999 rezultate për

organizata

Raporti Europian: Organizatat e drogës i shërbejnë politikës në Shqipëri Organizatat kriminale shqiptare kanë lidhje me politikën, dhe kjo e fundit ndërhyn duke neutralizuar zbatimin e ligjit p
"Kujtojani Serbisë vrasjet dhe shkatërrimet", Organizata e Veteranëve thirrje liderëve politikë Jemi në prag të takimit që liderët e partive politikë në Kosovë dhe Serbi do të bëjnë në SHBA për dialogun mes tyre.
OFL në aksion, u dërgon letrën katër "të fortëve" në Elbasan Operacioni Forca e Ligjit ka vijuar aksionin e dërgimit të formularit për deklarimin e pasurisë ndaj personave të dënuar
E kërkonte Interpoli, kapet në Elbasan 48 vjeçari i përfshirë në organizata kriminale Policia ka arrestuar një 48-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi rezulton i dënuar për trafik narkotikësh.
10 organizatat mafioze më të rrezikshme në botë Vetëm në SHBA nga shitja e kokainës sigurohen çdo vit 34 miliardë dollarë. Por, cilat janë grupet më të mëdha kriminale
Organizata mjedisore: Prerja e pyjeve tropikale do të sjellë pandemi të reja Një grup i mbrojtjes së botës së egër paralajmëroi sot sa më shumë të ketë shkatërrim të botës natyrale aq më shumë pand
OBSH e sigurt: COVID-19 nuk është prodhuar në laborator, ja prova "Virusi ka origjinë nga natyra dhe nëse ShBA ka informacione që e hedhin poshtë këtë tezë, le t'i publikojë. Ne mund të
I përfshirë në organizata kriminale, kapet dibrani me rrezikshmëri të lartë Policia e Dibrës ka arrestuar një tjetër person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për "Trafikim i lëndëve narkotike" dh
Futbolli nuk duhet të rikthehet deri në fund të sezonit 2020/21, kështu po kërkon Organizata Botërore e Shëndetit Organizata Botërore e Shëndetit ka kërkuar që futbolli të suspendohet deri në fund të sezonit 2020/2021. Raportohet s
Pezullimi i fondeve për OBSH nga SHBA-ja, reagon organizata Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit tha të mërkurën se i vjen keq për vendimin e Presidentit amerikan Donald Trump
Koronavirusi, ambasada britanike në Kosovë: Mediat të japin informacione të qarta dhe faktike Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka kërkuar nga mediat të japin informacione të qarta dhe faktike për epidemin
Koronavirusi, Messi bën thirrje të ndiqen udhëzimet e organizatave shëndetësore Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi së fundmi ka bërë një postim në rrjetet sociale ku jep një mesazh për situatën aktua
2 ton kokainë, shkatërrohet organizata shqiptare në Angli Nëntë persona të një organizate kriminale shqiptare ku bënin pjesë edhe anglezë,iranianë dhe një shtetas nga Gana janë a
Pas Serie A edhe Premier League mund ti luaj ndeshjet pa tifozë Federata e Futbollit të Anglisë dhe Premier League janë duke shqyrtuar mundësinë e zhvillimit të ndeshjeve pa tifozë për
Rama flet për koronavirusin: Do e kalojmë këtë flamë së bashku (VIDEO) Kryeministri Rama risjell në fokus mënyrat se si të mbrohen qytetarët, për të mos u infektuar nga koronavirusi. Krye
Miratimi "Anti-KÇK", 12 organizata dalin kundër Edi Ramës 12 organizata të Shoqërisë Civile i kanë dalë kundër Ramës pas miratimit me akt normativ të paketës ligjore anti-KÇK duk
Shtohen dyshimet e aksidentit të Kobe Bryant, helikopteri nuk kishte kuti të zezë Autoritetet po vazhdojnë në hetojnë shkaqet e aksidentit fatal të Kobe Bryant. Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transport
Shkatërrohet banda e të "bardhës", ka disa shqiptarë të arrestuar Mëngjesin e sotëm 22 persona u arrestuan nga policia në një operacion mes Puglia, Molise, Abruzzo, Campania dhe gjithash
35 organizata të botës thirrje Ramës të tërheqë paketën ligjore anti-shpifje 35 organizata nga vende të ndryshme të botës, 34 prej të cilave janë pjesë e “Solidarity Platform” i bashkohen deklaratë
Trishtim në sy! A ka mjaftueshëm ushqim për qytetarët në kampe? (FOTO LAJM) "JU LUTEM MOS DERGONI MË NDIHMA USHQIMORE DHE RROBA. Kanë ardhur pafund dhe hapësirat e magazinimit po shterren. Në P