999 rezultate për

oreve

KOSOVË/ 11 të vdekur dhe 539 raste të reja me Covid-19 Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 539 raste të reja me COVID-19. Si pasojë e infektimit me këtë virus ka
Tre të vdekur nga koronavirusi brenda 24 orëve në Elbasan Tre persona nga Elbasani kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit. Bëhet fjalë për një 57 vjeçar, një 79 vjeçar dhe
Me maskë oksigjeni dhe telefonin përpara, shikoni si e ndjek ndeshjen nga spitali trajneri Gega Kukësi arriti të fitojë në transfertën e vështirë të Shkodrës ndaj Vllaznisë me rezultatin 2-4. Ishte fitorja e dytë
Rama, Meta dhe Ruçi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve Në 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë, kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir Meta dhe kry
E vranë me breshëri plumbash, zbulohet lidhja e fortë e autorëve me vrasësin e efektivit të RENEA-s Detaje të reja janë zbuluar rreth vrasjes që tronditi Shkodrën ditën e djeshme, ku mbeti i vdekur 46-vjeçari Ridvan Hyse
Shembet sot pallati 9 katësh në Durrës, IKMT thirrje banorëve Një pallat 9 katësh i cili ka mbetur i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit parashikohet të shembet sot rreth orës 13:00 në
Rekord vdekjesh nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani Gjermania ka shënuar rekord të viktimave si pasojë e infektimit me koronavirus në 24 orët e fundit. Autoritetet shënd
101 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve Pandemia e Covid-19 vazhdon të ushtrojë presion në sistemin shëndetësor në Greqi, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërr
Balla, padi ndaj Berishës, pronarëve dhe administratorëve të kompanisë që ndërtoi kompleksin "Kontakt" Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryeministrin Sali B
Ndërrojnë jetë 13 persona dhe regjistrohen 609 raste të reja me Covid-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edh 609 raste të reja me COVID-19. Përgjatë kësaj kohe, si pasojë e infekimi
Bashkia e Durrësit u jep njoftimin e rëndësishëm banorëve: Hapni dyert e largohuni nga banesa! Banorët e Durrësit nëse në orën 10:00 deri në orën 17:00 duhet të lënë dyert hapur dhe të largohen nga banesat e tyre.
Krenari dhe dhimbje nga lufta, Vasfije Krasniqi sjell videon e ushtares së orëve të para të UÇK-së nga Drenica Hamide Xhemajli-Ferizi, nga Drenica, kishte qenë vetëm 19-vjeçare kur i ishte bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, m
Situatë alarmante në Elbasan, dy vimtima dhe 37 të infektuar Gjendja e pandemisë në qytetin e Elbasanit, ashtu sikundër në cdo qytet tjetër po vjen duke u rënduar. Gjatë 24-orëve
COVID-19, rritet numri i viktimave në Itali Gjatë 24 orëve të fundit vihet re një ulje e lehtë e numrit të infektuarve me Covid në Itali. Statistikat tregojnë se ng
Lazio i rikthehet fitoreve të sigurta, mposht Crotonen në transfertë (VIDEO) Lazio ka mposhtur Crotone në udhëtim me rezultat 2 – 0, në kuadër të xhiros së tetë të Seria A. Ciro Immobile ndrysho
"Mos dilni jashtë", autoritetet thirrje banorëve në Itali pas stuhisë Komuna e Krotonës (Crotone) në Itali ka dhënë alarmin në mediat sociale për shkak të një të ashtuquajture “bombë e motit
Ndërron jetë mjeku 57-vjeçar Eduart Dhamo Mjeku Eduart Dhamo ka ndërruar jetë ditën e sotme. 57-vjeçari ishte një mjek mjaft i njohur në qytetin e Lushnjës, k
KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në zbatim të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë” i
Sërish shifra të larta nga Kosova, si ndryshoi bilanci i viktimave nga COVID-19 Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.599 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në
COVID-19 i mori 2 vëllezërit brenda 24 orëve, Osmani: Nuk na treguan si ishte situata, kishim gati avionin Afrim Osmani ka marrë një goditje shumë të rëndë, pasi ka humbur dy vëllezërit e tij për shkak të Covid-19. Dhimbja isht