999 rezultate për

opozitĂ

"Çfarë proteste? Është pushtet i vjetër", Rama flet për median prestigjoze “Por çfarë proteste e popullit! Këtu nuk jemi përballë jelekverdhëve, studentëve, sindikatave apo forcave të tjera të sh
"Rama mund ta djegë Kuvendin për kulla" Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka mbërritur në protestën përpara Kuvendit. Ajo ka pë
FNSH, RENEA e Garda, 1 200 policë bindojnë Kuvendin (FOTO LAJM) Para Kuvendit kanë filluar të mblidhen protestuesit e parë të thirrur nga Opozita. Siç shihet në fotot e siguruara n
Shkarkuan veten, opozita nxjerr një deklaratë të përbashkët Opozita e Bashkuar ka dalë me një deklaratë në lidhje me protestën e nesërme. Pasi dënojnë deklaratat e policisë dhe
Frika e trazirave, anulohet seanca e Kuvendit ditën e nesërme Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka anuluar seancën e nesërme të Parlamentit. Vendimi vjen pasi opozita ka parala
Pas Bashës ambasadorja gjermane i "zë" zyrën Kryemadhit Ambasadorja gjermane, Susanne Schütz, vetëm pak minuta pas takimit kokë më kokë me kreun e PD-së, Lulzim Basha, ka shk
Nikollë Lesi: Rama bie, për 45 ditë ka zgjedhje Gazetari Nikollë Lesi ka bërë një parashikim në lidhje me zhvillimet e ditëve të ardhshme në raportin mes maxhorancës dh
Mustafa Nano: Opozita është gjysma e m**it Nga Mustafa Nano* Nuk dihet se kush e hodhi i pari idenë e djegjes së mandateve të përfaqësimit të popullit në parlam
Meta për djegien e mandateve: Veprim ekstrem, opozita të tërhiqet Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Deutche Welle” në Berlin ku ka komentuar edhe djegien e mandateve nga
PD djeg mandatet? Balla i bindur: Opozita nuk e ka seriozisht Taulant Balla, kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, i ftuar në “Opinion” për të folur mbi vendimin e Opoz
Kur opozita shqiptare flet në emër të popullit! ALFRED PEZA Ka një qasje më shumë se populiste në radhët e liderëve të opozitës shqiptare këto ditë, të cilët kanë fi
"KJ" e Lesit: Të enjten përplasja e madhe, Rama tërhiqet zvarrë Opozita është përgatitur për një protestë tjetër ditën e enjte para Kuvendit, e cila sipas një editoriali të botuar në g
Opozita djeg mandatet, vjen reagimi i Ramës Nuk vonoi edhe reagimi i Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pas vendimit të partive opozitare për të djegur mandatet
Lesi: Opozita djeg mandatet dhe rrëzon Ramën me forcë Nikollë Lesi shkruan në gazetën e tij, "Koha Jonë" se ditën e ejte Edi Rama bie nga qeveri. Rrëzimi i qeverisë do të vij
Pse opozita e dështoi protestën e 16 shkurtit! Nga Albeu.com Nëse ju duhet ndonjëherë një model ideal, sesi një grupim arrin që ta dështojë me sukses të plotë,
Opozita proteston, shtyhet ndeshja Tirana-Luftëtari Protesta e opozitës, e lajmëruar për ditën e nesërme do të ndikojë edhe në jetën futbollistike në vend. Takimi mes Tiran
Opozita ka plan të rrethojë zyrën e Ramës, policia përgatitet për përplasje Policia e Shtetit ka bërë një njoftim pak minuta më parë duke theksuar se nuk i ka dhënë Partisë Demokratike që të prote
Marku: Më mirë demokraci me dhunë se sa diktaturë me heshtje Pedagogu dhe analisti i njohur Mark Marku ka deklaruar në një emision televiziv ku po flitej për protestën e 16 shkurtit
Duka thumbon Bashën: Zgjedhjet e parakohshme, fabul e bukur Lulzim Basha duket se po kalon një krizë besimi tek aleatët e tij, të cilët janë lënë në baltë nga kryedemokrati sa herë
Tension në Kuvend, opozita rrethon foltoren Opozita është rebeluar në seancën plenare dhe i ka ndërprerë fjalën ministres së re të Financave, Anila Denaj. Deput