999 rezultate për

organizate

U kap në fermën e kanabisit, dënohet "togeri" shqiptar i organizatës Një fermë kanabisi në një bllok zyre të papërdorur, u zbulua më 20 prill të vitit të kaluar. Ndërtesa pesë-katëshe i
​Gjykimi ndaj Thaçit pritet të fillojë vitin e ardhshëm Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po vazhdojnë qëndrimin në paraburgim në Hagë, ndaj të cilëve janë ngritur ak
Ishte infiltruar në një organizatë ndërkombëtare, si u arrestua "bosi" vlonjat i shumë kërkuar Një operacion spektakolar droge, i mirëmenduar në detaje dhe në dukje krejtësisht imagjinatë hollywood-iane, por me një
Festohet “Dita Çekiste” - lindja e organizatës më gjakatare të shekullit XX Marina Kerceli Dita Çekiste hyri për herë të parë në kalendarin e sovjetik më 20 dhjetor 1917. Ajo u shoqër
Zhdukja e nënkryetarit të organizatës "Agimi i Artë", mediat greke: Po kërkohet në Shqipëri Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka reaguar për zhdukjen e Christos Pappas, nënëkryetarit të organizatës krimi
"Rilindja, organizatë kriminale", Rama i përgjigjet akuzave të forta të Metës Presidenti Meta gjatë ditës së djeshme, e konsideroi Rilindjen organizatë kriminale dhe për këtë deklaratë ka reaguar kr
Shpalli "Agimin e Artë" organizatë kriminale, alarm për bombë në Gjykatën e Apelit Gjykata e Apelit është vënë në alarm ditën e sotme pasi një telefonate që paralajmëronte për një bombë në ambientet e sa
Vendimi i rendësishëm në Greqi, Agimi i Artë shpallet organizatë kriminale Agimi i Artë në Greqi është shpallur organizatë kriminale. Gjykata e Apelit ka shpallur drejtuesit rajonalë të Agimit të
Pjesë e organizatës së drogës, shqiptarit i bëhet pritë nga policia Një shqiotar është vënë në pranga në Greqi dhe është dënuar me 12 vite burg si anëtar i një organizate të trafikut të d
Akuza e sulme të ashpra ndaj OBSH, Gjermania e Franca ndërrmarrin hapin e madh Pas akuzave të forta ndaj OBSH, Franca dhe Gjermania kanë marrë vendimin e madh. Gjermania dhe Franca duan të japin
Rrëmbim e organizatë kriminale, kush janë tre të fortët e radhës në rrjetën e OFL Të piketuarit nga OFL sot, janë tre persona të dënuar në Itali e Shqipëri, per vepra penale si rrembim, pjesemarrje ne o
"Film reaksionar e armiqësor", ngjarja në Kinostudio që alarmoi udhëheqjen dhe kryqëzoi 12 kineastë Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qendror të Shtetit të cilat i përkasin
"Pse e pranove në shtëpi, djalin tënd dhe nusen e tij, vajzën e armikut", publikohet dokumenti arkivor Publikohet një dokument arkivor i nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së, që i përket vitit 1982 dhe bën f
Kokainë nga Belgjika në Itali, kush janë shqiptarët pjesë e organizatës së trafikut “Lumenj” kokainë nga Belgjika e fshehur brenda kavanozave plot me drogë dhe oriz të varrosur në Palanzana. Në Itali,
Njihuni me serbin që rekrutoi kosovarët në organizatën e ISIS (VIDEO) Bedri Elezi, një ekspert i sigurisë në zonën e Kaçanikut, tregon se si një numër i konsiderueshëm kosovarësh kishin përf
Arrestohet shqiptari i rrezikshëm që ishte në kërkim nga Interpoli Policia ka vënë në pranga një 29-vjeçar të kërkuar për veprat penale "Pjesëmarrja në organizatë kriminale" dhe "Trafikim
Konjufca merr pjesë në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku do të diskutohet për Kosovën Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca do të marrë sot pjesë në Këshillin e Sigurimit të O
Meta nuk i ndal deklaratat: Bashkë me 2 mars kundër organizatës kriminale Presidenti i vendit, Ilir Meta ka bërë sërish thirrje për bashkim me 2 mars në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Me n
Meta nuk mban më, e quan "Rilindjen" organizatë mafioze (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka dalë në deklaratë për mediat. Me tone të ashpra e ka nisur konferencën e tij Ilir Meta pasdit
Fiton zgjedhjet në Irlandë krahu politik i organizatës terroriste (FOTO LAJM) Numërimi i votave në zgjedhjet e përgjithshme irlandeze nuk ka përfunduar ende, por deri ai tregon një fitore historike