999 rezultate për

operacionale

Emërohet kreu i ri i Operacionales dhe i Komisariatit Nr. 4 Emërohet drejtori i ri i Forcave Operacionale në Tiranë. Bëhet me dije se Ahmetaj do të zëvendësojë Albert Patajn, i cil
Binak Podrimqaku shpallet ushtari më i mirë i Kosovës Është shpallur sot ushtari më i mirë i Forcave të Sigurisë së Kosovës. Ai është Binak Podrimqaku me gradën tetar dhe
Dorëzohet drejtësia, gjyqi ndaj Dajtit pa avokatë Procesi gjyqësor ndaj Dritan Dajtit, do të zhvillohet pa avokat mbrojtes. Ky ka qenë vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rë
Vrasja e 4 policëve, vijon gjyqi ndaj Dajtit Në Gjykatën e Krimeve të Rënda zhvillohet sot seanca e radhës ndaj Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e katër policëve
Për FSK-në nuk do të ketë kompentenca shtesë? Avancimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës mund të varet edhe nga rezultati i bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë. Burime
Gërvishtin makinën e policisë pastaj dhunojnë edhe policët Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sherri të nisur pasi shoferi i një autobusi ka gërvishtur makinën e
FSK mund të mos e marrë miratimin nga NATO për kapacitetet e plota operacionale FSK mund të mos e marrë miratimin nga NATO për kapacitetet e plota operacionale. Burime brenda FSK-së kanë thënë për Rad
700 ushtarë të KFOR-it largohen nga Kosova KFOR-i do të dërgojë prapa një pjesë të Batalionit të dytë të Forcës Rezervë Operacionale me 700 ushtarë për në Gjermani
Ndërrohet komanda në Brigadën për Mbështetje Operacionale Komandanti i deritashëm i Brigadës për Mbështetje operacionale të Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjeneral brigade Imri I