999 rezultate për

olimpike

Shifra të çmendura: Kaq ka kushtuar shtyrja e Lojrave Olimpike Organizatorët e Lojërave Olimpike të Tokios kanë vlerësuar se shtyrja e shkaktuar nga koronavirusi për realizimin e tyre
Reuters publikon skandalin: Ka pasur korrupsion në Tokio 2020 Nuk kanë të përfunduar polemikat rreth Lojërave Olimpike të Tokios. Lajmit për shtyrjen e detyruar të eventit për në dat
ZYRTARE/ Lojërat Olimpike TOKIO 2020 shtyhen për në 23 korrik 2021 Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) dhe Komiteti Organizues i Lojërave në Tokio kanë vendosur për datën e re për zhvilli
Lajm i keq për Liverpool, Salah mund t‘i mungojë për një kohë të gjatë fushës Liverpuli rrezikon që të humbasë për katër muaj shërbimet e Mohamed Salahut sezonin e ardhshëm, nëse Lojërat Olimpike të
ZYRTARE/ Kryeministri japonez nuk ia del, shtyhen Lojërat Olimpike TOKIO 2020 Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe dhe presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC) Thomas Bach ranë dakord të mart
Sot vendoset gjithçka për Lojërat Olimpike, Tokio 2020 Një njoftim pritet të dalë në orët e ardhshme të konfirmojnë se Lojërat Olimpike të këtij viti do të shtyhen pas shpërth
Pas insistimit, kryeministri japonez dorëzohet: Lojërat Olimpike mund të shtyhen Perspektiva e shtyrjes së Lojërave Olimpike dhe Paralimpike në Tokio 2020 afrohet më shumë se kurrë pasi kryeministri ja
TOKIO 2020/ Japonia insiston se do të zhvillohen, atletët fillojnë bojkotin Lojërat Olimpike 2020, të planifkuara të mbahen në Tokio, duket se nuk do të shkojnë sipas planit. Pandemia Covid19 k
E konfirmon kryeministri Japonez: Lojërat Olimpike do të zhvillohen Kryeministri i Japonisë, Shnzo Abe, ka thënë se, ashtu siç është planifikuar, Lojërat Olimpike Verore do të mbahen në mu
Lojërat Olimpike shkaktojnë përplasjen e rradhës mes Mbappes dhe PSG-së Gjatë prezantimit të Fondacionit të tij në një hotel në Paris, Kylian Mbappe zbuloi qëllimet e tij këtë vit. Liga e Kamp
TOKIO 2020/ Mbappe i para-zgjedhur nga Franca për skuadrën olimpike Ylli i PSG është përfshirë në listën paraprake të lojtarëve të përzgjedhur për skuadrën e Francës për të garuar në Lojër
Fitoi medalje ari, përurohet në Pejë statuja e Majlinda Kelmendit U përurua sot në Pejë, shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi. U zgjodh pikërisht në vendlindjen e saj për të
Lojërat Olimpike rrezikohen nga koronavirusi? Merret vendimi zyrtar "Frika nga koronavirusi nuk do të pengojë ngritjen e pishtarit të Lojërave Olimpike, por do të zvogëlojë përmasat e even
A e dini nga cili fshat e ka prejardhjen Tuna? Një emër tashmë i njohur për të gjitha gjeneratat e muzikdashësve të muzikës argëtuese shqipe. Kjo është Altuna Sejdi
Dimri i "nxehtë" cënon Olimpiadën "Tokyo 2020" Planet e organizatorëve të "Tokyo 2020" për të freskuar me dëborë spektatorët e Lojërave Olimpike janë cenuar nga munges
Rusia apelon vendimin e WADA-s për përjashtimin nga Lojrat Olimpike Agjensia e antidopingut të Rusisë, Rusada lajmëroi se do të apelojë vendimin e WADA-s, agjensisë ndërkombëtare të doping
WADA e përjashton me 4 vite, zbulohet hapi i Rusisë Ashtu siç pritej, Rusia ka vendosur të apelojë vendimin e përjashtimit për 4 vite nga çdo kompeticion ndërkombëtar. V
Fantastike Luiza Gega, fiton medalje bronzi në 'Lojërat Olimpike Botërore 2019' Luiza Gega ka arritur një performancë fantastike në ‘Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore 2019’ në Wuhan të Kinës. Atl
“Toyota” befason sërish, prezanton makinat elektrike për lojërat olimpike 2020 (FOTO LAJM) 3.700 automjete të reja do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020, në Toyko, të gjitha nga kompania e automjeteve “Toyot
Peja, qyteti që prodhon kampionët botërorë të xhudos AFP ka shkruar një artikull për kampionen e talentuar të xhudos, Majlinda Kelmendit. Në shkrim flitet për ëndrrën e thye