999 rezultate për

opozitare

Përçahet opozita, Haradinaj qeveris pa shqetësim Ndërsa nevojiteshin pak vota për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj” partitë opozitare kanë filluar ta akuzojnë njëra-tjetrë
10 mitet e rreme të opozitës për 30 Qershorin! Nga Alfred Peza Nga momenti i djegies së mandateve të deputetëve të saj, e në vijim, e gjithë propaganda e “Op
Politikania opozitare në gjyq për "fyerje" ndaj Erdoganit Një figurë udhëheqëse në politikën e Stambollit u paraqit të premten në gjykatë nën akuzat se ofendoi presidentin e Turq
"Rama ik", opozitarët e Vlorës presin Ramën me protesta (VIDEO) Nën thirrjet "Rama ik" qytetarë të Vlorës janë mbledhur para selisë së Partisë Demokratike në këtë qytet në pritje në ni
Përfundon takimi i opozitës me Metën, çfarë u fol mes opozitarëve Ka përfunduar edhe takimi i presidentit Ilir Meta me aleatët e opozitës. Duke folur pasi dolën nga takimi, Dashamir S
Edhe në Durrës kryeministri pritet me thirrjet "Rama ik", FNSH pritë protestuesve Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në qytetin e Durrësit. Mbështetës të partive opozitare kanë tentuar t’
Rama për "Associated Press": Liderët opozitarë kanë frikë, duan të pengojnë integrimin Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për “The Associated Press”, ka deklaruar se ishte i vendosur që zgjedhjet ven
Për “grushtin e shtetit” të Lulzim Bashës dhe gjithë shejtanbudallenjve të tjerë opozitarë! Nga Alfred Peza Kryetari i PD Lulzim Basha, ndërkohë që në Parlament po zhvillohej mocioni me debat kundër dek
Murrizi-Metës: Si i hani i qetë darkat e drekat me opozitarët, kur keni "frikë" për 30 qershorin? Deputeti nga opozita e re, Myslim Murrizi ka deklaruar sot gjatë seancës plenare se sa herë që vendi afrohet drejt Europ
Përfundon takimi mes Metës dhe partive opozitare, Shehi: Data do të dalë nga marrëveshja politike "Një hap i vogël në drejtimin e duhur". Kështu e ka cilësuar kreu i LZHK-së Dashamir Shehu takimin mes Presidentit Ilir
Qeveria kosovare nuk ia ka frikën mocionit të opozitës Ndonëse duhen edhe 3 nënshkrime për ta ngritur mocionin e votëbesimit dhe për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj”, deputetët
Opozita e sigurt: Qeveria i ka ditët e numëruara Këtë javë pritet takimi i liderëve të opozitës, kështu për një mocion votëbesimi për qeverisjen aktuale. Opozita janë në
Shpend Ahmeti, dakord me nismën për rrëzimin e qeverisë Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave do të takohet me kryetarët e dy partive tjera opozit
Rrahje mes opozitarëve e pushtetit në Serbi Dalibor Stanojevic, këshilltar i Partisë demokratikë të Serbisë dhe njëri prej organizatorëve të protestës “1 nga 5 mili
Meta i përgjigjet thirrjes, ulet në tryezë me partitë e vogla opozitare Presidenti, Ilir Meta i është përgjigjur thirrjes së partive të vogla opozitare për t'u ulur në tryezë dhë për të gjetur
Soreca i shkon në zyrë Kryemadhit, për çfarë do bisedohet? Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Sorca mësohet se ka shkuar në selinë e LSI-së ku po zhvillon një takim me kryetare
S'ka zgjedhje me Ramën! 10 pikat e marrëveshjes së partive opozitare Partitë opozitare me në krye PD-në nënshkruan sot një marrëveshje me dhjetë pika, për zbatimin e të cilave u zotuan se d
Partia e re, Basha takon urgjentisht aleatët opozitarë Lulzim Basha po i merr më seriozisht aleatët e tij opozitarë pas nismës së Patozit dhe Hajdarit për ngritjen e një parti
Kush janë tre opozitarët që do të betohen sot në Kuvend Tre deputetët e rinj të opozitës kanë marrë dje mandatin. Ata do të betohen sot në seancen plenare të Kuvendit, ndërk
Adriatik Llalla, si pasqyra për të parë hallet opozitare! Nga Alfred Peza Emri i ish Kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, pas një periudhe relativisht të gjatë