999 rezultate për

orav

Ambasadori i BE-së: Ndihemi të kërcënuar Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Aivo Orav ka thënë se ndërmjetësit ndërkombëtarë në Maqedoni jo rrallë herë ja
Macedonia is a threat to EU, international negotiators EU's Ambassador to Macedonia, Aivo Orav said that he, the Belgian negotiator in the working groups, Peter Van Haute, Com
Kërcënohen diplomatët evropianë në Maqedoni, shtohen masat e sigurisë Ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Aivo Orav, ka thënë se ai personalisht, ndërmjetësi belg në grupet punuese
Orav: Maqedonia nuk ka progres në asnjë sferë Raporti i Komisionit Evropian sot në EU Qendrën në Shkup e prezantoi euro ambasadori në vend Aivo Orav. Ai theksoi se pë
Nuk ka "Plan B" për Prokurorin Special Ambasadori i BE-së në Shkup, Aivo Orav, ka deklaruar sot se, nuk ekziston plan B, nëse prokurori special nuk zgjidhet de
Vetëvendosja: "Zajednica" copëton Kosovën Në lidhje me themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe, ka ardhë dhe reagimi i qendrës së Lëvizjes së Vetëvendosjes në
Orav: Ky është shansi i fundit për Maqedoninë Ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Aivo Orav, e ka lënë retorikën diplomatike dhe në intervistën për Televizio
Orav: Kujdes me fondet e BE-së (VIDEO) Opozita akuzoi sot ministrin e bujqësisë Mihail Cvetkov për keqpërdorim të fondeve IPARD. Lidija Dimova pyeti ministrin
Orav dhe ambasadorë të tjerë europianë takojnë Gruevskin Ambasadori i Bashkimit Europian në Shkup Aivo Orav, së bashku me disa ambasadorë të tjerë të BE-së, po zhvillojnë një ta
Orav: Macedonia has serious problems EU Ambassador to Macedonia Aivo Orav, said that the state has serious problems in terms of democracy, freedom and human
Orav: Maqedonia ka probleme serioze Ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Aivo Orav, është shprehur se shteti ka probleme serioze përsa i përket demo
Katër liderët e partive kryesore takohen në Shkup Pritet që sot në Shkup të takohen liderët e katër partive më të mëdha edhe atë të kryetarit të VMRO DPMNE-së, Nikolla Gr
Orav: Macedonia must work on EU integration EU ambassador in Macedonia, Aivo Orav said that time has come for politicians to show that they support the country's EU
Orav: Është koha që politikanët të fokusohen te integrimi Ambasadori i BE-së në Shkup, Aivo Orav deklaroi se tani është koha që politikanët të tregojnë se sa janë për eurointegri
ORAV shmang komentet për fyerjet ndaj tij Ambasadori i BE-së në Shkup Aivo Orav shmangi komentet rreth sharjeve dhe fyerjeve që ministrat Zoran Stavreski dhe Gord
Fshatrat e Anamoravës nën ujë Shiu që ra të premtën ka dëmtuar disa fshatra të komunës së Gjilanit dhe Vitisë. Dalja e ujit nga shtrati i lumit, ka bë
Orav: Rastin “Puç” do ta ndjekim me shumë seriozitet Ambasadori i BE-së në Shkup, Aivo Orav takoi sot liderin e opozitës Zoran Zaev. Orav me këtë rast tha se me shumë vëmend
Zaev: Do të publikojmë çdo informacion që kemi Pas takimit me ambasadorin Aivo Orav, LSDM thotë se do të publikojë të gjitha informacionet që ka. "Do të publikojmë
BDI e përkushtuar për reformimin e sistemit arsimor Bashkimi Demokratik për Integrim mbështet reformat në sistemin arsimor, me synim përmirësimin e cilësisë së këtj procesi
Dhjetë motorat e së ardhmes (FOTO-LAJM) Gjithnjë e më shumë njerëzit duan të ndryshojnë makinën apo motorin me një model të ri. Dhe meqë teknologjia evolon cdo