999 rezultate për

origjinĂ

Mikesha e Gaz Pajës nxjerr "zbuluar" sekretin e nuses (FOTO LAJM) Dasma e Irës dhe Gazit po mbizotëron në mediat rozë. Këtë fundjavë ccifti kurorëzoi dashurinë e tyre dhe bënë një fest
Simboli i dollarit dhe misteri i origjinës së tij! Shenja e dollarit është ikonike, një ndër simbolet më të fuqishëm në botë, dhe akoma më embletike se vlera e dollarit ve
Zbulohet origjina e marijuanës Më në fund është zbuluar origjinal e marihuanës, e cila daton 28 milion vjet më parë në pllajën e Tibetit, 3km mbi nivel
Ky shqiptar gjen një mënyrë origjinale për shpërndarjen e drogës në Tiranë Një 36-vjeçar është arrestuar mbrëmjen e sotme pasi shpërndante në doza të vogla heroinë e kokainë në kryeqytet. Në p
Me këtë kod mund të zbuloni nëse celulari juaj është origjinal Në ditët e sotme me rritjen e kompanive teknologjike është e vështirë të dallohet prodhimi origjinal nga imitimi apo kop
Skandali me Unazën e Re, kush e noterizoi dokumentin e kompanisë Ka tre ditë që Prokuroria ka nisur hetimet për veprat penale të shpërndorimit të detyrës dhe shkeljes së barazisë në ten
Panairi i Librit 2018, “Ciklopi” merr çmimin për krijimtarinë origjinale më të mirë Panairi i Librit 2018 ka vlerësuar dhe këtë vit veprat më të rëndësime që u prezantuan para publikut. Shkrimtari Kim
Elvana Gjata reagon në mënyrë krejt origjinale pas vrasjes në Bllok (VIDEO) Kanë kaluar disa ditë nga ngjarja që tronditi kryeqytetin, ku mbeti i vrarë një person dhe u plagosën dy të tjerë, ndërs
Daci bëhet romantik, thotë se në mal u erdhi ideja që Presheva t'i bashkohet Kosovës Kreu i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Nexhat Daci, para mediave ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijv
Si të zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals Shumë njerëz kur blejnë një celular të ri duan ta dinë nëse ai është origjinal apo dikush është duke i mashtruar. Nës
"Lidhe rripin Kiki", mesazhi origjinal i Veliajt për drejtuesit e automjeteve Bëhet viral mesazhi i Bashkisë së Tiranes, që fton qytetarët të tregohen të kujdesshëm duke lidhur rripin e sigurimit, t
Ku ndryshojnë xhinset origjinale nga ato të lirat Në një pjesë të dokumentarit të bërë në Turqi, del se i njëjti material përdoret për të dyja llojet e xhinseve. Në bo
Shenjat që do t'ju ndihmojnë të dalloni produktet origjinale (FOTO LAJM) Ndërsa markat e mëdha janë në luftë me kopjet e paligjshme, konsumatorët ende nuk mund t'i rezistojnë tundimit për të bl
Ja si mund të blini pasaportë britanike (FOTO LAJM) Një investigim i Daily Mail ka zbuluar se nga një faqe e facebook janë shitur pasaporta false britanike për tre vjet re
Ami pa filtra dhe make-up, shikoni si duket me pamjen e saj origjinale (FOTO LAJM) Ami është një nga personazhet më të dashura të ekranit shqiptar dhe një nga femrat më të bukura. Por ajo na ka tregu
Zona e Vdekur, cila është origjina e saj dhe sa e rrezikshme është? Të ashtuquajturat “zona të vdekura” janë zona të një oqeani, të cilat janë në mënyrë të konsiderueshme ose plotësisht të
Moda, një gardërobë me lule Pranvera është stina e luleve dhe nuk përjashtohet as gardëroba. Veshjet me lule janë femërore, dhe kombinohen mjaft mir
Origjinal apo jo? Si të kuptoni ku vend është prodhuar celulari juaj Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë shk
Zbulohet origjina e skizofrenisë Gjendet në tru djepi i skizofrenisë, ose bashkësia e zonave të përfshira në shtrembërimin e perceptimeve tipike të kësaj
Dokumentari i Elvanës si i Beyonce-s! Për pak menduam se pamë diçka origjinale Dhe pas netësh të tëra që projektonte ide në kokën e saj, takimesh e konsultash me më të mirët e industrisë, Elvana Gjat