999 rezultate për

oqean

Berisha "non grata" në SHBA? Si përgjigjet ish-kryeministri Kryeministri Edi Rama dhe ish-Kryeministri Sali Berisha kanë shkëmbyer replika këtë të enjte në Kuvend lidhur me udhëtim
Donte t'i konvertonte në krishtërim, indigjenët vrasin misionarin amerikan Një misionar amerikan është vrarë me shigjeta nga tributë e një ishulli në Oqeanin Indian pasi ai kishte shkuar atje me
Burri futet në Google Earth dhe gjen avionin e mbytur në oqean (VIDEO) Një burrë ka mbetur i habitur kur ka parë diçka të ngjashme me një avion në fund të oqeanit në Skoci nga Google Earth.
Transoqeanikët, shkëlqimi dhe shkatërrimi i flotës tregtare shqiptare Nga Leonard Veizi Të dilje jashtë shtetit me një anije tregtare, për një shqiptar në breg të detit ishte ëndërr, pady
Gjendet në fund të oqeanit anija 400 vjeçare, zbulimi më i madh i dekadave të fundit (FOTO LAJM) Arkeologët kanë gjetur mbetjet e një anijeje në brigjet e Portugalisë duke theksuar se ky është zbulimi më i rëndësishëm
Oqeani pushtohet nga speciet e reja, publikohen pamjet e rralla (VIDEO) Tre specie peshqish të panjohura më parë janë gjetur në hendekun e Atakamas më kontinentin e Amerikës se Jugut. Ata ja
Monstrat që të lënë gjithë natën pa gjumë, krijesat më të frikshme të detit Ato mund të duken si krijesa që vijnë nga një planet tjetër, por në fakt janë nxjerrë nga thellësitë e errëta të oqeanev
Monstrat që të lënë gjithë natën pa gjumë, krijesat më të frikshme të detit Ato mund të duken si krijesa që vijnë nga një planet tjetër, por në fakt janë nxjerrë nga thellësitë e errëta të oqeanev
Para 132 vitesh: Gjendet mesazhi më i vjetër në shishe, çfarë ishte shkruar Ndodhi fiks 132 vite më parë, kur një anije që po lundronte nga Uellsi për në Indonezi, lëshoi në Oqeanin Indian një shi
Kjo është arma më e frikshme e Putinit në oqean (VIDEO) Rusia ka rritur ndjeshëm investimet në drejtim të modernizimit të ushtrisë pas disa dekadave stanjacion për shkak të pro
Të jetosh gjithë jetën në ujë, njihuni me njerëzit që i "zë" toka (FOTO LAJM) Tribuja Bajau është grupi i dytë më i madh etnik në Sabah, Malajzia Lindore. Ata janë refugjatë nga Filipine dhe jet
Mbyllen kërkimet për 'MH370’, zhdukja e avionit një mister i pazgjidhur Një kërkim privat për gjetjen e avionit tw zhdukur me numër fluturimi MH370 është mbyllur zyrtarisht pa asnjë rezultat.
Mbijetoi 41 ditë në oqean Tami Oldham Ashcraft është një vajzë 24-vjeçare, e cila për fatin e keq dhe të mirë njëkohësisht, përjetoi disa skena të
"Pantera e oqeaneve", kjo është gjigantja britanike që pritet të sulmojë Asadin (FOTO LAJM) Britania e Madhe, Franca dhe SHBA-të janë të vendosura që të sulmojnë regjimin e Asadit pavarësisht hezitimit të Gjerman
SHBA dërgon "bishën" e oqeaneve në Mesdhe, Asad dhe Putin fshehin avionët në Siri Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë dërguar dy destrojerë në ujërat e Mesdheut pas paralajmërimeve për kundërpërgjigje
Maldive, bukuria e Oqeanit Indian gjatë natës (FOTO LAJM) Oqeani Indian lëshon një dritë të mahnitshme gjatë natës. Mund të dallohet lehtësisht vezullimi i yjeve në ujë. Kj
Google zbardh misterin e avionit të Malaysia Airlines që humbi gjurmët mbi oqean Inxhinieri australian Peter McMahon, i cili ka përvojë për çështje të hulumtimit të fatkeqësive, para pak kohësh vërtetu
Tmerr në qiell, motori i avionit shpërbëhet mbi oqean (VIDEO) Një avion pasagjerësh u detyrua të bëjë një ulje emergjente pasi një nga motorët e tij shpërtheu vetëm gjysmë ore pas ng
Të jetosh gjithë jetën në ujë, njihuni me njerëzit që i "zë" toka (FOTO LAJM) Tribuja Bajau është grupi i dytë më i madh etnik në Sabah, Malajzia Lindore. Ata janë refugjatë nga Filipine dhe jet
Krijesat më të frikshme të detit, monstrat që tronditën shkencëtarët Ato mund të duken si krijera që vijnë nga një planet tjetër, por në fakt janë nxjerrë nga thellësitë e errëta të oqeanev