999 rezultate për

onkologjise

Kujdes! Këto janë dy llojet e kancerëve që po vrasin shqiptarët Numri i të sëmurëve me kancer ka shënuar një ulje të lehtë, kjo ka ndodhur për pesë muajt e fundit. Kështu ka thënë drej
Në QKUK s'ka barna për të sëmurët me kancer Afro 500 kosovarë janë diagnostikuar me kancer vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti. Të gjithë këta, janë duke
Pacientët në Kosovë mbeten pa kimioterapi, ministri të ndërhyjë Të sëmurët nga kanceri tashmë kanë filluar t’i humbasin shpresat për shërim, pasi më shumë se një muaj nuk kanë marrë te
Rritet ndjeshëm numri i të prekurve me kancer Në vitin 2014 numri i personave të prekur me kancer, të cilët ishin regjistruar në Institutin e Onkologjisë ishte 760. N
E luftoi për pacientët e tij, kanceri merr jetën shefit të Onkologjisë në QSUT Shqipëria do të ketë një profesionist më pak në fushën e onkologjisë, ndërsa familjes do t'i mungojë një njeri i shtrenj
Pacientët e Onkologjisë vazhdojnë t’i blejnë barnat (Video) Mungesa e barnave vazhdon të jetë një prej problemeve kryesore me të cilën përballen pacientët e QKUK-së. Një gjë e t
Keqpërdorime në kurriz të të sëmurëve me kancer Klinika e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në vitin 2012 ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë q
Thaçi premton fonde për Repartin e Hemato-onkologjisë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe Ministri i Shëndetësisë Ferid Agani, vizituan sot Repartin e hemato- onkologjisë
Ministri Agani vizitoi Institutin e Onkologjisë Dr. Ferid Agani, Ministër i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës vizitoi sot Institutin Onkologjik të Kosovës. Gjat
Shkupi do të ketë një qendër të re klinike Ministri i shëndetësisë Nikolla Todorov sot shënoi fillimin e punimeve të ndërtimit të qendrës së re klinike në Shkup.
QKUK, futet në punë shërbimi i Radioterapisë Qendra Klinike Universitare e Kosovës futi sot në punë shërbimiin e radioterapisë, i cili do të ofrojë shërbime për të