999 rezultate për

organizator

Vjet fitoi festivalin, RTSH dhe organizatorët i bëjnë të papriturën Arilena Arës (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme ishte nata finale e edicionit 59-të të "Festivalit të Këngës". Çuditërisht, kjo mbrëmje nuk është hap
Shifra të çmendura: Kaq ka kushtuar shtyrja e Lojrave Olimpike Organizatorët e Lojërave Olimpike të Tokios kanë vlerësuar se shtyrja e shkaktuar nga koronavirusi për realizimin e tyre
Sot përballja e fundit Trump-Biden Sot do të mbahet përballja e fundit në sallën e Belmont University në Tenessy, mes dy rivalëve për presidencialet e 3 Në
COVID-19 mbyll dyert e Panairit të Librit Grupi organizator bën me dije se Panairi i Librit i parashikuar për më 12-15 nëntor 2020 nuk do të mbahet me qëllim para
Vjen ndëshkimi për Verdi Moravën, organizatorin e grevës në burgun e Drenovës Verdi Morava, i dënuar në burgun e Peqinit do transferohet në burgun e Drenovës në Korçë. Mësohet se transferimi ësh
Takimi në Shtëpinë e Bardhë, vendoset flamuri i Kosovës te Liqeni i Ujmanit Në ditën e takimit Kosovë-Serbi në Uashington, disa të rinj kanë vendosur flamurin e Kosovës te Liqeni i Ujmanit, raport
Protestuan për mbylljen e clubeve të natës, procedohen 12 persona Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 12 shtetas, persona të identifikuar si organizatorë, për veprat penale “Organiz
Policia i tërhoqi zvarrë në protestë, nis hetim për 17 organizatorët Policia e Tiranës shpërndau dy tubime të paligjshme të zhvilluara ditën e djeshme në rrugën “Abdi Toptani dhe në bulevar
Gjobiten me 50 milion lekë organizatorët e protestës kundër konsullit grek në Gjirokastër Ditën e sotme banorë të Gjorokastrës u ngriten në sheshin “Çerçiz Topulli” dhe kërkuan largimin e konsullit grek, Lambro
Protesta për transportin dhe arsimin, arrestohen 11 persona në Tiranë Policia e Tiranës arrestoi 11 persona të identifikuar si organizatorë në tubimet e sotme para Ministrisë së Infrastruktu
Rikthehet Formula 1, njihuni me ndryshimet e garës Masat shtrënguese për të mos përhapur virusin e ri kanë detyruar organizatorët që të shmangin praninë e publikut rreth p
Flet vajza e protestës së Metës: Kush ma bëri ftesën (FOTO LAJM) Oneda Skënderi, studentja e drejtësisë e cila mori vëmendjen e të gjithëve në protestën e djeshme të opozitës, ishte e f
Sherr me organizatorët, Dafina Zeqiri zbulon arsyen pse anulloi koncertin (FOTO LAJM) Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Dafina Zeqiri, është padyshim një ndër emrat më të suksesshëm të Shoëbizit shqip
Zjarret vënë në dyshim Australian Open, tenistët shfaqin probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Ashtu siç ishte parashikuar, emergjenca e zjarreve që kanë pushtuar Australinë ka tronditur edhe turneun e parë Grand Sl
Për një "u" që t'i se vë, detaji që na turpëroi para Presidentit të UEFA-s (FOTO LAJM) Teksa të gjithë prisnim me padurim inagurimin e stadiumit për të cilin kishte kohë që punohej, mund të themi se u zhgënj
Gafa e organizatorëve francez me himnin shqiptar bën xhiron e botës (FOTO LAJM) Mediat e njohura botërore i kanë bërë jehonë gafës së organizatorëve francezë me himnin shqiptar në fillim të takimit me
Probleme në koncertin e Rita Orës në Kroaci, ankohen organizatorët (FOTO LAJM) Ajo është një nga këngëtaret më të famshme të momentit dhe sigurisht edhe ndër më të paguarat. Rita Ora së fundmi mbajti
Për flamurin kuq e zi, Mali i Zi padit organizatorët e festivalit Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i T
Protesta e dhunshme në Tiranë, reagon OSBE: Organizatorët do të mbajnë përgjegjësi OSBE ka reaguar lidhur me protestën e dhunshme që është zhvilluar gjatë ditës së sotme. Në deklaratën e shpërndarë për m
Lleshaj për protestën: Policia tregoi dinjitet në punën e saj Reagon ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj pas protestës së dhunshme të opozitës. "Protestë e dhunshme e paligjshme d