999 rezultate për

organizmin

Çfarë të hani në mëngjes për tu bërë më të bukur? Çfarë te hani ne mëngjes për te qëndruar ne forme apo për tu dobësuar, për te pastruar organizmin, te keni një lëkurë te
Pjepri, mrekulli për organizmin Pjepri është një frut shumë shumë i pëlqyer. Ky frut mund të përdoret si shtesë e sallatave, ëmbëlsirave apo në formë të
Uji i ftohtë pas ngrënies, 5 rreziqet për organizmin Me rritjen e temperaturave, freskinë e gjejmë tek pijet dhe lëngjet e ftohta. Të gjithë e njohin mirë ndjesinë që të jep
Vlerat ushqyese të pjeshkëve Ky frut i embel eshte freskues, me pak kalori dhe i shendetshem. Ai eshte i perbere nga 90% uje dhe mineraleve te ndrysh
Dobitë e hurmës, fruta që i mbijetoi bombës atomike Hurmat janë ndër frutat më të pëlqyera nga njerëzit. Kjo frutë ndryshe quhet edhe si “fruta e paqes” për shkak që i ka m
Pse çdo minutë e gjumit është e rëndësishme për organizmin? Zbulojeni Nëse qëndroni deri vonë në mbrëmje duke shikuar një episod të serisë suaj të preferuar, ajo mund të ndikojë seriozisht n
Shumica nuk i vë rëndësi, çfarë duhet të dini për vitaminat Ekzistojnë të dhëna në lidhje me vitaminat, të cilat duhet t'i dini para se të filloni t'i përdorni. Këto janë dhjetë më
Speci djegës mrekulli për organizmin, të mirat që sjell Speci djegës përdoret në mjekësinë moderne, në rend të parë, për zbutjen e dhembjeve të pacientëve që vuajnë nga artriti
Pse hurmat e arabisë janë më të rëndësishme se çdo frut tjetër Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Po vrasim veten?! Ky "super ushqim" qenka helm për organizmin Një profesor nga Universiteti i Harvardit ka vënë në dyshim përfitimet e supozuara shëndetësore nga vaji i kokosit duke
Speci djegës është një mrekulli për organizmin, ja të mirat që sjell Speci djegës përdoret në mjekësinë moderne, në rend të parë, për zbutjen e dhembjeve të pacientëve që vuajnë nga artriti
Edhe djathi rrezikon të sëmurët me diabet, mjeku tregon arsyen Përqindja e lartë e niseshtesë në djathë, shkakton probleme serioze tek personat të cilët janë të prekur nga diabeti. Si
“Buka e ngjyrosur, rrezik”; Mjekja: Dëmton organizmin. Mashtrim edhe me përbërësit Buka e ngjyrosur nuk është thjeshtë një mashtrim për konsumatorët, por edhe rrezik për shëndetin e tyre. Top Channel tre
Pse duhet te pastroni organizmin nga sheqeri Në ditët e sotme sheqeri është pjesë e shumë produkteve që konsumojmë, prandaj të qendrojmë larg është mjaft vështirë.
Këto janë ushqimet e rrezikshme për organizmin tonë Shpesh ndodh që njeriu, per shkak te stresit, nuk është i vetëdijshëm për sasinë e ushqimit qe ha dhe as çka është duke
Gjithçka mbi super vlerat e lëngut të karrotave Vlerat e karrotës po dhe lëngu i saj janë të jashtëzakonshme. Nëse lexoni se çfarë ndikimi ka në organizëm e sigurt nuk
Kripa apo sheqeri, cili është më i dëmshëm për organizmin, ekspertët japin përgjigjien Konsumi i tepruar i sheqerit dhe i kripës shoqërohet me jo pak probleme shëndetësore, por duhet të dini se ndryshe nga s
Parandalon infarktin: Kjo pije është burim i shëndetit për krejt organizmin Shtypja e lartë e gjakut paraqet rrezik të drejtpërdrejtë për infarkt dhe pikën në tru, por shkencëtarët zbulojnë se vet
Pse duhet te pastroni organizmin nga sheqeri Në ditët e sotme sheqeri është pjesë e shumë produkteve që konsumojmë, prandaj të qendrojmë larg është mjaft vështirë.
Uji i ftohtë apo i ngrohtë, kush është më i mirë për organizmin? Shumica e njerëzve pinë një filxhan kafe ose një filxhan ujë të ftohtë menjëherë pas zgjimit. Por, del se, në mënyrë që