999 rezultate për

organizativ

Berisha: Sahit Dollapin e rrahën kriminelë me uniformë (VIDEO) Ish-Kryeministri Berisha i është rikthyer ngjarjes së dy ditëve më parë ku gjatë protestës së opozitës, FNSH rrahën me s
Konkurs për shtatoren e Çettës ende pa marrëveshje për lokacionin Agjencia për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës është në pritje të propozimeve për shtatoren e Anton Çettës.
Ahmeti mbledhje me kryesinë, diçka po zihet në BDI Në selinë e BDI-së sot poi mbahet mbledhja e kryesisë qendrore ku po diskutohet për zhvillimet aktuale. Mbledhja po vijo
Rama ndan detyrat për sekretarët organizativë Mëngjesin e sotëm, kryeministri Rama, përreth 1 orë ka zhvilluar një takim me të gjithë përfaqësuesit në selinë rozë, e
Isa Boletini do të rivarroset në vendlindje më 10 qershor Heroi kombëtar Isa Boletini, përfundimisht do të varroset në vendlindjen e tij, në Boletin të Mitrovicës së Veriut. Kësh
"Tirana e Prishtina të dalin me një vendim unik për rivarrimin e Boletinit" Këshilli Organizativ për ceremoninë e rivarrosjes së Isa Boletini ka pezulluar përkohësisht aktivitetet, për shkak të zh
VV-ja nuk pajtohet me dërgimin e Dardan Molliqaj në Gjykatën e Deçanit Lëvizja Vetëvendosje në një njoftim për mediat shpreh mospajtimin e dërgimit të sekretarit të saj organizativ, Dardan Mo
Hazbi Lika jep dorëheqjen si “Sekretar Organizativ” i BDI-së Sekretari i deritanishëm organizativ i BDI-së, Hazbi Lika ka dhënë dorëheqjen nga ky post. “Përveç se një akt dorëheq
Sot, protesta në Shkup kundër rastit "Monstra" Sot në orën 13:45 minuta në lagjen Çairçanja të Shkupit, do të mbahet protesta e rradhës kundër rastit "Monstra". Kës
Paralajmërohen protesta të reja Këshilli Organizativ i protestave kundër rastit "Monstra" ka paralajmëruar të tjera tubime. Nga ky këshill, janë përs
Nis protesta e madhe në Shkup (FOTO LAJM) UPDATE - Ka përfunduar e qetë protesta e sotme në shkup. Organizatorët thanë se nuk do të ndalen së protestuari, derisa
Ja si do të organizohet protesta nesër Këshilli Organizativ i protestave kundër rastit "Monstra" , përmes një komunikate për mediat, ka bërë me dije detaje lid
Shtyhen protestat për shkak të Bajramit Protestat janë shtyrë për shkak të festës së Fiter Bajramit. Lajmërimi është dhënë nga Këshilli Organizativ Koordinue
Këshilli protestues: OSBE të vizitojë të arrestuarit e "Monstra" Protestuesit kanë dalë prej kohësh me kërkesat e tyre. Ata kanë kërkuar lirimin e të akuzuarve pa prova në rastin "Mo
Formohet Këshill Organizativ për rastin "Monstra" Me qëllim që protestat të mos keqpërdoren, është formuar Këshilli Organizativ Koordinues për rastin "Monstra". Kryesu
Komandant Hoxha: Të krijohet Këshill Organizativ për protestat Xhezair Shaqiri, njohur gjatë luftës si Komandant Hoxha kërkon nga veprimtarë dhe intelektualë shqiptarë të formojnë një
Ndërron jetë tragjikisht Arbënor Dehari i Vetëvendosjes Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Arbënor Dehari ka ndërruar sot jetë. VV komunikon se Deha
Shtohet revolta për largimin e përmendores së Car Dushanit Këshilli organizativ për heqjen e përmendores së Car Dushanit ka dalë me një njoftim për mediat. “Jeni dëshmitar se
Tregtarët nga Kosova dhe Shqipëria kundër barrierave doganore Për të dytën ditë përfaqësuesit e bizneseve nga Kosova e Shqipëria vijojnë protestën kundër masave dhe barrierave që dog
5-vjetori i Pavarësisë, diskutohen planet për organizimin e ceremonive Nën drejtimin e kryetarit të Këshillit Organizativ për Shënimin e 5-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, zëvendëskryeminis