Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
999 rezultate për

opozita

Nuk do të jetë "Shqipëria Fiton"! Koalicioni opozitar do të garojë me emrin e ri Partia Demokratike dhe aleatët e saj nuk do të futen në zgjedhjet e prillit nën emrin “Shqipëria Fiton”, sic e kemi dëgj
Zbulohet marrëveshja e Bashës me aleatët: Si do të listohen kandidatët e partive të vogla Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është duke firmosur sot marrëveshjen me aleatët për koalicionin opozitar “Sh
Sot afati i fundit për t'u regjistruar në KQZ, pritet të dorëzojë kërkesën koalicioni opozitar 24 shkurti përkon me ditën e fundit ligjore për për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të koalicioneve zgj
E tradhtoi Rama? Tom Doshi hedh "grepat" tek opozita, kapet me njeriun e Berishës (FOTO LAJM) Ish-deputeti Tom Doshi duket se ka nisur të lëvizë të gjithë "gurët" për t'u bërë pjesë e zgjedhjeve më 25 Prill. Ndë
Gati për zgjedhje! Ky është emri që zgjedh opozita përballë Ramës më 25 Prill Opozita tashmë është gati për zgjedhje dhe po shftrytëzon orët e fundit për të mbyllur të gjitha marrëveshjet me aleatët
U quajt "tradhtar" se qëndroi në Kuvend, kush është opozitari që kërkon mandat nga Basha Kreu i PD-së Lulzim Basha duket se e ka hedhur pas krahëve historinë e deputetëve të cilët zëvendësuan mandatet e demokr
Zgjedhjet, Hoxha: Barazim në Tiranë dhe opozita fiton vendin Tirana duket se do të jetë një qark i vështirë në zgjedhjet e 25 Prillit, kur në fakt historia elektorale ka treguar se
Opozita letër Çuçit: Të zgjatet afati i kartave të identitetit Opozita e Bashkuar i është drejtuar me një letër ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, ku i kërkon që të zgjatet deri më 3
E arrestuan sapo shkeli në Rusi, shefi i BE-së kërkon nga Putin që të lirojë opozitarin Navalny Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të lirojë figurën e
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë? Teksa po afrohet fundi i këtij mandati të kryetarëve të komunave po shtohen zërat për kandidatë të mundshëm në zgjedhjet
Kryemadhi zbulon formulën si do të dalë opozita në zgjedhje: Kemi bërë kalkulime! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka konfirmuar në emisionin “Java” në RTSH sesi opozita do të hyjë në zgjedhjet e 25 pr
Monika Kryemadhi: Opozita e bashkuar merr 100 mandate në zgjedhje Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zbuluar se do të hyjë së bashku me PD në disa zona të caktuara në zgjedhjet e 25
PD e shitur tek qeveria? Jozefina Topalli bën akuzën e fortë Goditja e kodit zgjedhor në Gjykatën Kushtetuese është për Jozefina Topallin goditje e pazarit të fundit të Lulzim Bashë
A do të jetë Opozita e bashkuar në zgjedhjet e 25 prillit?, Basha flet për herë të parë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një interviste në emicioni “Çim Peka Live’’ ka theksuar se opozit
Me një apo dy lista në zgjedhje? Basha: Jemi të bashkuar në çdo aspekt Kreu i PD, Lulzim Basha ka lënë të hapur mundësinë e mënyrës se si do të hyjë opozita në zgjedhjet e 25 prillit 2021.
Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë, nesër bllokon Shkupin Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me
Haziri: Po vazhdojmë të gjejmë zgjidhje për presidentin, Opozita nuk i ka votat ta rrëzojë Qeverinë Hoti Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka konfirmuar se janë duke u zhvilluar negociatat për zgjedh
Rama "preket" nga videoja e Bashës: Opozita ëndërron vdekjen time (VIDEO) Nuk kanë të sosur replikat në distancë mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës, ndërkohë që temë kryesore është mënyra sesi qeve
Rama-Bashës: Opozita nuk kthehet më në qeveri me lojën voto PD-në e merr Monikën dhe Ilirin Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryedemokratin Lulzim Basha, lidhur me menaxhimin e situatës së
U la jashtë garës për deputet, reagon Salianji dhe i bën thirrje të fortë Bashës "Unë nuk kam përfituar dhe as jam konsumuar në pushtet. Kam sakrifikuar e investuar fort në betejën opozitare..." I