999 rezultate për

omonia-s

Thirrje anti-shqiptare në përvjetorin e Kacifas, procedohet ish-drejtuesi i OMONIA-s Prokuroria e Gjirokastrës ka filluar procedimin penal për Aristidh Diamanti, ish-drejtues i degës lokale te OMONIA-s nw
Ndalohen 5 persona në Bularat, mes tyre edhe kreu i OMONIA-s Plicia Shqiptare ditën e sotme ka shtura kontrollet në kufi me Greqinë ku sipoas raportimeve më shumë se 200 persona nuk
AMA i del në krah Marin Memës pas sulmeve të ekstremistëve grekë Autoriteti i Mediave Audiovizive i ka dalë në krah gazetarit Marin Mema pas sulmeve ekstremiste të OMONIA-s në lidhje me
"Policia dhunoi të ëmën e Kaçifas", ish-kreu i OMONIA-s i hedh 'benzin zjarrit' Ditën e djeshme, RENEA pas një shkëmbimi zjarri me teroristin grek, Konstantinos Kacifas, ka bërë të mundur eliminimin f
Tronditet minoriteti grek në Shqipëri, kryetari i OMONIA-s jep lajmin e hidhur Dorëhiqet nga kreu i OMONIA-s, Leonidha Papa. Përmes një deklarate të bërë publike në faqen e tij në Fb, në orët e vona
Grekët e OMONIA-s prishin mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Himarës Një situatë e tensionuar është krijuar ditën e sotme, kur në Këshillin bashkiak të Himarës do të miratohej plani i përgj
Pranga kryetarit të OMONIA-s në Korçë për vjedhje energjie Për vjedhje të energjisë elektrike brënda në banesë, policia ka arrestuar kryetarin e OMONIA-s në Korçë, Naum Disho, 58
Digjet flamuri grek në zyrat e OMONIA-s në Sarandë Gjatë natës është djegur flamuri grek në zyrat e OMONIA-s në Sarandë. Sa i takon këtij incidenti, kreu i OMONIA-s n
Aksident në Gjirokastër, humb jetën ish kryetari i OMONIA-s Një aksident rrugor i ka marrë jetën ish-kryetarit të OMONIA-s. Themeluesi dhe ish kryetari i OMONIA-s për Gjirokast
Vangjel Dule flet greqisht në takimin e OMONIA-s Në takimin e OMONIA-s, Vangjel Dule ka zgjedhur që një pjesë të deklaratës së tij ta japë në gjuhën greke, pavarësisht f
OMONIA: Edi Rama është nacionalist OMONIA ka reaguar pas ndarjes së re territoriale që u përcaktua në Kuvend. Sipas OMONIA-s, me ndarjen e re, janë shk
Censusi i Omonia-s, në Shqipëri 286.852 grekë Në Shqipëri numërohen 286.852 persona të cilët i përkasin minoritetit grek. Këto janë të dhënat e censusit të Bashkimit
Skandali i varreve në Boboshticë, apelohet vendimi për kreun e OMONIA-s Rikthehet sërish çështja e dhunimit të varreve në Boboshticë. Prokuroria e Korçës ka apeluar sot vendimin e dhënë më 27
Dhunimi i varreve në Boboshticë, kreu i OMONIA-s shpallet i pafajshëm I akuzuari kryesor për ‘skandalin’ e dhunimit të varreve në Boboshticë Naum Disho dhe dy punëtorë janë shpallur të pafaj
OMONIA akuzon AK-në për dhunimin e zyrave OMONIA ka reaguar pas dhunimit të zyrave të saj. Në një deklaratë për shtyp, ajo ka lënë të kuptohet se autorët e sulmit
Gjirokastër, dhunohet zyra e shoqatës së OMONIA-s Persona të paidentifikuar kanë dhunuar zyren e shoqatës OMONIA në qytetin e Gjirokastrës. Policia bën me dije se ka gjet
Gjykata e Korçës rrëzon kërkesën e Dishos Gjykata e Korçës nuk ka pranuar kërkesën e avokatit mbrojtës të kreut të OMONIA-s, Naum Disho për shtyrjen me 6 muaj të
Shtyhet vendimi për arrestimin e kreut të OMONIA-s në Korçë Gjykata e Shkallës së Parë në Korçë ka vendosur të shtyje datën për arrestimin e kreut të OMONIA-s, Naum Disho deri në
Arratiset kreu i OMONIA-s në Korçë Pak ditë pas vendimit të Apelit i cili denoi me 1 vit burg kreun e OMONIA-s në Korçë, Naum Disho nuk është gjetur nga po
Dhunoi varret, Apeli lë në burg kreun e OMONIA-s Gjykata e Apelit e quajti të drejtë vendimin e Gjykatës së Korçës për kreun e OMONIA-s Naum Disho i cili u dënua nga kjo