999 rezultate për

operative

Arrihet marrëveshja mes Greqisë dhe Shqipërisë për punë sezonale, ja ku mund të aplikoni! Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje për punësimin e rregullt të emigrantëve sezonalë shqiptarë, kryesisht
Ditëlindje në kohën e COVID-19, feston ditëlindjen në krye të detyrës efektivja Policia e Shtetit nuk harron të vlerësojë dhe urojë pjesëtarët të radhëve të saj edhe në këto ditë të vështira. Nëpër
Lëvizte me armë pa leje, kapet 51 vjeçari në Lushnjë Një 51 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë pasi mbante pa leje armë gjahu dhe armë të ftohta. Bëhet fjalë për
Iu gjetën 26 kilogram drogë, detaji që nxorri zbuluar44 vjeçarin Policia ka goditur një tjetër rast i prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike dhe ka arrestuar nje person gjate nje op
Pas Haradinajt, kush janë të ftuarit që do paraqiten në Gjykatën Speciale Kryeministri Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti javën që shkoi për shkak të ftesës që mori nga Prokuroria e Gjykat
Ish-komandanti i UÇK-së për Zonën e Nerodimës ftohet si i dyshuar nga Gjykata Speciale Shukri Buja është i ftuari i fundit nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte. Këtë e ka konfirmua
PËRGJIMI/ "Sapo të vdesë Enveri ose ta vrasin, kemi gati qeverinë sekrete" (FOTO LAJM) “Një qeveri sekrete është ngritur në burg, do marrë drejtimin sa të vdesë Enver Hoxha” Një informacion i marrë në rru
Flet pas 20 vitesh çifti që u martua midis plumbave gjatë luftës me serbët (VIDEO) Gjatë gjithë ditës së 5 shtatorit të vitit 1998, Nexhat Dedia kishte luftuar kundër trupave serbe në Zonën Operative të
Alo policia! Jonila është zëri që na përgjigjet nga telefoni për hallet tona Jonila është një ndër të shumtët operatorë të Sallës Operative të Policisë së Tiranës duke marrë dhe administruar mijëra
Kapet drogë çokollatë në Vlorë, kapet i riu në Vlorë Një sasi droge çokollatë është sekuestruar gjatë natës së djeshme në Vlorë. Burime zyrtare nga Policia e Vlorës, kanë
Ndodh edhe kjo, komuna paguan gabimisht 1.8 milionë euro Zyra Kombëtare e Auditorit në raportin e auditimit të Komunës së Prishtinës ka tërhequr vëmendjen për faktin se shpenzim
Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative Kuvendi miratoi Ligjin për Agjencinë Teknike Operative dhe Ligjin për ndjekjen e komunikimeve. “Ky është përcaktimi s
Si në kooperativë, Meta i kërkon ndihmë për dëshirën e pazakontë Ermalit (FOTO LAJM) Ka qënë një skenë e pazakontë ajo e presidentit Ilir Meta në Xing me Ermalin. Meta bashkë me Ermal Mamaqit improvizuan n
Tirana me një autoambulancë dhe sallë të re operative të shërbimit të urgjencës Tirana do të ketë një sallë të re operative të shërbimit të emergjencave dhe një autoambulancë me pajisje të teknologjis
Vetëm këto lloj operacione bëhen në QKUK Prokuroria e Shtetit po i vazhdon hetimet në lidhje me rastet e vdekjeve të cilësuara si të dyshimta në Qendrën Klinike
Salla operative nën hetime, thonë që s'kanë vdekur 4 por 2 Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, të enjten më 7 shtator, kanë vdekur dy persona, nga siç thuhet, komplikimet
Gazeta serbe: Edhe Rusia mund të jetë pjesë e dialogut Në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit deri në fund të vitit mund të përfshihen edhe “lojtarë” të rinj, nga Gjermania
Komandant Baruti për huliganin që sulmoi Selën: Frikacak i dëshmuar me kohë! Xhem Llamallari, i njohur si komandant Baruti ka komentuar arrestimin e huliganit, i cili sulmoi liderin e LR-PDSH-së, Z
Serbia këmbëngul në vendosjen e "linjës së nxehtë" me Kosovën Këshilltarja e presidentit të Serbisë, Stanislava Pak, pret intensifikimin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. A
Pastiçierët shqiptarë në Itali: Punonim rëndë si në kooperativë, italianët u shtangën prej nesh “Punën që italianët e refuzuan e morëm ne. Ata nuk pëlqejnë të punojnë në punë të rëndomta dhe jo komode. Mirëpo, sot je