999 rezultate për

organizuara

COVID-19/ Nën masa të rrepta, Greqia i hap plazhet nga e shtuna Dhe pse gjatë pandemisë, Greqia ka vendosur hapjen e 515 plazheve të organizuara të vendit nga e shtuna, 16 maj. Plaz
BE: Zgjedhjet në Kosovë, të organizuara mirë dhe transparente Kryesuesja e Misionit të Bashkimit Evropian për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, Viola von Cramon-Taubade
PDK drejt ndarjes në Drenicë Ditë më parë i pari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari e ka konfirmuar se shumë shpejt do të formojë një iniciativë t
Ky shqiptar jeton prej 11 vitesh me një plumb në zemër (VIDEO) Zenel Zeneli nga fshati Bardhosh i Prishtinës mban dy plumba të gomës në trupin e tij. Por, njëri që i shkakton prob
Nga droga te atentatet e organizuara, Xhafaj pranon ekzistencën e 40 grupeve kriminale I ftuar në opinion, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka rrëfyer se në Shqipëri aktualisht veprojnë 40 grupe kriminale,
Demonstruesit në Hamburg bllokojnë Melanian Stephanie Grisham, zëdhënësja e Zonjës së Parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump ka njoftuar se gruaj
Dita e Verës, mijëra qytetarë marrin pjesë në aktivitetet e organizuara nga bashkia Tirana u kthye sot në qendrën e festimeve të Ditës së Verës. Mijëra qytetarë të të gjitha moshave, të ardhur jo vetëm ng
Mustafa: Dënimi i Karaxhiçit fitore e drejtësisë kundër krimeve serbe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se dënimi për krime kundër nj
Vilson Ahmeti: Shkatërrimet në '91 të organizuara nga serbët Kryeministri i 27-të i shtetit shqiptar, Vilson Ahmeti, ka dhënë nje intervistë për gazetarin Roland Qafoku, në emisioni
Vdes veprimtari i çështjes kombëtare, Osman Shemsiu Ka vdekur në moshën 84-vjeçare Osman Shemsiu, xhaxhai i dëshmorit të kombit, Zija Shemsiu. Osman Shemsiu ishte pjesëm
Haradinaj kundër zgjedhjeve në mars Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush është kundër mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare në mars. Sipas tij
Topalli feston karnavalet në Shkodër (FOTO-LAJM) Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli mori pjesë mbrëmë në festimet e "Karnavaleve 2013" të organizuara në Shkodër. E
Ambasadorja franceze viziton Shkodrën Ambasadorja e Francës në Tiranë Christinë Moro nishte të mërkurën në Shkoder, ku krahas takimeve me drejtuesit vendorë,
Reuter: Vetem zgjedhjet e organizuara nga shteti i Kosoves jane legjitime Julia Reuter, zëdhënëse e përfaqësuesit special të Bashkimit Evropian në Kosovë,