezha ka postuar video nga rikthimi i asaj që mund të
Vjen vendimi i papritur pas skandalit të seksit në veturën qeveritare Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim-vendimin me të cilin urdhërohen të gjithë zyrtarët e Qeveris
Jo vetëm orizi, 7 ushqimet që kthehen në rrezik kur i ngrohni Shpeshherë është folur sesi orizin nuk bën ta ngrohni disa herë. Ama nuk është vetëm ky produkt i rrezikshëm por janë
Sponsorizimet greke; tradhti e dyfishtë, po baltoset Shqipëria jonë! Aleanca Kuq e Zi del me deklaratë publike nëpërmjet kreut të Forumit Rinor për çështjen e sponsorizimeve nga fondet sekr
Ngrohni orizin? Nuk duhet ta bëni më Kur vjen në mbrëmje i lodhur nga puna dhe gjëja e fundit që do të bësh është gatimi, por në të njëjtën kohë ke uri, ushq
Receta me oriz dhe qumësht që largon vitet nga fytyra juaj Orizi është përbërësi i mrekullueshëm që është përdorur për 80 vjetët e fundit në kozmetikë gjithandej botës. Orizi k
Zbulohet letra, Mbretit Zog iu kërkua që motrat të luanin në një film të Hollywoodi-it Gazeta franceze, “Paris-soir”, ka botuar, të mërkurën e 23 marsit 1938, në faqen n°5, telegramin e producentit të njohur
IBM krijon një komjuteri të vogël sa një kokërr orizi Kompania e famshme IBM njihet për prodhimet e saj kompjuterike dhe ristë që sjell në fushën e teknologjisë. Së fundm
Mjeku i njohur jep alarmin: Ky është rreziku që na kanoset na orizi Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka një serë këshillash për qytetarët në raport me konsumin e orizit, sidomos tan
Shpend Ahmeti reagon më në fund ndaj akuzave për favorizim të biznesneve Kryekomunari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar më në fund në lidhje me akuza të hedhura në media se vartës të tij n
Marijuana light/ Italia lejon kultivimin pa autorizim Prej më shumë se një viti marijuana light është e tregtueshme në të gjithë territorin italian. Kultivimi, prodhimi e shi
ZRRE jep leje për disa kapaciteteve energjetike, “Kosovës A” edhe një vit Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka zhvilluar mbledhjen e parë për vitin 2018, pas funksionalizimit të