999 rezultate për

oqeanit

Mbyllen kërkimet për 'MH370’, zhdukja e avionit një mister i pazgjidhur Një kërkim privat për gjetjen e avionit tw zhdukur me numër fluturimi MH370 është mbyllur zyrtarisht pa asnjë rezultat.
Maldive, bukuria e Oqeanit Indian gjatë natës (FOTO LAJM) Oqeani Indian lëshon një dritë të mahnitshme gjatë natës. Mund të dallohet lehtësisht vezullimi i yjeve në ujë. Kj
Ngrin oqeani Atlantik, pamjet dhurojnë spektakël (VIDEO) Në verë, plazhet e Cape Cod janë shumë të preferuar për njerëzit që dëshirojnë të mundin të nxehtit në ujërat e Oqeanit
Zbulohet një qytet i lashtë në mes të oqeanit, befasohen arkeologët (FOTO LAJM) Historianët dhe arkeologët po kruajnë kokat e tyre për një qytet të largët dhe misterioz të ndërtuar në mes të oqeanit.
Trondit shkencëtari: Alienët janë zbuluar, ata jetojnë nën një masë të trashë akulli (FOTO LAJM) "Alienët janë zbuluar dhe ato jetojnë nën masat e mëdha të akullit në ekoplanetet ujore", është shprehur një ish-shkencë
Përleshja vdekjeprurëse e gjigantëve të oqeanit (VIDEO) Këto pamje të rralla të marra me dron tregojnë momentin kur një grup orkash ndjekin dhe vrasin një balenë të vetmuar.
Çfarë është kjo? Zhytësit zbulojnë krijesën më të çuditshme të oqeanit (FOTO LAJM) Një krijesë e pazakontë e njohur si 'njëbrirësh deti' është zbuluar duke lundruar në bregdetin e Port Douglas, duke krij
Vendi ku Paqësori dhe Atlantiku takohen, por nuk përzihen (VIDEO) Vendin ku takohen ujërat e Oqeanit Paqësor dhe atij Atlantik, te kepi Horn, duket thuajse surelal. Turistë të shumtë
Ky është shteti që po fundoset çdo ditë e më shumë në ujë Ngritja e nivelit të ujit do të mund ta fundoste deltën e Mekongut, në të cilën prodhohet më së shumti oriz vietnamez.
Gjiganti prej akulli që po mrekullon botën (FOTO LAJM) Banorët e një zone në breg të Oqeanit Atlantik në Kanada nuk u kanë besuar syve për atë që panë kur u zgjuan në mëngjes.
Në fund të Paqësorit gjendet “bomba e kurdisur” prej metani Shkencëtarët kanë zbuluar në fund të Oqeanit Paqësor rezervuarin më të madh natyror deri më tani, i ashtuquajturi “basen
"Shtëpia e pinguinëve ", zona më e mbrojtur detare në botë Delegatët nga 24 vende dhe Bashkimin Europian kanë rënë dakord që Deti Ross, në Antarktidë, e njohur ndryshe si ‘shtëpia
Kush kishte dëgjuar më parë për shkretëtirën europiane? Jemi mësuar me idenë se shkretëtirat mund ti gjejmë në Afrikë ku dominon Saharaja dhe dumat e rërës. Por në fakt jemi në
Njihuni me oktapodin "Casper" (VIDEO) Shkencëtarët e National Oceanic and Atmosphere Administration kanë gjetur krijesën e vogël në veriperëndim të Hawait, te
Gjendet thesari me vlerë 50 mln dollarë në fund të oqeanit Kompania Deep Ocean Search gjatë nxjerrjes së anijes britanike City od Cairo nga një thellësi prej 5150 metra, zbuloi th
Topat misterioz të Atlantikut (FOTO LAJM) Shkencëtarët duke studiuar fundin e Oqeanit Atlantik qindra kilometra në lindje të Barbados janë befasuar kur pajisja e
Gjashtë mësime që ne mund të përfitojmë nga gjenitë BBC Future Nuk ka rëndësi, nëse projektojnë një automjet supersonik, ndihmojnë të verbërit të shohin ose shkru
Avioni i zhdukur në Indonezi, në fund të oqeanit? (FOTO LAJM) Shefi i Agjencisë Kombëtare të Indonezisë për Shpëtim, Bambang Soelistyo ka deklaruar se avioni i zhdukur i kompanisë së
Vende që ju mund të vizitoni Bota është e pasur me bukuri të shumta natyrore, të cilat do të ishin një guidë e mirë pushimesh. Ndër vendet që të japi
Ja ku ndodhet akuariumi më i madh në botë (FOTO LAJM) Akuariumi më i madh në botë ndodhet në Kinë dhe çdo vizitor do të mrekullohet ndërsa aty ofrohet një spektakël i vërtetë