999 rezultate për

opozita

Meta u kërkoi takim urgjent, përgjigjet hapur opozita Opozita i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi takim me të gjithë kryetarët e Par
Opozita pranon ftesën e Metës për takim në Presidencë Kriza që ka kapluar vendin bëri që Presidenti Meta t'i bëjë ftesë zyrtare Partive që braktisën Kuvendin. Partia Demok
Projektligji i firmosur nga 20 deputetët opozitar, në 200 fjalë ka 200 gabime (FOTO LAJM) Një projektligj i firmosur nga 20 deputetë opozitar duket se ka më shumë gabime drejtshkrimore se sa fjalët në tekst.
Opozita vijon punën paralelisht me Kuvendin: Ja tre çështjet që do diskutojmë Opozita dhe maxhoranca po vijojnë punën paralelisht për Reformën Zgjedhore, ku secila po punojnë nga një draft. Sipas in
I morën "karriget" Bashës e Monikës, kjo është pasuria e deputetëve të rinj opozitar Zëvëndesimi i deputetëve të opozitës nga rradhët e tyre në parlamentin shqiptar u bë me shumë bujë. Pavarësisht se u
Çfarë pritet nga opozita e legjislaturës së ardhshme në Kuvendin e Kosovës? Zgjedhjet e 6 tetorit kanë prodhuar një situatë të re politike në Kosovë – dy partitë opozitare në Kosovë, kanë dalë për
Si parashihet të funksionojë opozita në raport me pozitën, flasin nga PDK dhe AAK Pas shumë vitesh, Partia Demokratike e Kosovës do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës si opozitë. PDK arriti që në zg
Murrizi e thotë troç: Ti pinë lëngun, opozita parlamentare s’do e votojë Deputeti Myslim Murrizi është shprehur kundër draftit të hartuar nga ekspertët për Reformën Zgjedhore, teksa ka theksuar
Pas Kajmakut, opozita i sulet kryetarit të bashkisë së Gramshit PD ka denoncuar kryetarin e bashkisë së Gramshit Klodian Taçe se i ka dhënë tender për blerje dru zjarri për shkollat, k
Deklarata e fortë nga Arta Dade: Opozita fiton zgjedhjet, ka marrë garanci Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, thotë se kryeministri Edi Rama është braktisur edhe nga vetë socialistët.
Ylli Manjani për Bashën: Ai është i SOROS-it! Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se kur opozita joparlamentare del në protestë, kryedemokrati Lulzim Bash
Shpallim "21 Janarin" Festë Zyrtare: Opozita bën kërkesën e beftë në Kuvend Opozita parlamentare ka kërkuar shpalljen e një tjetër feste kombëtare në Shqipëri, e cila është data 21 janar. Propozim
PD: Gati të përballemi me Ramën, e mundim! Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, zbuloi detaje të reja mbi kalendarin e opozitës për Refo
OSBE shpreh gatishmërinë për të ndërmjetësuar dialogun politik në Shqipëri Sekretari i Përgjithshëm i OSBE Thomas Greminger, gjatë vizitës së sotme në Tiranë ka mbajtur një qëndrim tjetër nga ai
Reforma zgjedhore, mblidhet nesër opozita e bashkuar Opozita e bashkuar nesër pritet të takohet për të diskutuar lidhur me reformën zgjedhore. Në njoftimin e PD thuhet se
Nis aksioni opozitar, Basha mbledh aleatët në selinë blu Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të mbledhë aleatët e tij opozitarë pasditen e sotme, për të vendosur l
Opozita maqedonase kërkon zgjedhje të parakohshme Lidhur me vendimin negativ të Bashkimit Evropian për të hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, lideri i
Negociatat/ Basha: Gjermanët thanë "po" nga opozita, Rama dështoi NNdërkohë që kryeministri Edi Rama nuk mbajti asnjë përgjegjësi mbi mos hapjen e negociatave për Shqipërinë, kryeopozita
Përçahet opozita, Nard Ndoka kritikon hapur Bashën e Kryemadhin Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka habitur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, pasi ka kritikuar opozitën, duke
A ka përgjegjësi opozita nëse Shqipëria nuk i hap negociatat? Flet Nishani Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar të PD i ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora foli