999 rezultate për

orav

Flet Verdi Morava: S’jam me ISIS. U dënova kot Dy javë pasi Prokuror ia e Krimeve të Rënda apeloi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për 9 myslimanët të cilët aku
Orav: Partitë të tregojnë se Marrëveshja e Përzhinos është e gjallë Lidhur me tërheqjen e tërësishme të abolimeve nga ana e presidentit Gjorgje Ivanov, sot një deklaratë dha edhe euro amba
Orav: Drejtësia selektive e papranueshme në BE Euroambasadori Aivo Orav dhe Vuter Pllomp, ambasador i Holandisë në Maqedoni në promovimin e sotëm të hulumtimit për sis
Orav dhe Geret kërkojnë zgjidhje urgjente të krizës politike Euroambasadori Aivo Orav dhe Çarlls Geret gjatë vizitës së tyre në Gjevgjeli kanë bërë thirrje që që sa më shpejt të zgj
Orav: Bisedimet urgjentisht të vazhdojnë Ambasadori i BE-së, në Shkup, Aivo Orav ditën e sotme ka deklaruar se kriza politike në Maqedoni po zgjatë shumë dhe se
Orav: Maqedonia po ballafaqohet me krizë serioze Ambasadori evropian Aivo Orav në fjalimin e tij në konferencën e sotme “Dita e Integrimit, parandalimi i korrupsionit dh
Hahn përmes Orav dërgon porositë tek liderët Komisari për zgjerim Johannes Hahn nuk ka zgjedhur t’iu drejtohet direkt me letër katër liderëve që të kërkojë rifillim
Analistët: Bejli dhe Orav urgjentisht ndërpritni të gjitha kreditë për Maqedoninë Analistët në Maqedoni mendojnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka mundësi që brenda 24 orëve ta
Orav: Vendimi i presidentit rrezikon ardhmërinë euro-atlantike të vendit Ambasadori i BE-së në Maqedoni Aivo Orav, pas takimit me presidentin Gjorge Ivanon ka një porosi të prerë, ku thotë se v
Konfirmohet takimi mes Ivanov me Bejlin dhe Oravin Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov, mësohet se do të takojë sot rreth orës 12, ambasadorin e SHBA-ve Xhes Bejli dhe e
A do të takohet Ivanov sot me Baily dhe Orav? Duke mos qenë dakort për vendimin e presidenti të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, për faljen e personave për veprat penale që
Ahmeti letër Oravit: Bashkë për një Maqedoni demokratike dhe europiane Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, përmes një letre drejtuar ambasadorit te BE-se ne Shkup, Aivo Orav në Maqedoni, e falendero
Ja si "imamët" dërgonin shqiptarët në luftën e ISIS Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur edhe sot ballafaqimi i nëntë "imamëve" me akuzat që i janë ngritur nga ana e pro
Tre eurodeputetët rikthehen në Shkup, takime me liderët politikë Eurodeputetët Ivo Vajgl, Eduard Kukan dhe Richard Howitt sot do te jene në Shkup, ku pritet të takohen me liderët e part
SHBA dhe BE e shtyjnë për nesër vendimin për zgjedhjet Edhe pse ambasadorët e SHBA-ve dhe BE-së, Jess L. Baily dhe Aivo Orav, njoftuan publikimin e raportit që do të vendosë p
Sot dita vendimtare rreth datës së zgjedhjeve Ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së do të vulosin sot vendimin rreth datës së zgjedhjeve. Pa dashur të paragjykojë përmbajtj
Nesër vuloset vendimi për datën e zgjedhjeve Ambasadorët e Bashkimit Evropian dhe SHBA-ve në Maqedoni do të vendosin nesër vendimin rreth datës së zgjedhjeve. Am
Orav: Më 19 shkurt vlerësimi nëse Maqedonia është gati per zgjedhje Ambasadori i Bashkimit Evropian në Maqedoni, Aivo Orav, u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në lidhje me zgjedhjet
Baily dhe Orav letër Dimitrievit: Ja kriteret për zgjedhje të lira e demokratike Ambasadorët e SHBA-ve dhe BE-së në Maqedoni, Jess Baily dhe Aivo Orav, i kanë dorëzuar një letër kryeministrit teknik Em
Dimitriev takon ambasadorët e SHBA-ve dhe BE-së Vazhdon fushata e takimeve të kryeministrit të qeverisë teknike të Maqedonisë, Emil Dimitriev. Sot në ora 16:00 ai ka