999 rezultate për

operativ

iOS 11 vjen me një premtim për përdoruesit e iPhone Perdoruesit e iPhone me sistemin iOS 11 nuk do të kenë nevojë për futjen e një fjalëkalim të Wi-Fi, falë përditësimit të
"Windows XP" vazhdon të jetë sistemi operativ i tretë më i përdorur në botë Njerëzit si duket ende nuk e kanë kuptuar se është e rrezikshme përdorimi i sistemit operativ Windows XP, dhe këtë haker
Komandant Baruti për huliganin që sulmoi Selën: Frikacak i dëshmuar me kohë! Xhem Llamallari, i njohur si komandant Baruti ka komentuar arrestimin e huliganit, i cili sulmoi liderin e LR-PDSH-së, Z
Ministri i Brendshëm kërkon shkarkimin e Çavkovit "Një pjesë e strukturave të MPB-së i kanë shkaktuar dëm të madh shtetit dhe vlerave demokratike. Ajo që ndodhi të enjten
Vritet operativisti i ISIS i ndërlidhur me sulmin në Stamboll Shtetet e Bashkuara thonë se nga një operacion ushtarak amerikan është vrarë operativisti i “Shtetit Islamik” që ishte n
Serbia këmbëngul në vendosjen e "linjës së nxehtë" me Kosovën Këshilltarja e presidentit të Serbisë, Stanislava Pak, pret intensifikimin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. A
Pastiçierët shqiptarë në Itali: Punonim rëndë si në kooperativë, italianët u shtangën prej nesh “Punën që italianët e refuzuan e morëm ne. Ata nuk pëlqejnë të punojnë në punë të rëndomta dhe jo komode. Mirëpo, sot je
Sekuestrohen 62 kg kanabis në Vermosh, nisin hetimet për poseduesit Policia e Shkodrës ka sekuestruar 62 kg kanabis sativa në Pikën Kufitare Bashkimi, në Vermosh, ndërsa po punon për ident
TIRANE/Mbante një pushkë në banesë, ja momenti i arrestimit të 53 vjeçarit (VIDEO) Pas informacioneve të marra në rrugë operative, blutë e Tiranës kanë bërë të mundur arrestimin e një 53 vjeçari, pasi mb
“WhatsApp” tashmë edhe me “video-thirrjet” në gjitha sistemet operative WhatsApp ka lëshuar më në fund tiparin e shumëpritur nga të gjithë, “video-thirrjet”. Në maj disa përdorues kanë pasu
Bosnja krijon një grup special operativ antiterrorist Autoritetet e Bosnjë-Hercegovinës morën vendimin për formimin e një grupi të veçantë operativ të angazhuar për luftën ku
Unaphone telefoni më i sigurt në botë Una është një kompani teknologjike që së fundmi ka premtuar se do të sjellë në treg një telefon të menccur, i cili ndrys
Apple ka gati sistemin e ri operativ të iOS dhe OS X Apple së fundmi mësohet se ka gati versionin e tij të sistemit operativ iOS dhe OS X për zhvilluesit, me emrat iOS 9.3.2
Koka: Përgjegjësit do të ndëshkohen para ligjit për ndotjen në Durrës Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, është prononcuar në lidhje me situatën e ndotjes të bregdetit të Durrësit. Ai ka nënvi
Sistemi operativ Chrome do të bashkohet me Android Sistemi operativ për kompjuter i Google-it, Chrome, do të zëvendësohet së shpejti me Android-in. Së shpejti, fansat e Go
Policia e Mitrovicës në gadishmëri për ndeshjen Shqipëri-Serbi dhe në veri, edhe në jug të Mitrovicës, policia ka plane operative për të parandaluar trazirat që mund të shkaktojë ndes
Qarkore e Sigurimit nënshkruar nga Enver Hoxha Një tjetër qarkore që lidhet me organizimin e Shërbimit Informativ, hartuar nga Enver Hoxha me 15 nëntor 1944, trajton n
"Yahoo Tech" zbulon ikonat e fshehura të Windows 10 Windoës 10 është sistemi më i ri operativ në treg, duke bërë që shumë përdorues ta kenë të vështirë përdorimin e tyre. P
Virusi që rrezikon miliona telefona Android Personat të cilët përdorin telefona me sistem Android duket të bëjnë kujdes, pasi një virus u dëmshëm duket se po sulmon
Më në fund Windows 10 është gati Windows 10 është sistemi i ri operativ i Microsoft, i cili do të lançohet nesër. kjo është një risi që kompania ka sjel