999 rezultate për

olimpiada

Lajm i mirë për nxënësit kosovarë, në këto data mbahen olimpiadat e rëndësishme (FOTO LAJM) Një situatë e pazakontë është krijuar në arsimin e Kosovës.Sektori publik është futur në grevë dhe për më shumë se një j
Fillon semestri në Kosovë, këta nxënës do të sfidohen në olimpiadat ndërkombëtare (FOTO LAJM) Në Kosovë, sot ka filluar semestri i dytë i vitit shkollor 2018/2019. E megjithatë ky vit e gjeti sektorin publik të ars
Starton Olimpiada, marin pjesë pesë shqiptarë Ka startuar në Argjentinë Lojërat Olimpike Rinore ku Shqipëria do të përfaqëoshet me pesë sportistë. Muhamet Qamili, Kat
Mësuesja e vlerësonte me notë të ulët, maturanti shqiptar i treti në Ballkan Lorenc Bushi, maturant te “Petro Nini” fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvil
Nxënësit e "Jahja Kemal" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" në Kenia Shkolla private fillore dhe mesme "Jahja Kemal" nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe
A do t’i "bashkojë" Olimpiada dimërore dy Koretë? Koreja Jugore ka ofruar bisedime të nivelit të lartë me Korenë Veriore lidhur me pjesëmarrjen e verikoreanëve në Lojërat
Mini-olimpiadë për personat me aftësi të kufizuara Mini-olimpiada organizohet nga Komiteti para Olimpik dhe OSBE-ja. Sipas një njoftimi më shumë se 500 pjesëmarrës, duk
Studentja e Mjeksisë që humbi jetën në aksident, fituese e disa Olimpiadave 23-vjeçarja nga Lushnja, që humbi jetën mbrëmjen e së mërkurës në një aksident automobilistik ishte studente e vitit të
Olimpiada humbet një bukuroshe (FOTO LAJM) Olimpiada e Rios humbet një nga femrat më tërheqëse. Bëhet fjalë për volejbollisten italiane, Francesca Piccinini, e cil
Messi heq dorë nga Olimpiada "Rio 2016" Lionel Messi nuk do të marrë pjesë në Olimpiadën “Rio 2016”. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë trajneri i Kombëtares së Argj
Doping në peshëngritje, Bullgaria përjashtohet nga Olimpiada Peshëngritësit bullgarë nuk do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike, Rio 2016. Shkak është bërë fakti që 11-të peshëngrit
Presidentja Jahjaga përgëzoi Gjimnazin Hasan Nahi për suksesin në olimpiada Presidentja e Republikës së Kosovës Shkëlqesia e Saj Znj. Atifete Jahjaga priti në një takim të veçantë Drejtorin e Fond
Olimpiada 2020, Madridi kërkon ndihmën e Messit "I dashur armik më ndihmo". Qyteti i Madridit ku simpatia për Lionel Messin nuk është shumë e theksuar, madje herë herë
Olimpiada, "mallkim" për Brazilin Në finalen e Uemblit, duhet të ishte hera e duhur që Brazili olimpik të fillonte të ecte vetë, por Selesao sërish nuk ar
Zhvillohet Olimpiada Shkencore në Universitetin Epoka Talentët e Shkencës, Olimpiadë në Universitetin Epoka Universiteti Epoka këtë vit për herë të parë organizoi olimpiadën
Hapet Olimpiada, nderohet sportisti gjeorgjian Lojërat Olimpike Dimërore në Vankuver të Kanadasë janë shpallur zyrtarisht të hapura,
Olimpiada, Brazili shënoi fitoren e parë Pas ndeshjeve futbollistike në konkurrencë të femrave, të enjten garat e tyre në futboll në