543 rezultate për

opozites

Dekriminalizimi, Balla apel opozitės pėr propozimet Deputeti socialist Taulant Balla, nė lidhje me dekriminalizimin e politikės ka kėrkuar qė opozita tė paraqesė propozimet
Jahjaga anulon vizitėn nė Tiranė, ja pėrse Atifete Jahjaga ka anuluar vizitėn qė kishte parashikuar nė Tiranė mė datė 18 dhjetor dhe shkak duket se ėshtė bėrė vend
Weber pėrmes Portalit Albeu pėrgėnjeshtron deklaratėn e Ballės UPDATE - Kryetari i Grupit tė Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, ka reaguar ekskluzivisht pėr Portalin Albeu.co
Schultz i "tėrheq veshin" Opozitės: Futuni nė parlament Martin Schultz, President i Parlamentit Europian, i ka tėrhequr vėmendjen opozitės shqiptare me njė thirrje tė lėshuar n
Rama takon kreun e PPE: Presim nė Kuvend opozitėn Kryeministri Edi Rama dhe delegacioni i deputetėve qė e shoqėron, zhvilloi njė takim me Kryetarin e Grupit tė Partive Po
Ja si diskutohet nė parlamentin e Jordanisė (VIDEO) Seanca parlamentare e Jordanisė ėshtė shndėrruar praktiskisht nė njė "arenė boksi". Kjo ka ardhur pėr shkak tė kontra
Vasili: Mungesa e opozitės nė Kuvend, e pavend Njė ditė pėrpara seancės plenare, ku do tė diskutohen pr/buxheti i vitit tė ardhshėm, Lėvizja Socialiste pėr Integrim i
Rama do tė vendosė lule para lapidarit tė hequr nė Preshevė Kryeministri Edi Rama do tė vizitojė gjatė ditės sė nesėrme Luginėn e Preshevės, pėr herė tė parė si shef i qeverisė shq
Meta "afron" Opozitėn: Ejani, do flisni sa kryeministri Tė premten mazhoranca lėshoi njė tjetėr sinjal nė drejtim tė opozitės pėr rikthimin e saj nė parlament, teksa miratoi pr
A po ringjallet opozita? Liderėt e opozitės, Zoran Zaev, Tito Petkovski dhe Andrej Zhėrnovski pritet qė tė takohen sot. Temat kryesor tė takim
Brok: KE po ndjek me vėmendje zhvillimet nė Shqipėri Partia Popullore Europiane do tė vazhdojė tė ndjekė me vėmendje ēėshtjen e respektimit tė tė drejtave kushtetuese tė opo
Basha: Dyshja Rama-Meta kanė kriminalizuar Parlamentin Me anė tė njė postimi nė rrjetin social Facebook, kreu i Partisė Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar nė lidhje me sean
Rama 'shuplakė' Ristanit: Zėri i PD njė ish i burgosur pėr mashtrim e korrupsion Duke i'u referuar kėrkesave tė opozitės, kryeministri Rama u zotua se nuk do tė bėjė gabimet e atyre qė ishin dje nė pus
Ruēi: Tė miratohen kėrkesat e opozitės pėr kthim nė Parlament "Ne i respektojmė vendimet e Gjykatės Kushtetuese, ndaj tė pranojmė qė kėrkesat e opozitės pėr Komisione Hetimore pėr ta
Mazhoranca sinjal Opozitės, fut nė axhendė amendamentet e PD-sė Teksa nė horizontin e dy kampeve politike, nuk ka asnjė negociatė, pėr rikthimin e opozitės nė aktivitetin normal parlam
Fyle: Shqetėsim prej bojkotit tė opozitės, nė fokus reformat Nė fjalėn e mbajtur nė Parlamentin Europian lidhur me raport-progresin pėr Shqipėrinė, komisioneri pėr zgjerimin nė BE,
Fyle apel qeverisė dhe opozitės pėr bashkėpunim konstruktiv Pėrmes njė mesazhi nė rrjetin social Twitter, Komisioneri i Zgjerimit Europian, Stefan Fyle, i ka bėrė thirrje qeverisė
Fyle: Bojkoti s'ėshtė rruga e duhur, Rama: Ne jemi nė shėrbim tė opozitės Nė konferencėn e pėrbashkėt pėr mediat me Komisionerin pėr Zgjerimin, Stefan Fyle, nė pėrfundim tė takimit tė nivelit tė
Fyle: Bojkoti s'ėshtė rruga e duhur, Rama: Ne jemi nė shėrbim tė opozitės Nė konferencėn e pėrbashkėt pėr mediat me Komisionerin pėr Zgjerimin, Stefan Fyle, nė pėrfundim tė takimit tė nivelit tė
Basha ankohet tek Fyle: Qeveria po dhunon opozitėn Opozita kėrkon rivendosjen e normalitetit nė Kuvend. Kėshtu u shpreh pėr mediat, kreu i opozitės, Lulzim Basha pas takim
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.