999 rezultate për

origjina

Nipi zbulon flamurin origjinal personal të Isa Boletinit që e ka ngritur me 30 qershor 1912 (VIDEO) Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit. Emisioni “Ballkan” këtë javë bisedoi me stërnip
Do t'i shihni me sy tjetër, cila është origjina e fjalës "Avokado" Ju kurrë nuk do të shikoni një avokado në të njëjtën mënyrë përsëri. Ka shumë arsye për të dashur avokadot. Jo vetëm
Nuk do t'ju mashtrojnë dot më! Si t'a dalloni nëse vaji i ullirit është origjinal Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare, por sa t
Sara Hoxha ka ndryshuar diçka në fytyrën e saj dhe vendosi të rrëfehet publikisht (FOTO LAJM) Vetëm pak orë më parë, Sara Hoxha ndau me ndjekësit në Instagram një foto të sajën, e cila duhet thene që tërhoqi goxha
Dua Lipa origjinale, këngëtarja bën ndryshimin në look dhe surprizoi të gjithë (FOTO LAJM) Pasi luajti mirë e mirë me çdo ngjyrë në flokët e saj, duket se Dua Lipa u lodh nga kjo “lojë”. Megjithëse të gjithë
Golf 8 imun ndaj hajdutëve, nuk do arrijnë ta vjedhin ADAC, një klub gjerman i makinave, testoi Golfin 8 në situatat më të zakonshme të vjedhjeve dhe arriti në përfundim se k
Facebook do të bëjë një ndryshim ne algoritmin e lajmeve Facebook është duke bërë një ndryshim në algoritmin e saj të lajmeve që do të japin përparësi në raportimin origjinal dh
Shisnin çanta joorigjinale, ish-stafi i markës luksoze Hermes në gjyq Një pjesë e ish-stafit të markës luksoze Hermès ka dalë në gjyq, pasi akuzohet për shitje të çantave joorigjinale, përfs
Si të dalloni syzet e diellit origjinale nga ato imitim Është koha ideale për të bërë zgjedhjen e duhur të syzeve të diellit, ndaj mos gaboni në zgjedhjen e tyre. Nuk po flasim
​OBSH: Origjina e vatrës së re me koronavirus në Pekin është e panjohur Origjina e vatrës së re me COVID-19 në Pekin është e panjohur, tha sot drejtori ekzekutiv i Organizatës Botërore të Shën
Mësoni njëherë e mirë, sekreti për të dalluar një vaj ulliri origjinal dhe cilësor Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare, por sa t
Habit eksperti amerikan: Origjina e COVID-19 nuk është në tregun e Wuhan Koronavirusi ka prekur 1,288,504 njerëz në të gjithë botën, duke shkaktuar 70,569 viktima. Ndërkohë që bota po lufto
Çfarë nuk dimë COVID-19: Nga origjina, përhapja, faktorët e rrezikut dhe deri tek vaksina Një nga vështirësitë në luftimin e pandemisë që e ka kthyer botën përmbys është se shkenca di pak për coronavirusin përg
Origjinal apo imitim, "sinjale" për të dalluar pajisjet e celularit tuaj (FOTO LAJM) Tregu i elektronikës është kaq i gjerë dhe i shumëllojshëm sa do të duhen vite për të mësuar rreth tyre. Telefonat ce
Si të dalloni syzet e diellit origjinale nga ato imitim Është koha ideale për të bërë zgjedhjen e duhur të syzeve të diellit, ndaj mos gaboni në zgjedhjen e tyre. Nuk po flasim
Nuk është më Barack Obama, Veliaj ka një "idhull" të ri për të kopjuar (VIDEO) Kryebashkiaku Erion Veliaj është një ndër politikanët më të akuzuar për kopje të politikanëve të tjerë. Të gjithë e k
Ja sa u shit "Mona Liza" false Për një sy të pastërvitur “Mona Liza”, e cila do të shfaqet për ankand në qendrën Sotheby’s javën e ardhshme është e pad
Sekreti si të dalloni parfumin origjinal nga ai fals (VIDEO) Kolonja, deodoranti, parfumi, spërkatësi i trupit të gjithë në bazë të preferencave kanë përdorim të gjerë në ditët tona
"100% origjinale", si duket Emina Cunmulaj me bikini në dimër dhe pa filtra (FOTO LAJM) Emina Cunmulaj është nënë e dy fëmijëve dhe sërish ka një trup të hatashëm. Modelja shqiptare ndodhet aktualisht me p
Historia e panjohur: Origjina interesante e takave Taka e parë ishte pjesë e një këpuce ushtarake. Njerëzit e Azisë Perëndimore ishin kalorës të mrekullueshëm e kështu