999 rezultate për

oktis

Dhunohet kisha në Oktis Mund të rikthehen tensionet fetare në fshatin Oktis të Strugës pasi persona të panjohur kanë kryer një akt të dhunshëm n
Tjetër takim për kishën në Oktis Për të zgjidhur dhe tejkaluar problemin e ndërtimit të kishës në Oktis, sot myftiu i Strugës Salim Sulejmani dhe peshkop
Priftërinjtë e duan kishën në Oktis Gurëthemeli për ndërtimin e kishës do të ndodhë deri më 20 shtator, pasi priftërinjtë e Mitropolisë Dibër-Kërçovës janë
Kisha në Oktis, prifti kërcënon me trazira Besimtarët ortodoks të fshatit Oktis të Strugës janë shprehur të vendosur për të ndërtuar kishën “Shën Dimitri”. Në
Dështojnë bisedimet për kishën në Oktis Ditën e sotme është organizuar një takim nga drejtues të Komunës së Strugës për të biseduar çështjen e kishës në Oktis.
Sela në Podgorcë, Oktis dhe Borovec Kandidati për kryetar komune në Strugë, Ziadin Sela vazhdoi takimet nëpër fshatrat e Strugës, kësaj radhe në Podgorcë, O