999 rezultate për

organizoje

UEFA është plotësisht e përkushtuar që të organizojë finalen e Championsit në Lisbonë UEFA ka thënë të martën se është plotësisht e përkushtuar që të organizoi pjesën finale të Ligës së Kampionëve në Lisbon
FIFA do të organizojë ndeshje bamirësie për të mbledhur fonde për luftën ndaj koromavirusit FIFA Foundation do të organizojë një ndeshje nga e cila do të grumbullohen fonde për të luftuar koronavirusin. Mauric
AMF do të organizojë Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financiar” Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare do të organizojë në datën 23 maj 2019 Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financia
VMRO-DPMNE distancohet nga protesta e nesërme për çështjen e emrit VMRO-DPMNE nuk do të jetë pjesë e protestave të nesërme, kundër çështjes së emrit, të cilat do të organizohen nga Kongre
VMRO-ja sot para Shutkës VMRO-DPMNE sot do të organizojë protestë në ora 18 para burgut në Shutkë, ku do të ketë paraqitje të të pranishmëve.
Zbulohet personi që do të organizojë mbledhjen e qeverive shqiptare Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj do të jetë personi përgjegjës që do të kujdeset për palën kosovare me organ
Ende asnjë hap për mbledhjen e Kuvendit Ende nuk ka asnjë hap për mbledhjen e Kuvendit për të zgjedhur kreun e ri të Parlamentit. Që pas vendimit të preside
Paloka: Do përdorim gjithë arsenalin që zgjedhjet të mos i organizojë kjo qeveri “Ne do të përdorim të gjithë arsenalin tonë dhe të gjitha format që të mos jetë kjo qeveri ajo që do të organizojë zgjed
Hollande: Sulmet terroriste nuk do pengojnë Francën që të organizojë Lojërat Olimpike 2024 Presidenti Francois Hollande ka deklaruar ditën e sotme se sulmet terroriste që kanë goditur Francën në 18 muajt e fundi
LR-PDSH: Pushteti nuk mund të organizojë zgjedhje demokratike Lëvizja për Reforma në PDSH ka reaguar pas Raportit të “Freedom House” sa i përket demokracisë në Maqedoni. “Sipas ra
VMRO: Të gjithë e kanë të qartë se ka kushte për zgjedhje të lira e demokratike VMRO DPMNE është e bindur se ka kushte që zgjedhje të lira dhe demokratike të mbahen më 24 prill. Nga kjo parti thonë se
Ja çfarë bëjnë kryeministri i ri dhe kryeministri i vjetër (FOTO LAJM) Nikolla Greuvski dha dorëheqjen duke respektuar marrëveshjen e Përzhinos, ndersa në vend të tij vjen Emil Dimitriev, i c
Qeveria aktuale duhet të organizojë zgjedhjet, vjen përgënjeshtrimi i KE-së (VIDEO) Deklarata e komisionerit evropian për zgjerim Johannes Hahn në Uashington u shtrembërua nga mediat pro-qeveritare, të ci
Anglia kërkon të organizojë Kupën e Botës në 2022 Anglia do të ishte gati të organizonte Kupën e Botës në 2022-in nëse Katarit do t’i hiqej kjo e drejtë, ka bërë të ditur
Fërçkovski: VMRO s'duhet të organizojë zgjedhje Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Lubomir Fërçkovski, tha për TV "24 Vesti" se VMRO-DPMNE-ja ka humbur zgjedhjet në vi
Kroacia revansh 'kundër' Serbisë, organizon paradë ushtarake (FOTO LAJM) Pas paradës ushtarake që Serbia e organizoi në 70-vjetorin e çlirimit të Beogradit, me të cilën u prit presidenti rus Vl
Haradinaj: PDK-ja ti organizojë zgjedhjet vetë Kryetari i AAK-së, i nominuar për kryeministër nga blloku, Ramush Haradinaj është shprehur se nëse dëshiron, PDK-ja le t
BDI sot do të organizojë tubim në Çair Kandidatët për president të Maqedonisë dhe partitë që mbështesin kanditaturat do ta vazhdojnë fushatën në tubime në disa
Serbia nuk mund të organizojë zgjedhje në Kosovë Serbia nuk mund të organizojë zgjedhjet serbe në Kosovë por që qytetarëve serbë do t`iu mundësohet votimi përmes pikave
Serbia nuk mund të organizojë zgjedhje në Kosovë Qeveria e Kosovës i përgjigjet zërave se Qeveria e Serbisë në zgjedhjet e saj të parakohshme parlamentare kërkon që të p