999 rezultate për

orban

Masat drastike ndaj koronavirusit, e gjithë qeveria futet në karantinë E gjithë qeveria rumune është futur në karantinë për shkak të koronavirusit. Kryeministri i përkohshëm Ludovic Orban
Buzhala: Ramës i duhen të vrarë këto ditë Gazetari Berat Buzhala me një shënim në “Facebook” teksa komenton situatën politike në Shqipëri thekson se eksponentët e
Orban nuk ndalet, fiton edhe më thellë në zgjedhjet e PE Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban kryeson rezultatet paraprake të zgjedhjeve të Parlamentit Europian ne Hungari me 5
Orban vazhdon sulmet: Këta janë "idiotë të dobishëm" "Idiotë të dobishëm" janë majtistët, kritikët e tij në Partitë Popullore Evropiane (PPE), theksoi kryeministri i Hungari
Orban: Fatkeqësisht ende nuk e kam takuar Gruevskin “Nuk kam kohë të marrë frymë, jo më të takohem me Nikolla Gruevskin”, tha mbrëmë kryeministri hungarez, Viktor Orban, pë
Orban: Gruevski është aleati ynë Përderisa Institucionet në vend hetojnë përgjegjësinë për arratisjen e Nikolla Gruevskit, kryeministri hungarez Viktor O
Avioni privat i Orbanit fluturoi në Beograd një ditë pas njoftimit të rendësishëm të Gruevskit Avioni luksoz privat që përdoret nga qeveria hungarez dhe elita e biznesit Hungarez, duke përfshirë këtu edhe kryeminist
Kush po e mbron Gruevskin në Hungari Televizioni “1TV” nga Budapesti raporton se kryeministri hungarez Viktor Orban po e mbron ish-kryeministrin e Maqedonisë
Bashkimi Evropian ndëshkon Hungarinë Parlamenti Europian votoi për aplikimin e masave disiplinore kundër Hungarisë, në lidhje me shkeljet e pretenduara të vl
Kryeministri hungarez: Emigrantët në Itali të kthehet në vendin e tyre Kryeministri hungarez Viktor Orban ka thënë se emigrantët e paligjshëm në Itali duhet të deportohen përsëri në Afrikë, n
Katër shtete të BE-së kundër Merkelit, e vështirë zgjidhja për çështjen e refugjatëve Kryetarët e qeverive të Polonisë, Çekisë dhe Sllovakisë e vlerësojnë takimin e planifikuar vetëm si aksion ndihme në fav
Metës i hap derën "armiku" i BE-së, Viktor Orban Presidenti i Republikës së Shqipërisë është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në Hungari ku edhe është pritur nga kryemi
Parlamenti hungarez zgjedh Orban për Kryeministër Parlamenti i Hungarisë ka rizgjedhur Viktor Orbanin në postin e kryeministrit. Ky është mandati i tretë radhazi i Orbani
Mbyllet një gazetë opozitare në Hungari Një ditë e keqe për median e lirë në Hungari. E përditshmja Magyar Nemzet u mbyll. Pas kësaj qëndron një grindje e ndërl
Vendet e Vishegradit kërkojnë më shumë fuqi në BE Në samitin e fokusuar në çështjet e lidhura me të ardhmen e BE-së, vendet e Vishegradit kërkuan që të kenë më shumë pesh
Orban dhe Jansa presin zgjedhje të drejta dhe demokratike në Maqedoni Kryeministri hungarez, Viktor Orbán, pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski në Ohër, u shpreh se nuk
Analisti austriak: Gruevski dhe Orban nuk janë më të mirë se Le Pen Analisti austriak Florian Biber, ka shkruar në profilin e tij në Twitter se askush nuk duhet ta urojë fitoren e Emmanuel
Hungaria zyrtarisht në mbështetje të Bashës: Jemi me opozitën Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka njoftuar mbështetjen zyrtare të vendit të tij ndaj protestës së opozitës në Sh
Miku i Berishës sulmon Ramën: Ndërhyrja në Maqedoni, e papranueshme! Kryeministri hungarez, Viktor Orban gjatë një vizite në Shkup ka kritikuar qeverinë shqiptare dhe Edi Ramën për ndërhyr
Kryeministri i Hungarisë paralajmëron se do të burgosë emigrantët që mbërrijnë në vend Kryeministri hungarez, Viktor Orban njoftoi sot se do të burgosë në mënyrë sistematike të gjithë emigrantët që mbërrijn