999 rezultate për

orarit

Kishte falsifikuar një dokument për të dalë jashtë orarit, si u kap shoferi i Audit Një person i cili qarkullonte me një Audi, është arrestuar në flagrancë nga shërbimet e Policisë pasi kishte nxjerrë një
Rama zyrtarizon fashën e re orare të lëvizjes për qytetarët: 8 orë janë të mjaftueshme! Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të vijohet me fashën e fundit të orarit që u vendos nga qeveria, për qytetarët.
Një Tiranë e zbrazët dhe e fjetur si asnjëherë më parë, si ishte dita e 11 e karantinimit sot (VIDEO) Qeveria ka ndërmarrë masa të rrepta për lëvizjen e qytetarëve në këmbë apo me makinë për shkak të koronavirusit. Vend
Të punësuarit në shtet shpenzojnë internetin për të parë filma e dëgjuar muzikë Të punësuarit në shtet bëjnë pesë muaj në vit pushime, ndërsa kohën e punës në zyrë e përdorin masivisht për të lundruar
Peshkatarë e bletarritës në protestë kundër orarit të kufizuar Rreth 200 punonjës të firmave të peshkut, bletarisë dhe blegtorisë të cilat veprojnë në zonën e Karaburunit dhe Pashalim
Kavajë, komisionerët të paduruar, mbyllin dyert e qendrës së votimit para orarit zyrtar Ende pa përfunduar orari zyrtar i votimeve, ora 19:00, qendra e votimit 2160 në Synej, mbylli dyert duke marrë kutitë me
Denoncon kreu i KQZ: Po shkelet ligji, votimet nuk mund të shtyhen përtej orës 19:00 Kreu i KQZ-së Klement Zguri ka deklaruar se ka tentativa nga përfaqëësues të PS-së për shtyrjen e orarit të votimit, në
Skandaloze, policët që po punojnë jashtë orarit nuk paguhen Një punonjës policie ka denoncuar mashtrimin e radhës së Ramës dhe vartësve të tij të bindur në Polici, që premtuan një
Policia e pyjeve me protesë për kushte më të mira për punë Punonjësit e policisë pyjore, përmes një proteste përpara Ministrisë së Bujqësisë, i kërkuan ministrit Ljupço Nikolovski
Shtohen kontrollet ndaj mjekëve në QKUK Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) ka disa javë që ka nisur të funksionojë sistemi i ri i pagesës. Pas
Veturat zyrtare pas orarit të punës nuk do të shfrytëzohen Ministrja e Mjedisit dhe Planifikim Hapësinor, Albena Reshitaj, ka nxjerrë dy urdhëresa me të cilat synon të ndaloj keqp
Zyrtare: UEFA konfirmon ndryshimin e orarit të ndeshjeve në UEFA Champions League UEFA ka konfirmuar sot se nga fillimi i sezonit të ardhshëm do të ndryshojë orari i ndeshjeve të UEFA Champions League .
Ben Blushi plas "bombën": Ja e vërteta e shtyrjes së orarit për të votuar Kreu i Partisë “LIBRA” Ben Blushi ka reaguar lidhur me afatin e shtyrjes së orarit të votimit. Me anë të një statusi
Humb jetën gjatë orarit të punës shoferi i betonieres në Kamëz Një ngjarje e rëndë ka ndodhur passditen e sotme në Fushë – Kamëz, ku shoferi i një betoniereje ka humbur jetën gjatë ko
U shkarkua nga detyra se u mor me fushatë, reagon Drejtoresha e Punësimit në Tiranë Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha i ka propozuar Artur Mickos, drejtor i Shërbimit Kombëtar t
Zv/kryeministrja sqaron nëpunësit: Kujdes gjatë fushatës, kush rrezikon pushimin Zëvendëskryeministrja teknike e propozuar nga PD, Ledina Madija ka reaguar në lidhje me ndëshkimet dhe pushimet nga pun
Qeveria lejon administratën të marrë pjesë në fushatë Pjesëmarrja në fushatë ka penalizuar disa punonjës administrate ndërkohë ministrat teknikë kanë shtërnguar administratën
"Lejohet të marr pjesë në fushatë?" Rama i zgjidh “hallin” mësuesit Postimet që bën kryeministri i vendit në Facebook-un e tij u lejon të gjithë ndjekësve të reagojnë lidhur me cëshjte të
Rama nxjerr bllof ministrat teknikë të Bashës: Pas punës bëni ç’të doni Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi në Lezhë ka reaguar në lidhje me veprimet e fundit të ministrave teknikë të Bashë
Nuk do ta besoni ç’bën punonjësja e ILDKP-së gjatë orarit të punës te dritarja e zyrës (VIDEO) Shumë çudira mund të shohësh çdo ditë në këtë vend. Rasti më i fundit është kapur sot nga një qytetar në rrugën “Resh