999 rezultate për

orban

Referendumi për migrantët, goditje për Viktor Orban Edhe pse kryeministri i Hungarisë Viktor Orban shpalli, fitoren pas referendumit të së dielës për migrantët, Bashkimi Eu
Emigrantët? Hungaria ka zgjidhjen "Bashkimi Europian duhet të ndërtojë një 'qytet gjigand refugjatësh' në brigjet e Libisë, për të gjithë azilkërkuesit ng
Kryeministri hungarez: Refugjatët të dëbohen në një ishull larg Evropës Kryeministri hungarez, Viktor Orban, i cili është kundër politikës së refugjatëve, sugjeroi sot se Bashkimi Evropian duh
Orbán: Zgjedhjet në Maqedoni anulohen, shkak presioni ndërkombëtar Maqedonia është kritikuar nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban në fjalimin e tij në Universitetin Andrashi në Budi
E ardhmja e BE-së, në kufirin bullgaro-turk Kryeministri hungarez, Viktor Orban, gjatë një vizite në kufirin e fortifikuar mes Bullgarisë dhe Turqisë, ka deklaruar
Kryeministri hungarez: Vendit nuk i nevojiten emigrantët Kryeministri hungarez, Viktor Orban, me anë të deklaratave të tij në një konferencë të përbashkët me homologun e tij aus
"Muri në kufirin hungarezo-serb përfundon më 31 gusht" Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, është shprehur sot se muri i gjatë 175 km në kufiri hungarezo -serb, që ka për q
Putin pritet me protesta në Hungari Mijëra hungarezë kanë dalë të hënën në rrugët e Budapestit dhe kanë protestuar kundër vizitës së Presidentit të Rusisë,
Orban: Maqedonia e meriton NATO-n dhe BE-në Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka thënë se negociattat me Greqinë që po bën Maqedonia nuk duhet ta pengojnë atë
Rezultatet përfundimtare konfirmojnë fitoren e Viktor Orban Komisioni zgjedhor i Hungarisë ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 prillut. Në bazë të rezultat
Orban fiton 2/3 e vendeve në parlamentin e Hungarisë Partia e kryeministrit të Hungarisë, Viktor Orban, Fidesz, ka mbajtur dy të tretat e vendeve në parlament. Kjo shumicë i
Basha e cilëson impresionues rezultatin e zgjedhjeve në Hungari Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi sot fitoren e së djathtës në Hungari. Përmes një postimi në Facebook,
Kreu i EPP dhe kryeministri hungarez urojnë Bashën Presidenti i EPP-së Wilfried Martens dhe Kryeministri i Hungarisë, njëherësh kryetar i FIDESZ, Viktor Orban kanë uruar s
Orban drejt rizgjedhjes. E majta hungareze në krizë Metodat autoritare të kryeministrit hungarez, Viktor Orban mund të kenë alarmuar partnerët ndërkombëtarë e të kenë zhgën
Bagdad, 21 të vdekur nga borbandimet Në kryeqytetin iraken, Bagdad kanë gjetur vdekjen të paktën 21 persona si pasojë e shpërthimit të disa makinave bombë në
Orban: Kritikat e BE-së dhe SHBA-së, të pabaza Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban i ka cilësuar si të pabazuara në fakte por në një “përshtypje dhe përceptim polit
Gruevski "këshillon" pas disfatës në BE Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski dhe ministri i Punëve të Jashtme (MPJ) Nikolla Poposki do të marrin pjesë në
Hungaria dhe Shqipëria, përfituesit më të mëdhenj të Evropës së të ardhmes Kryeministri Berisha priti sot në një takim, kryeministrin e Hungarisë Viktor Orban, i cili ndodhet në Shqipëri, me ftes
Shqipëri-Hungari, forcimi i bashkëpunimit ekonomik prioritet i dy vendeve Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Kryeministrin e Hungarisë, Victor Orban, i cili viziton ve
Orban: Greqia të mos pengojë Maqedoninë Kryeministri i Hugarisë, Viktor Orban deklaroi se shteti të cilin e drejton ai përkrah fuqishëm integrimin e Republikës