999 rezultate për

organet

Bedri Ajdari: Të lirohen protestuesit e arrestuar Bedri Ajdari si njëri nga organizatorët e protestës së sotme për rastin “Monstra”, nëpërmjet një postimi në fejsbuk, ka
Organet që prek e dëmton: Çfarë i shkakton COVID-19 trupit tonë? Mbetet ende e panjohur tërësisht se çfarë dëmesh mund t’i shkaktojë koronavirusi trupit të njeriut, por diçka është e si
Flasin shkencëtarët, çfarë mund të pësojnë organet tona me ndryshimet klimatike Në vitet e ardhshme, ndryshimi i klimës do të ngrohë disa pjesë të botës aq shumë sa që thjesht puna në natyrë mund të b
KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në zbatim të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë” i
Policia italiane përdorë Lamborghini për të transportin urgjent të organeve (VIDEO) Video interesante/ ja si i transporton organet e donuara policia italiane. Shumë shtete përdorin metoda të ndryshme t
Hapen aplikimet për Oficerë të Gardës, kriteret që duhet të plotësojë kandidati Ministria e Brendshme, përmes një njoftimi në faqen zyrtare, ka publikuar lajmin për shpalljen e kandidaturave për studi
Jep dorëheqjen gjyqtari Gjin Gjoni Prej më shumë se 1 viti në verifikim nga Veting, por pa asnje vendim nga organet, jep dorëheqjen gjyqtari i Gjykates se
Tenderat sekret, Ministria e Shëndetësisë reagon ndaj SPAK: Jemi të hapur SPAK të premten ka ridërguar sërish një shkresë në Ministrinë e Shëndetësisë për marrje informacioni për tenderat sekret
Manastirliu thekson masat: 700 mijë lekë gjobë nëse ke ardhur nga jashtë dhe nuk vetëkarantinohesh Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka sqaruar ed
Ekspertët: Organet më të rrezikuara të trupit dhe simptomat nga koronavirusi Studimet në vijën e parë të epidemisë në Wuhan dhe Kinë kanë filluar të japin përgjigje, se cila është gama e gjerë e si
Oqeani Paqësor gjithnjë e më 'i thartë', dëmtohet speciet Oqeani Paqësor po bëhet më shumë ‘i thartë’, duke dëmtuar seriozisht speciet që banojnë në pjesët e saj bregdetare. G
A duhen konsumuar organet e brendshme të kafshëve që na pëlqejnë aq shumë? Ja si qëndron e vërteta Mishi i organeve nganjëherë quhet "super ushqime" sepse ato janë burime të dendura të vitaminave dhe ushqyesve, përfshir
Sulmi ndaj Prokurorit Kuliçi, Gjykata e Vlorës: Të zbardhet ngjarja Gjykata e Rrethit Gjyqësor në Vlorë, me anë të një komunikatë për mediat ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ndaj mak
Atentati ndaj prokurorit, Redjan Rraja befason organet e drejtësisë Prokuroria e Krimeve të Rënda i ofroi statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë Redjan Rrajës, nën arrest për atentatin e
Mustafa pas takimit Kurtin: Vendimin përfundimtar për koalicionin e marrin organet e LDK-së Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka folur mbi takimin e fundit që ndodhi midis Vjosa Osmanit dhe Al
30 plagë dhe organet gjenitale të prera, skena horror në Argjentinë (FOTO LAJM) Një vogëlush vetëm 12 vjeç është gjetur i masakruar me mbi 30 plagë dhe organet gjenitale të prera. Kufoma e gjymtuar
Zgjidhet ngërçi i godinës ku do të vendosen organet më të rëndësishme të drejtësisë Më në fund zgjidhet edhe ngërçi i godinës ku do të vendosen institucionet me të rëndësishme të drejtësisë. RTV ORA mës
A do shkarkohet Meta, Rama flet sot në 12.00 (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar pak më parë orën kur do të thotë fjalën e tij lidhur me shkarkimin e Presidentit Meta.
Kardiologu 109 vjeçar thotë sekretet e jetëgjatësisë Dr. Martin u shpreh se “sekreti i jetëgjatësisë qëndron në enët e gjakut”. Nëse ata janë të pastra dhe të shëndetshm
Trukimet e ndeshjeve, organet e FSHF-së vihen në lëvizje Trukimet e ndeshjeve në futbollin shqiptar, pavarësisht raporteve dhe sinjalizimeve nga UEFA, nuk kanë nxituar aspak Pro