999 rezultate për

organeve

Prishtinë, arrestohet një e dyshuar për trasplantim të jashtëligjshëm të organeve Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një grua në Prishtinë e cila dyshohet se ka transplantuar organe kund
Kjo është klinika që dyshohet për trafikim të organeve në Kosovë (VIDEO) Arrestohen 5 persona me dyshimin për trafikimin dhe të organeve dhe qelizave njerëzore Në këtë klinikë në Prishtinë
Klinika private në Prishtinë trafikonte organe Arrestohen 5 persona me dyshimin për trafikimin dhe të organeve dhe qelizave njerëzore Në këtë klinikë në Prishtinë
Haradinaj: Thellësisht i tronditur nga tragjedia e sotme Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka reagur pas aksidentit fatal I cili ndodhi sot në Gjilan, ku një person humb
U ushtrua dhunë ndaj fotografit të Flamurtarit, reagon FSHF FSHF ka reaguar pas dhunës së ushtruar ndaj fotografit të Flamurtarit në ndeshjen me Partizanit. Institucioni më i lartë
Dalin detaje si polici i shërbente anëtarit të bandës në Shijak Nga përgjimet e bandës së Shijakut, prokuroria ka zbuluar edhe disa bashkëpunëtorë të tyre në radhët e organeve të rendi
Ja çfarë iu ndodhë organeve të trupit gjatë fluturimit me aeroplan Një infografikë e lëshuar nga Citybase Apartments tregon se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj gjatë fluturimit. Fry
A e dini sa kushton një “njeri”? Transplantimet nuk janë të rralla vetëm për shkak të mungesës së dhuruesve të organeve, por edhe për shkak të çmimit të
Flet mjekësia ligjore: Organet e gjetura në Lepenc u përkasin kafshëve Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore Arsim Gërxhaliu ka folur rreth organeve të gjetura sot në Lepenc, teksa po kë
32 themelues të Lëvizjes Besa ngrejnë padi kundër Bilall Kasamit Ashtu siç kishim njoftuar para disa kohesh, dje në Prokurorinë Publike të vendit, në emër të 32 themeluesve juridikë të
Komunat obligohen për zbatim të barazisë gjinore në vendimmarrje Agjencia e Barazisë Gjinore e Zyrës së kryeministrit, dhe Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ua kanë adresuar
Shëndeti i 5 organeve, jetik për njeriun Në kohën e sotme, i kushtohet vëmendje shumë e madhe shëndetit. Dëshirojmë që të forcohet shëndeti dhe të kemi jetëgj
Serbia kërkon të hetojë vrasjen e Ivanovic Ministria e Brendshme e Serbisë ka njoftuar sot se dje, më 16 janar, menjëherë pas dërgimit të dokumentit zyrtar Prokuro
Ndizet sërish deponia e Strugës, kërkohet ndërhyrja e organeve kompetente Banorët e Strugës ditëve të fundit po përballen me një tym të dendur dhe erë të keqe që vjen nga deponia e cila vazhdon
A e dini sa kushton një “njeri”? Transplantimet nuk janë të rralla vetëm për shkak të mungesës së dhuruesve të organeve, por edhe për shkak të çmimit të
Plas "sherri" mes Kuvendit dhe PD-së për shkurtimin e stafit të vetingut Teksa diskutohet struktura e Kolegjit të Apelimit, debate të forta kanë shpërthyer në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve.
Transplantet! E dini sa kushton çdo organ i trupit të njeriut? Transplantet nuk janë të rralla vetëm për shkak të mungesës së dhuruesve të organeve, por edhe për shkak të çmimit të ty
Zhan Mitrev kërkon mundësimin e transplanteve të organeve edhe në Maqedoni 20 vjet pas transplantimit të parë të zemrës në Gjermani, nga kardiokirurgu Zhan Mitrev, ky i fundit thotë se në Maqedon
Kaloi me të kuqe dy vjet më parë në Zvicër, shoferin shqiptar e "ndjekin" deri në Tiranë Duket e çuditshme në rrethanat e Shqipërisë, por është shumë e vërtetë. Autoritetet zvicerjane i kanë kërkuar organe
Besim Koka kandidon për Çairin? Ja përgjigja (VIDEO) Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Shkup, Besim Koka, gjatë një interviste për "Studio e Hapur" në "TV Nova", duke folu